Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môže mi od liekov hučať v ušiach?

Otázka

Dobrý deň, Mám 40rokov a asi pred 3 týždňami som prekonál zápal priedušiek a ľahší zápal pľúc. Vybral som antib. Tavanic a dostával som vyživu 5 dní Synthophilin a Hydrokortizon (ak som názov alebo popis popietol ospravdelňujem sa). Asi 8deň brania liekov mi začalo hučať v ušiach. Je to počuť hlavne v noci keď je ticho. Keď si priložím na ucho zahlavok nepočuť nič. Bol som na ORL vyšetrení tam mi nejakým prístrojom v ušiach stanovili, že mam typ krivky C a mám nejaký turbo efekt alebo tak nejak a napísal mi ešte nejaké antib. lebo mám aj nádchu. Tiež ma bolí aj šija vzadu. Antib. doberám ale ten slabý hukot v ušiach pretrváva. Môže to byť od liekov čo som vybral? Môže to prejsť samo alebo to ostane navždy? Doteraz som také problémy nemal a nádchy mávam bežne. Počujem dobre. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Antibiotikum Tvanic moze sposobit zavraty a kedze rovnovazny aparat sidli vo vnutornom uchu hucanie v uchu (tinitus) je jeden z moznych vedlajsich ucinkov. C typ krivky svedci pre upchatie sluchovej trubica a podtlak v strednom uchu - co moze prispievat k tinitu. Odporucam Vam zopakovanie tympanometrie (pipanie v uchu) a doliecenie ak bude potrebne. Ak Vam bude tinitus trvat - konzultujte Vaseho otorinolaryngologa, kotry Vas moze poslat ku kolegovi specializujucemu sa na tinitus.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môže mi od liekov hučať v ušiach? - ZDRAVIE.sk