Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie. Minulý týždeň mi zistili krvou alergiu na kravské mlieko. IgG bolo slabo pozitívne, IgA bolo pozitívne. Od doktora som dostala len vysvetlenie,že...

Otázka

Odpoveď

Podľa najnovších poznatkov IgG a IgA na bielkoviny kravského mlieka, dosiaľ bežne vyšetrované u nás, nemajú žiadnu výpovednú hodnotu o alergii na súčasti mlieka.
V prvom rade je dôležité, či máte nejaké ťažkosti po konzumácii mlieka alebo mliečnych výrobkov, či iné ťažkosti, ktoré vyvolávajú podozrenie na potravinovú alergiu. Ak áno, z hľadiska stanovenia diagnózy je možné urobiť kožné testy a vyšetrenie špecifických IgE na mlieko a súčasti mlieka, ktoré sú z hľadiska alergie najdôležitejšie. Je možné vyšetriť aj protilátky IgA a IgG na kazeín, betalaktoglobulín a alfalaktalbumín, ale interpretáciu výsledkov by mal urobiť alergológ.
Laktóza je mliečny cukor a niektorí ľudia majú v dôsledku enzymatickej poruchy neznášanlivosť (intoleranciu) laktózy- v dôsledku poruchy jej trávenia. Nejde teda o prejav alergie.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie. Minulý týždeň mi zistili krvou alergiu na kravské mlieko. IgG bolo slabo pozitívne, IgA bolo pozitívne. Od doktora som dostala len...