KTORU ANTIKONCEPCIU POUZIVATE???

colbert

ja ziadnu uz 5 rokov :-) a citim sa super.nemam tam dole "suchoty",mam väcsiu chut na sex,nebyvam nervozna.ono da sa neotehotniet aj bez toho,ze zena neuziva antikoncepciu.teraz som uz vydata,takze co sa stane,stane sa :-)

luliii

kikinkaaa -heh,dakujem :) aj ja dufam, ze sa dam do poriadku, tak ako to bolo predtym (len tie vlasy mi uz nik nevrati) ... a je to tak, na kazdu posobi inak, len ma prekvapilo ze prave ta najdrahsia mi toto sposobila :( no co uz, teraz len dufat, ze sa to napravi ...

kikinkaaaa

luliii aj ja ti drzim palceky a neboj urcite to bude lepsie..no ja neviem na kazdu ta HAK posobi inak, tebe to mozno len dopomohlo k tym zlym testom, nemuselo to byt sposobene iba HAK..no ale ved to je uz jedno, je mi luto ze to dopadlo takto ale verim ze urcite budes mat raz krasne babatinko...

luliiii

kikinkaaa - mno jo, a zabudla som, ze mas pravdu, bolo by vela nezelanych tehotenstiev, to je jasne :)) Len to som ece chcela, ja som tiez planovala ze najskor skola (budem uzivat HAK) a potom deticky, ked vysadim :)) ... ale ako mi prisli vysledky testov - vraj to uz budem mat velmi tazke :( splodit babinko :( ...takze len aby tie plany nezlyhali, ako aj mne,...drzim palceky!

luliiii

nie si sama kto chce dostudovat a vybudovat si karieru :) ja takisto studujem, a aj priatel ... mnooo a nie je to len o ochrane (aby bola bezpecna), ale aj o zodpovednosti oboch partnerov :)

sme v 21.storoci, existuje mnozstvo roznych metod ochrany, nie len HAK, ktora tu je od 50.-tych rokov :) ... takze na vyber je az az, staci skombinovat dve metody ochrany (co ja viem, napr.: pharmatex + prerusovana suloz) a istota je takmer 100 a ked k tomu aj neplod. dni, tak tusim to ma vacsiu ochranu, nez HAK :) aj gumka by mohla... proste na vyber je toho dost :)

ale uznavam, jednou z moznosti je aj HAK :)

kikinkaaaa

aj ja uzivam antikoncepciu-triregol ale teraz prechadzam na novynette takze uvidim co to bude zac..no a chcem povedat ze viem ze HAk nieje zdrava..ale radsej ju budem uzivat lebo si chcem najskor dokoncit skolu, urobit karieru a az potom chcem dieta, aby som ho vedela aj vychovat...keby nebolo HAk kolko nezelanych tehotenstiev by bolo, kolko mladych dievcat by slo na potrat...ved kto to nechce nech to neuziva, je to kazdeho osobna vec..

luliiii

Okrem mojej skusenosti (vid nizsie) pridavam pre info aspon cast skusenosti zien, ktore pisali tiez na tomto fore v sekcii Zenske choroby (v teme, kde sme rozoberali negativa HAK):

Pridal:
musska
26/01/2009 18:31 - ja som tiez bola vytesena z HAK, ked som ju zacala brat, mala som asi 16 a brala som ju asi tri roky. Lekar mi povedal, ze nech si letak ani necitam, ze to "len tak" pisu vedlajsie ucinky. Mam 23 rokov, chronicky poskodenu pecen s niekolkymi benignymi tumormi, fak "uzasna" vec na HAK. A mam aj alergiu na latex:) takze u mna jednoznacne coitus interruptus:))) popripade pharmatex..zo zaciatku, ale teraz uz nie.

Pridal:
farmaceutka
26/01/2009 18:37 - HAK je vacsie svinstvo, nez si dokazeme predstavit. Bohuzial je to velky biznis.

Pridal:
alenda
27/01/2009 13:20 -Ahoj ja som brala antikoncepciu 2 roky a nemám dobré skúsenosti, dostala som silné migrény, vôbec som nemala chuť na sex, a kvasinková infekcia sa mi vracala každý druhý týždeň, doteraz som sa z nej nedostala, pretože antikoncepcia mi ju podporovala. Vysadila som antikoncepciu pred 10 mesiacmi. Kamarátka kvôli antikoncepcii skoro umrela, dostala takmer embóliu pľúc, pretože jej zhustla krv, doteraz chodí po doktoroch. Druhej kamarátke sa znížila funkčnosť jedného vaječníka a robia sa jej pred každou menštruáciu cysty, teraz kvôli tomu žije v strachu.

