Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Po nasadení antibiotík sa u dcéry vždy objaví žihľavka, čo s tým?

Otázka

Mám 2,5 ročnú dcérku. Pre rôzne zápaly dýchacích ciest, nešpecifikovaný zápal mandlí,hlasiviek bolo pre moju dcérku viac krát nasadené antibiotikum. Podľa názvu Duracef, Azithromycin, Augmentin DUO, Biseptol a aj Ospamox. Vždy a v každom prípade po nasadení niektorých z týchto liekov po dvoch dňoch sa na celom tele dcérky objaví nešpecifikovaná žihľavka a podávanie sa musí ukončiť. Zatiaľ neboli vykonané žiadne vyšetrenia.

Odpoveď

Vaše dieťa potrebuje kompletné imunoalergologické vyšetrenie. Treba vyšetriť stav imunitného systému (môže ísť o zníženú imnutu,lebo dieťa býva často choré) a tak isto treba urobiť alergologické vyšetrenie na možnú alergiu na menované antibiotiká.

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Po nasadení antibiotík sa u dcéry vždy objaví žihľavka, čo s tým? - ZDRAVIE.sk