PRECO BY SOM NIKDY NEVZALA HAK

Príspevok v téme: PRECO BY SOM NIKDY NEVZALA HAK
kofolka

Ahoj, viem, bolo tu už veľa podobných tém, som však veľký odporca Hak...Prečo? "Našťastie" sa to stalo iba mojej kamaratke, nie mne... Ja som iba vďačná, že som pravdu o hak stihla zistiť pre mňa včas.. Takže k veci...
Bola pekná baba zo štíhlou postavou, mala v pohode zadok, prsia pekné dvojky, čistú pleť a vcelku dobré vlasy, nebývala často chorá. Hak začala brať v 17, preto ze jej ich odporucila kožná, na velke vyrazky na tvari, ktore sa jej v posledných mesiacoch vracali. Prvy, druhy, treti mesiac bolo vsetko fajn, dokonca sa jej nerozhadzal ani cyklus, stvrty mesiac vsak nedostala menstruaciu vobec, piaty takisto...Gynekolog jej povedal ze je to v poriadku, nech este pocka, ze ona ta menstruacia pride... siesty mesiac vsak namiesto menstruacie prisli vyrazky, no nie len na tvari, ale aj na chrbte a bolo ich viac ako predtym a boli aj bolestive. Mala ich mesiac, nic na ne nepomohlo, menstruacia dalsi mesiac o5 neprisla. Tak isla znovu ku gynekologovi, ktory sa na nu skoro nastval, ze to nema z tabletiek, tak nech ho nepodcenuje a pod...Tak isla k inemu doktorovi, ktory jej hak zmenil. Plet uz mala cistejsiu, a po 2 mesiacoch prisla aj vytuzena mestruacia...Bola vsak velmi silna, bolestiva, nikdy predtym jej zle pri nej nebyvalo, teraz vsak prve styri dni stale vracala, krce jej nedovolili ist do skoly. Menstruacia trvala 11 dni. Na druh mesiac to uz bolo o cosi lepsie, ale stale nic moc, navyse sa jej objavila celulitida, a prsia jej zacali rast az do "nepeknej" velkosti... Neskor sa toto vsetko vsak ustalilo, tak bola pokojna, brala hak dalej, cyklus mala pravidelny, a dalej nepriberala (bola uz pribrata dost, preplakala pre to vela noci, nikto jej nevedel pomoct). Po 14 mesiacoch chcela tabletky konecne vysadit. Aj tak urobila. Zase zacala mavat bolestive menstruacie, popripade jej vynechavali, zacala priberat. Najvacsia rana vsak prisla o par mesiacov, ked uz si myslela, ze je tehotna (chceli s priatelom dieta). Isla ku gynekologovi, ktory jej povedal, ze plod v jej tele je mrtvy. Stalo sa to aj druhy krat. Nikto to nechapal, v jej rodine boli pomerne zdravy... Neskor sa jej uz vobec nedarilo otehotniet, a tak isli s priatelom na vysetrenie, ona bola neplodna, urcite z hak, vsetky zeny z rodiny boli plodne a nemali ziadne problemy....

kuku7890

niekto tu spominal ze doktor nevysvetli ze ti mozu vlasy vypadat... mne by vypadali bez hak. viem ze to skor moze uskodit ako pomoct ale premohla som sa a zacala som ju uzivat. teraz mi konecne chodi menzes pravidelne a nemam take krce ake som mavala ( nemohla som sa ani pohnut z tolkej bolesti) nehovoriac o silnom krvacani. na vlasy som brala rozne pripravky, vitaminy, pokozku hlavy som si natierala roznymi vodami ktore mi mali pomoct ale boli to vsetko len zbytocne vyhodene peniaze. bez hak by som uz bola uplne plesata ( je mi aj vidiet nedostatok vlasov ale nie je to az take hrozne). viac ako rok ju brat nechcem. jedine ze by sa problemy zase vratili. tolko moj nazor, kazdemu vyhovuje nieco ine.

Sasenkaa

Nemyslite si,ze je uplne zbytocne vadit sa tu ci brat HAK ci nebrat?Kazda ma vlatny rozum a vie si zvazit ci ju bude brat ci nie.

mirka 23

Tak ako mysliš Vanessa, je to tvoje rozhodnutie. A ak planuješ babo, tak velmi dobre je brať kyselinu listovu a omega 3 aspoň...

vanessssa

mirka moj gynekolog mi jasne povedal že mi nedal vysokohormonalnu antikoncepciu-takou je napriklad triquilar,že po tejto mojej antikoncepcii sa možme hned pokušat o babo...triquilar som kedysi tiež uživala ale tam je vela hormonov zmenila som gynekologa a ten mi povedal prečo mi dal taku silnu antikoncepciu.nie každa je rovnaka.takže ma ubezbečil že kludne možme mat babo.švagrina otehotnela mesiac po tabletkach a ma krasnu zdravu dcerku.a to chodi k tomu istemu gynekologovi čo ja.každa žena by si mala vybrat gynekologa v ktorom ma doveru inak to nikam nevedie...

mirka 23

vanessa, inak aj gynekologovia odporučaju pokušať sa o babo až po troch pravidelnych menštruaciach. Tak vela šťastia.

levicaaaaa

mirka 23: nie je pravidlom, že po vysadení musí menštruácia meškať... mne sa po vysadení HAK /už ale znova užívam/ menštruačný cyklus úplne upravil a menštruácia mi chodila presne na 28. deň, čo pred užívaním HAK tak veru nebolo... niekomu to fakt môže aj pomôcť...

vasessssa

mirka 23 no prvu menštruaciu od vysadenia hak som už mala,bola dost silna ale nie bolestiva...a už len to babo :D

mirka 23

Vanessa, potom daj vedieť, že či všetko v poriadku. Po vysadeni HAK budu tieto problemy ktoré si mala ešte ovela horšie. A menštruaciu ktovie kedy dostaneš.

vanessssa

jaj baby baby,inak chcem podotknut že ten članok hore je ako z nejakeho hororu.ja som nemohla otehotniet tak mi lekar napisal hak hned z viacerych dovodov.mala som rozhadzany cyklus,strašne bolestivu menštuaciu,nečistu plet a chceli sme babo.ked som uživala hak bolo všetko v poriadku menštuacia načas vobec nebolela,proste super.minuli mesiac mi ju kazal vysadit kedže chceme to babo tak som zvedava.nie je to len o pohodlnosti pred otehotnenim.predstavte si že otehotniet nemožte a ta hrozostrašna hak vam k tomu dopomože...neviem ako vy ale ja doverujem svojmu gynekologovi inak by som k nemu určite nechodila!!!!!!!!!!!

alzbee

otazkana: toto je velmi "zaujimava" uvaha...zato, ze zena berie HAK by mala byt pre partnera lacna slapka...smutne, ak su tvoje zivotne skusenosti take...