Pridal:
akinom007
27/01/2009 11:48 - ja som brala Hak 4 roky brala som rozne druhy Hak, spocitaku som nemala s Hak ziadne problemy, no po case ma uplne presla chut na ex, vxtoky som mavala kazdy mesiac dva, stale nejake bakterie zapaly a pod..zacali mi padat vlasy, bola som naladova, robili sa mi pigentove skrvrny , z jednej som sa prezierala jak blazona pritom som chudla, len prsia mi rastli...zo ZIADNEJ som nastastie nerpibrala ale aj napriek tomu sa mi urobilo nespocetne mnozstvo strii a celulitida.Vzdy ked som brala jednu hak zacali nejake problemy a doktor mi ju zmenil na inu znacku na isty cas problemy prestali no po dlhsej dobe uzivania toho isteho druhu napr rok a viac sa zacali prejavovat neziaduce ucinky. A co sa tyka imunity starsne casto som byvala chora ked som brala Hak.
Jednalo sa o Minisiston, Cilest, Lindynette, Jeanine, Yadine.
Vysadila som je tomu uz nieco cez rok a citim sa ovela ovela lepsie

...je ich viac, ale staci snad len par...tak si to aspon precitajte, su to vlastne skusenosti tychto zien.

luliiii

Takze pre tie, ktore chcu vediet moje konkretne dosledky uzivania HAK (brala som rok Yadin -t.j. nizkodavkova antika. Ako pisem, setko bezproblemove, a bola som pocas uzivania HAK happy az do chviiile...)

Hned prve co mi zistili bol zvyseny hormon /prolaktin/ a to stvornasobne - ale nebolo to na zaklade vysetreni pecenovych testov, ktore som podstupila kazdy polrok - tie stale ukazovali vsetko v poriadku. Az raz som prisla ja za gynekologom s tym, ze mi poslednu dobu zacali rapidne padat vlasy. Urobil mi nasledne hormonalny obraz a tam sa to ukazalo -zvyseny prolaktin -4x!!!. Bola som donutena HAK vysadit. (Zaujimave na tom bolo, ze AZ vtedy priznal doktor, ze hak je strasnou zatazou pre organizmus, a preto nie kazda zena ju moze uzivat, kym sa nevyskytli problemy, tak hovoril len o pozitivach, ponukal mi rozne druhy a pod. -dost ma to potom dorazilo, ze mi o negativach nepovedal skor!) Po vysadeni som menstruaciu nedostala poriadne dlho - takych par mesiacov. Lekar mi oznamil, ze ak by som niekedy teraz chcela mat dieta, ze to vobec nebude mozne, nakolko prolaktin brani zene otehotniet, a z hladiska perspektivy vidi tiez tento problem!!!...ze vraj ak budem ciet mat babo, bude velmi tazke, mozno i nemozne splodit ho! :(( (samozrejme dal mi lieky na jeho upravu, ale bolo mi z nich tak zle, ze som myslela ze zomriem! a to som brala len malinku polovicku tabletky (Parlodel ci ako sa volaju) - prave sa za nim chystam, ze ci nie su ine tabletky, ze tieto mi nerobili dobre, tak uvidime, bude mi vraj robit aj teraz testy na prolaktin tak som zvedava ako som na tom aktualne.)

Násladne ani dlho netrvalo, som zasla za kardiologom, (teda obvodna ma poslala) pretoze som mala strasne busenie srdca (tep. vyse cca 104 - norma je tusim okolo 60-70), striedane s nizkym tlakom (vacsinou: 83/49) co sa u mna nikdy predtym neobjavilo. Tam mi zistili aj nedostatok nejakeho vitaminu (ktory udajne vraj HAK pohlcuje, okrem ineho pohlcuje aj ine vitaminy, ci mineraly, presne neviem ktore, ale som si ista ze napr. aj zinok, to mi povedala kozna - tymto cele telo obera o niektore vyzivne latky!) mno a z toho dosledku oslabenie cinnosti srdca, nasadili mi lieky, beriem, chodievam na prehliadky a pod...!

