Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môžu antibiotiká spôsobovať vyrážky?

Otázka

V októbri som mala zápal ústnej dutiny, užívala som Fromolid antibiotikum.Vtedy som mala kozovu chorobu na rukách, a stále mi to pretrváva, ale nie je to intenzívne. Pred tyzdnom som zacala uzivat Ciprinol na zapal močových ciest. Po ukoncení užívania liekov som zbadala na nonách opuchnuté vyrážky, velmi ma to svrbí. Na rukách sú vyrážky od zacatia užívania Ciprinolu intenzívnejšie a väčšie. Je to možné, že to pôsobilo antibiotikum? Poraďte mi prosím. Ďakujem

Odpoveď

Moze to byt reakcia na antibiotika, ale moze to byt sposobene aj inymi pricinami. To vie posudit iba vysetrenim odborny lekar - dermatolog (kozny specialista).

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môžu antibiotiká spôsobovať vyrážky? - ZDRAVIE.sk