Dermatomyositis - skúsenosti

Jan H.

Zistili mi tuto chorobu v decembri minuleho roku.Cervene ruky,svalova slabost,chudnutie,strpnute bolestive klby,stazene dychanie,pregltanie....Po piatich mesiacoch liecenia sa citim ako pred chorobou.Sila sa mi vratila na 70%,dychanie preglatanie na 90%..Liecbu som zacal s Prednisonom 60mg denne.Teraz som na 10mg a stale sa citim lepsie a lepsie.K tomu raz mesacne infuziou Endoxan.Ale predsa najvacsiu zasluhu za moje uzdravenie pripisujem Panu, jeho milosti a modlidbam.Hodnoty cratin kinazy zo zaciatocnych 4700( ref.do 200) sa zmensili na 825. Len pecenove testy su nie najlepsie(verim ze je to z Prednisonu) Cvicievam prilezitostne a pri svalovej zatazi pijem creatin(pripravok pre kulturistov,jednu malu lizicku do poharu vody)...Verim ze sa s Bozou pomocou celkom vyliecim a to zelam vsetkym.Velmi rad poradim a dam si poradit.Drzim palce a modlim sa pre vsetkych..

anastaciana

PROSIM VAS PORADTE MI.SOM ZUFALA.od rana ma svrbi cela hlava...kazdu sekundu sa musim skrabat a je to neznesitelny pocit..o co by mohlo ist a kam mam s tym ist?PROSIM POMOZTE ..dakujem

2277

RTG vdaka krasne za odpoved a ak Ti to nebude vadit tak by som Ti napisal email, neviem vsak Tvoju adresu. Kde ju najdem ?

RNG

Vsetky zeleniny su fajn, ale vyhol by som sa ovociu no a samozrejme vsetkym jedlam s obsahom cukrov a skrobov.
Ak vydrzis 3 dni na kokosovom oleji a zelenine, podstatne si to zlepsis.
Aj neskor ber kokosovy olej a znacne obmedz skroboviny a cukry, pokial budes mat znizenu imunitu
Nezabudni aj na probiotika, tie vyrabaju hromadu protilatok proti kvasnym a plesnovym infekciam.
Tiez potrebny zinok a selen.
Na znicenie streptokokov a zlateho stafylokoka je ucinny vytazok z grapefruitovych semien GSE.
Co sa tyka tych liekov, na to mam svoj nazor, ktory nechcem v tomto fore propagovat. Ak mas zaujem, napis mi adresu.

2277

ahojte,
od maja tohto roku trpim dermatomyozitidou; postihnute mam vsetky klby, kozu, pecen, srdce, pluca, traviaci trakt, po 3 mesiacoch sa pridalo aj svalstvo. Z krvnych testov lekari zistili ze som prekonal chlamydiovu infekciu. Nateraz uzivam PREDNISON 25mg, PLAQUENIL 200mg, IMURAN 50mg, PREDUCTAL, LAMAC, QUATEMAL, FLAVOBION, C,E,COD LIVER OIL, CALCIUM D,WOBENZYM,TRENTAL,PSYLLIUM.
Moj stav sa zlepsil ale nie je to ziadna slava (teploty, bolesti,potenie). Navyse rozbor sputa ukazal ze som infikovany aj stafylokokom aureusom, kandidou a nejakym streptokokom.
rtg velmi ma zaujalo to preliecenie candidy s tym kokosovym olejom, uz som si ho zaobstaral. candidu mam v ustnej dutine a pravdepodobne v celom trakte. mozem byt len na kok.olej 3 dni ked beriem mnozstvo liekov?aku stravu by si doporucil?

RNG

Dermatomyoza je jedna z "autoimunnych ochoreni", ktorej symptomy lekari potlacaju kortikosteroidmi, mertoxanom alebo imunosupresivami, ako pri ostatnych.
Mnoho alternativnych lekarov neveri na "autoimunne choroby" su toho presdvecenia, ze je za nimi nejaky patogen(bakteria, virus, mykoplazna,...)ktory zatial neidentifikovali.
V pritode je mnozstvo antimikrobialnych latok, ktore by mohli pomoct.
Na mnohe ine "autooimunne " sa spominali liecbu koloidnym striebrom, extraktom z olivovych listov, graviolou a hlavne Samentom.
Na niektore zapalove autoimunne je ucinny betulin.
Konkretne na tento typ nemam data, takze nepomoze nic ine ako skusat.
Kedze toto su z triedy potravinovych doplnkov, niet nebezpecia bocnych ucinkov.
Okrem toho by som bral protizapalove(sice problem nevyriesia ale zmiernia symptomy) ako Quercitin(2x500mg), omega 3 oleje(rybaci, lanovy a borakovy, 3x3gramy), bromelain 1300 gdu, curcumin 2x1/2 g,zazvor=dumbier 1 g, vitamin C(ester C 3 g),selen 400 mcg, zinok 50 mg a nejaku dobru probioticku zmes(nebrat v tom istom case, ako antimikrobialne, pauza aspon 2-3 hodiny)
Tiez plno antioxidantov(zeleniny, hlavne farebne,) vitamin E, vytazok z hroznovych semien(100 mg),alfa lipoicku kyselinu 200-600 mg.

illa

hallooo, ma niekto nejaku skusenost. je to zapalove ochorenie svalov a koze. je to velmi zriedkava choroba. naozaj budem vdacna za kazde info a radu