Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môže opúchanie nôh a podkožné červené bodky súvisieť s liekmi na tlak?

Otázka

Som astmatik a liečim sa na hypertenziu. Pravidelne užívam liek verogalid, ktorý mi pomohol, aby som už nemala vyšší krvný tlak a búšenie srdca. Ale posledný týždeň mi začali veľmi opúchať nohy, najmä okolo členkov, večer aj celé chodidlá. Ráno sú nohy opuchnuté menej ako večer. Po členkoch a chodidlách mám vyhádzané také malé červené akoby podkožné bodky. Neviem, či to môže mať niečo spoločné s hypertenziou.

Odpoveď

Verogalit patrí do skupiny liekov označovaných ako blokátory vstupu vápnika a vedú k rozšíreniu a aj k priepustnosti ciev a môžu sa po nich objaviť opuchy členkov. Ale vzhľadom k pridruženým kožným léziam a neústupu opuchu do rána vyhľadajte svojho lekára alebo berte verogalite večer a zistíte, či Vám nohy opúchajú i ráno. Ak áno, bude nutné verogalit vymeniť za inú skupinu liekov, ktoré nebudú mať nežiadúce účinky a môžu sa používať i u astmatikov.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môže opúchanie nôh a podkožné červené bodky súvisieť s liekmi na tlak? - ZDRAVIE.sk