Dalsi dopad mi zistili na oblickach, ktore vraj prestavaju pracovat, takisto oslabene (pritom nie je to lahkym oblecenim a pod, lebo na to som sa prilis chranila!!!). Vraj sa pomaly zmensuju, su napadnute bakteriami, ktore sposobuju plesen - a tu takisto pricina HAK, ktora z dosledku meniacich sa hladin hormonov, sposobuje rozne kvasinky, plesne, huby a pod. (setko sa mozete docitat aj na nete, kde pisu ze hormonalne zmeny sposobuju premnozenie kvasiniek, virusov, plesni,resp. hub a pod.)

A v neposlednom rade takisto znizena imunita, tak casto som nikdy nebola chora ako pocas tohto roku, ked som chodievala na strednu, tam som nikdy skolu nevymeskala, co som bola vzdy zdrava ako rybicka, lekari ma chvalili ake mam vynikajuce testy a setky prehliadky. Odkedy som uzivala HAK, stale anginy, nadchy, horucky a pod. A co som nikdy nemala, objavili sa i kozne problemy: z dosledku znizenej imunity som chytila phytiriasis rosea - to bolo nieco strasne :(( no toto by som uz nikdy nechcela zazit !!! 5 tyznov som to liecila, prisne podmienky na liecbu (nebolo to nakazlive, len clovek v dosledku velmi znizenej imunity to pochyti zo vzduchu) to mi povedala aj kozna - ze teda tu imunitu mam pekne znizenu! Mno a po vysadei hak, aj ked som doteraz nevedela co to su "vyrazky" tak teraz ako na truc, nemozem sa ich akosi zbavit, nikdy som nemala ani len jednu, plet som mala ako babika, teraz je to otras :(

Ale co ma tiez najviac boli, su moje vlasy, z ktorych uz mam mozno len tretinu :( nie a nie zastavit padanie, placem po kazdom umyti vlasov, neverili by ste kolko ich vypadne, tusim cochvilu pojdem do parochnoveho studia :( lenze take vlasy ako som mala mi uz nik nevrati - dlhe, kucerave, huste - prosto krasne :( nefarbene- ale prirodzene krasne, kazdy mi ich obdivoval :( Teraz sa len snazim ich tak vycesat aby nebolo vidno plesinky :((( ale ked vonku fuuka... :´(((

Tak tolko moj pribeh, stale mi nieco nove lekari zistuju a uz som z toho zufala, chcem byt opat taka zdrava ako predtym, ale cas nevratim... vravi sa, ze ked clovek nezazije, neuveri... ja som to takisto musela zazit na vlastnej kozi aby mi "tuklo" ze ta malinka tbl. HAK, ktoru som bez vycitiek papkala nie je len obycajnou tabletkou, ako sa vacsine zda, ale ze za tymi pozitivami, ktore so sebou prinasa, sa skryva i mnozstvo negativ,ktore narozdiel od pozitiv, ostatnu u nas poznacene navzdy!!!

Ale nikoho nechcem od HAK odradzat, alebo nebodaj odsudzovat,to urcite nie, ved pred par mesiacmi som bola "jednou z vas"... ved kazdy ma svoje zdravie vo svojich rukach, je len na nas, ako sa on postarame...

diablica

ja uzivam antiku uz 5 rokov...a moje vysledky su stale ok...ani cysty ani nic..lenze ono sa trosku treba zamerat aj na to, ze ake tabletky...samozrejme, ze tie vysokodavkove, tie co obsahuju vela hormonov, skodia..ale nizkodavkove..za cely cas som nemala problem..predtym som mala triquilar, ani nie 2 mesiace..ale stale mi bolo tazko...potom som presla na belaru, ta bola super...momentalne mam chloe, je lacnejsie nez belara, ale nemozem sa stazovat... a tie, co ste mali problemy...ono nie je to vzdy len o anti, teda mozno aj je..ale tak ved ten doktor co vam ju predpisal, tak za akych okolnosti??? unho sa stazujte..nepoznal vas stav? alebo ste povedali, ze taku ma vasa znama, tak ju chcete aj vy? alebo nebodaj ho ista firma sponzoruje, tak propaguje jej vyrobky?