Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nové okuliare mi spôsobujú bolesti očí a hlavy.

Otázka

Už je to viac rokov dozadu čo som bol lečený na žaludočné vredy gastrozepínom. Pri jeho používaní sa mi zhoršil zrak. Na lieku bolo napísané, že sa zrak po skončení užívania gastrozepínu vráti do pôvodneho stavu. Nestalo sa tak. Zrak sa mi naopak stale zhoršoval. Teraz pred niekoľkými dňami som bol u očného lekára dať si predpísať okuliare na čítanie. Okuliare mi predpísal, no majú jeden veľký problém, dá sa s nimi čítať tak 1 hodinu, potom ma začnú bolieť oči aj hlava. Okuliare, ktoré som si kúpil v hypermarkete tento problém nespôsobujú.

Odpoveď

Dobrý deň, príčinou môže byť nezvyk na ev. silnejšie dioptrie, alebo napr. prítomnosť astigmatizmu v okuliaroch. Nepíšete koľko máte rokov, pretože po 40 roku života sa nám všetkým zhoršuje pohľad do blízka a sme nútený nosiť plusové okuliare na čítanie a prácu do blízka. Čiže nemusí byť len problém v užívaní lieku ale aj fyziologické zmeny oka. Ak vám predpísané okuliare nebudú ani po dlhšom čase sedieť, dajte si oči opakovane vyšetriť.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nové okuliare mi spôsobujú bolesti očí a hlavy. - ZDRAVIE.sk