Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tieto športy musíte v lete zažiť!

Leto je ideálnym obdobím na vyskúšanie vecí, o ktorých celý rok snívame. Keď si teda konečne nájdeme čas a naplánujeme dovolenku, treba si ju užiť a nie len lenivo ležať na pláži. Máme pre vás niekoľko tipov, ako ju prežiť dobrodružnejšie.
dovolenka
Už viete, čo budete robiť na dovolenke alebo cez dni voľna? Využite príležitosti, ktoré sa vám ponúkajú a opustite na chvíľu sivú realitu. Nebojte sa skúšať nové veci, celý život môžete objavovať veci, o ktorých ste ani nevedeli, že vás budú baviť. A najmä rôzne športy sú tu len a len pre vás. Tak vezmite rodinu, partiu priateľov či sa niekam vyberte len tak osamote a užívajte si leto naplno!

Potápanie

potápanie

Nie je nič krajšie, ako sa ponoriť pod morskú hladinu a obdivovať krásy života skrytého pod azúrovou vodou. Nájdite si dobrého inštruktora, zabezpečte alebo požičajte si výstroj a dobrodružstvo môže začať. Na chvíľu zabudnete na všetky problémy, odreagujete sa a budete si len vychutnávať podmorský svet. Spoznáte veci, ktoré ste predtým videli len v dokumentárnych filmoch a uvidíte stovky rôznorodých živočíchov a rastlín, ktoré sa tu skrývajú.

Zrelaxujte sa:

Plávanie - univerzálny šport

Windsurfing

windsurfing

Windsurfing je v podstate kombinácia surfovania a jachtingu. Spočiatku sa vám možno tento šport bude zdať ťažší, pretože na správny pohyb surfovacej dosky je potrebná technika. Doska so sťažňom a s plachtou sa musí kontrolovane kĺzať na vodnej hladine. No keď sa naučíte správne manévrovať do strán a v pohode udržíte rovnováhu, budete si windsurfing naplno užívať.

Vodné lyže alebo wakebording

vodné lyže

Ste milovníkom vodného adrenalínu? Potom je zážitok na vodných lyžiach a wakeboarding určený práve vám. Divoká jazda na vodných lyžiach a "vodné snowboardovanie" za motorovým člnom vám zdvihne adrenalín v krvi. Účastník dostane poučenie od inštruktora, ako vykonávať tento šport. Aktivita je len pre jedného účastníka. Nemusíte sa však báť, keby niečo, dostanete i záchranú vestu a prilbu. Za týmto druhom adrenalínu ani nemusíte chodiť ďaleko, zajazdiť na lyžiach či wakeboardovať sa dá i na mnohých slovenských jazerách.

Rafting

rafting

Alebo splavovanie je adrenalínový šport, ktorý je vhodný najmä pre partie mladých ľudí. 2-6- členná posádka brázdi divokú vodu na nafukovacích gumenných člnoch. Vybláznite sa tu dosýtosti, najmä, keď zopárkrát vypadnete do vody. No žiadne obavy, záchranná vesta je povinnosťou a každý čln vedie profesionál. A čo by to bolo za rafting, keby ste neskončili mokrí a mierne vyklepaní?

Paintball

paintball

Čo tak sa na chvíľu vrátiť do čias letných táborov plných dobrodružstva v detstve a trocha sa vyblázniť? Paintballové ihriská sú na mnohých miestach Slovenska a fantázii sa tu medze nekladú. Skryť sa môžete v lese, prekonávate rôzne prekážky alebo ste v prostredí starých osád či táborov. Pravidlá sú jednoduché rozdelíte sa na družstvá, každý dostane prilbu a guličkovú zbraň a snaží sa čo najviackrát zasiahnuť súperov. Vyhráva družstvo s najviac bodmi.

Turistika

turistika

Počas horúcich letných dní nie je nikdy na škodu zájsť si do hôr sa trochu schladiť. Nadýchať sa sviežeho vzduchu a najmä spraviť zopár výletov po okolí. Ak ste na tom s kondíciou dobre, určite si naplánujte aj niekoľkohodinovú turistiku s prevýšením, kedy prejdete kopce i doliny, pozriete si skaly i plesá a na záver budete mať zo seba vynikajúci pocit. Navyše, ak počas vášho pobytu v horách absolvujete aspoň 3-4 túry,po návrate domov uvidíte,ako sa vám zlepší celková forma. Na Slovensku máte pestrý výber, či už si zvolíte Tatry, Malú Fatru alebo Slovenský raj, vedzte, že máte čo spoznávať! Nezabudnite na dobrú výbavu, kvalitné topánky a hlavne dostatočné zásoby jedla a vody.


Bez tohoto športu by to nebolo pravé leto! Prečítajte si o ňom viac!

Plávanie - univerzálny šport

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Maria0012

SVEDECTVO Z PÔŽIČIEK MEDZI FYZICKÝMI OSOBAMI
Ak som zase s úsmevom vďaka pán LALLEMENT Luden som dostal pôžičku vo výške 45.000 eur a dvaja z mojich kolegov sa tiež dostala pôžičky od tohto muža bez akýchkoľvek problémov s rýchlosťou 3% ročne. Radím vám, aby ste si vybrať zlú osobu, ak skutočne chcú žiadať o hotovostný úver pre váš projekt a akákoľvek iná. Aj zverejniť túto správu, pretože pán LALLEMENT Luden dobrý pocit s týmto úverom. Je to cez kamaráta Stretla som úprimný a štedrý človek, ktorý mi umožnil získať tento úver. Tak som si poradí sa s ním spojiť, a to uspokojí vás pre všetky služby, ktoré o to požiadajú. Tu je jeho email: michelexcelle@gmail.com