Mirena alebo Nuvaring???

hisi

ja som pouzivala nuvaring asi pol roka a nebol ziaden problem..no som sa rozisla s priatelom a jeden mi ostal. ak mate zaujem, exp.07|2009, cena 13eur. Trnava a Nitra, piste na -0903464054

katkagy

mam nuvaring uz rok a neviem si ho vynachvalit. nepriprala som ani gram, ani prsia ma nebolia, menzes mam presne na den, nemam ziadne bolesti hlavy a ani neviem, ze ho "tam" mam. nemusim nan 3 tyzdne ani pomysliet. vobec ma neobmedzuje, plavam, hram tenis. ani partner nic nepocitoval. mozem len odporucit, nebojte sa toho, je to skvela a najmodernejsia HAK

janka

to stracka chcem sa spytat, ako sa Ti to mohlo dostat do brusnej dutiny? Zle Ti to zaviedol lekar alebo to tam nejak same preklzlo? Ja som si ju dala zaviest este len vcera, musim povedat, ze mi hned ustupilo krvacanie, ale zatial (zakopem na drevo) nemam ziadne problemy. Pri zavadzani ma to trocha bolelo. Bola som sice dost rozrusena a nervozna (nielen z Mireny). Pripadalo mi to ako cievkovanie, ale nebolo to az take hrozne. Dufam, ze to bude O.K. Ked to cele skonstatujem, ide opat len o individualitu...kazda sme ina, kazdej sa hodi nieco ine. No vonkoncom musime vzdy podstupit riziko MY zeny a nie chlapi.

Stanula

stračka, ja užívam Nuvaring druhý mesiac. Poviem ti, že celé 3 týždne ani neviem, že ho mám. vôbec.Až ked príde deň, kedy si ho mám vybrať,tak o nom, uvažujem.Aj to musím mať v kalendári poznačené, kedy si ho vybrať, lebo by som ináč zabudla. čiže jednoznačne odporúčam. A moja váha je zatiaľ stále rovnaká. A ak sa aj hýbe o 1 kg hore, je to preto, lebo jem sladkosti...takže u mňa Nuvaring váhu nezvyšuje.

eeeemka

U nas sa o antikoncepciu stara manzel - dava si pozor, cize mame prerusovanu suloz. Ja zase viem, kedy mam neplodne dni, tak to robime v tych dnoch...A nemusim sa trapit s telieskami a kruzkami...

stracka

ahojte babenky, vidim ze niektore z vas maju dost "jasno" :o). Ja mam skusenost s Mirenou. Mala som ju asi mesiac a pol. Mesiac a pol brutalnych bolesti, krcov, bodaveho charakteru. Bola som aj na kontrole po par tyzdnoch, vsetko vyzeralo ok, az na tie brutus bolesti. Po mesiaci a pol som si povedala - dost - isla som za gynekologom, nech mi to vyberie, nech sa to uz skonci. Nenasiel to. Poslal ma na rontgen, vysledok: cudzie teleso v dutine brusnej. Ono mi to odpochodovalo do brusnej dutiny, a museli mi to laparoskopicky vyberat. Laparoskopia bola uplne bezbolestna, az som sa divila, ale ten mesiac a pol bolesti neprajem nikomu. Uz ked som prisla asi 3 dni po zavedeni, sestricka ma vitala slovami - mate kontrakcie, co? No, mala som. Okrem ineho. A nie som jedina, ktorej sa to stalo. Ono je to v podstate aj logicke - zavedu vam cudzie teleso do maternice, a ona sa brani, a snazi sa vypudit to teleso zo seba von. Takze berte aj toto riziko do uvahy, ked budete rozmyslat o Mirene. Mne o tomto nikto nepovedal. Jedine pozitivum bolo, ze mi preplatili peniaze za Mirenu (nie vsak za zavedenie). Takze aspon financne som tak neutrpela. Teraz rozmyslam nad tym Nuvaringom, stale vaham, bojim sa prirastku na vahe. Zaujimalo by ma, ci niekto od toho pribral. Pa a drzte sa

Stanula

Ja som sa nakoniec rozhodla pre ten Nuvaring. Zatiaľ som s ním veľmi spokojná. Ani neviem, že ho mám. S tabletkami sa to nedá ani porovnávať. Nemusíte myslieť na to každý deň, a to je super. Takže som rada, že som sa pre neho rozhodla.

aabb01

Tak neviem čo je lepšie. Mala som Mirenu 5 rokov a práve dnes som si ju dala vybrať. Bola som s §ou v celku spokojná, celkom mi sadla. Až na jeden problém. Manželovi vadili tie vlákna,tak som si ich dala skrátiť. Ale dokrot mi ich skrátil natoľko, že mi ich tento pri vyberaní nemohol nájsť a naplašil ma, že mi to musi vyoperovať- ridne v narkóze, niečo podobné ako kyretáž. Tak som potom veľmi zaváhala či si ju dať nanovo. Tak uvažujem o tom Nuvaring-u. Myslím, že je to z hľadiska používania jednoduchšie- budď sadne, alebo ak aj nie dá sa vysadiť. Ak nesadne Mirena, prídete o dosť veľa peňazí, alebo ak znáhodou vypadne- nedá sa zaviesť opakovane ako ten krúžok.

Stanula

áno, za tie dni som dosť o tom rozmýšľala. Už som bola na 99% rozhodnutá pre Mirenu, ale včera som si povedala, že vyskúšam najprv Nuvaring. Uvidím, aký bude. Ak mi nebude vyhovovať, tak si dám Mirenu. Dík za názory.