Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môžu lieky spôsobovať pálenie záhy?

Otázka

Môj otec má 84r.a nikdy nemal problémy so žalúdkom, stravuje sa striedmo.Asi pol roka ho trápi pálenie záhy,vylúcil zo stravy potraviny, ktoré k tomu prispievajú, užíva ACIX podla potreby.Lieci sa na srdce a vysoký krvný tlak,pred rokom mal úraz nohy,co spôsobilo jeho ciastocnú imobilnost.Chcem sa opýtat, ci problém pálenia záhy nemôžu spôsobovat lieky, ktoré užíva:PREDUCTAL,EUPHYLLIN,TRENTAL,COCNOR COR, GOPTEN,VEROSPIRON,MILURIT,DIGOXIN,ANOPYRIN.Pred úrazom užíval menej liekov a iné druhy.

Odpoveď

Najskor ten Anopyrin, ale aj ostatne lieky mozu sposobovat "zaludocne tazkosti", poradte sa s vasim osetrujucim lekarom, ci by sa nedali zamenit za kombinacie inych, resp, niektore vylucit ci zamenit za menej zatazujuce.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Môžu lieky spôsobovať pálenie záhy? - ZDRAVIE.sk