Bolesť chrbtice

Táto diskusia patrí k článku: Bolesť chrbtice
Bolesť chrbtice

Bolesti chrbtice označujú rad pestrých klinických obrazov charakterizovaných bolesťou, vegetatívnymi zmenami a poruchami hybnosti. Spoločným menovateľom týchto syndrómov je skutočnosť, že porucha chrbtice je pri ich vzniku rozhodujúcou príčinou.

semkmat

Na bolest chrbtice by som ti odporucal navštiviť fyzioterapeuta..ak byvas v bratislave tak p. junasova www.fyziodomov.sk ti určite pomôže..

zuzulienka9

Určite. Ja mám túto www.stolicky24. sk/kancelarske-kreslo-maxpro-ws/5066/p a núti ma sedieť rovno a nevykrúcať sa. Chvíľu to bol nezvyk, ale teraz už paráda a samozrejme ako pise ahjajjaj aj cvicenia robia vela

ahjajjaj

Jovanka, zdravotná stolička nie je riešením na prvom mieste. Na prvom mieste je kompenzačné zdravotné cvičenie, resp. niekoľkokrát denne urobiť nejaké uvoľňujúce cviky na chrbticu. A zvyknúť si na pravidelné zdravotné cvičenie rovnako ako napr. na čistenie si zubov.

Jovanka

pomohla niekomu zmena stoličky ku počítaču ? mne totiž teraz v posledných týždňoch bolí chrbát neskutočnee

ahjajjaj

Ahoj, na stoličku si daj mäkký vankúš. Potom sa Ti svaly okolo krížov musia trochu pohybovať a nemusia byť v strnulej polohe. Inak odporúčam sa niekoľkokrát denne riadne povystierať, chytiť sa za kríže a riadne sa zakloniť, potom dvíhanie paží, krúženie pažami na obe strany. Jemne krútiť hlavou na obe strany. Nájdi si na youtube: Cvičením proti bolesti a tam si vyber tú časť, kde Ťa bolí chrbát a tam máš na to zdravotné cviky.

Jennny

tiež ma v posledno čase pobolieva chrbat a myslím si, že je to z toho sedaveho zamestnania. Viete mi niečo poradit?

ivanuska265

tiež mam podobne bolesti a tiež z dovodu sedaveho zamestnania. Našťastie mame ustretoveho zamestnavatela a kupil nam nove kancelarske stoličky, začala som cvičit jogu a citim sa trochu lepšie

Smile_girl

som zdrava, ale aj napriek tomu som mala bolesti chrbtice. Zistila som, že to bolo sedenim na nekvalitnej plastovej stoličke - v praci. Takže som si kupila novu, cvičim a je to ovela lepšie