Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Inteligentný náramok Sony SmartBand 2 vám pomôže byť fit

Chcete mať prehľad o počte krokov alebo vzdialenosti prejdenej počas dňa, aby ste boli stále fit? Inteligentný náramok od Sony za vás všetko spočíta a vyhodnotí v špeciálnej aplikácii Lifelog priamo v mobile. Ak ho s ním spárujete cez Bluetooth, bude strážiť aj vašu tepovú frekvenciu.

kroky Zdroj foto: Shutterstock.com

Hlavná časť náramku je veľmi kompaktná, má pôdorys sotva 41 x 15 mm a hrúbku 10 mm. Obsahuje všetky dôležité senzory a batériu. Pre každodenné nosenie na zápästí ju musíte obliecť do silikónového remienka. Na výber dostanete z dvojice farieb, aby náramok ladil k oblečeniu a ostatným doplnkom. Jeho veľkosť na ruke si vďaka množstvu medzier pre kovový patent nastavíte veľmi jednoducho.

Silikónový obal bezpečne skryje nabíjací microUSB konektor pred vlhkosťou, takže odolá potu alebo dažďu. Zároveň zostane dostupné jediné ovládacie tlačidlo s viacerými funkciami:

 • stlačenie a podržanie na niekoľko sekúnd (potvrdené zavibrovaním) nahrádza klasický ON/OFF vypínač.

 • dvojité stlačenie za sebou (potvrdené blikaním žltých LED) prepína medzi normálnym meraním a nepretržitým (presnejším) meraním srdcovej aktivity.

Náramok ponúka aj funkciu Remote Control pre aktivovanie vyzváňania na stratenom mobile. Pri nej tlačidlo stlačíte raz a následne ťuknete po vrchnej strane náramku. Ak zo smartfónu počúvate hudbu, SmartBand 2 dokáže pozastaviť práve prehrávanú pieseň.

sony kroky Zdroj foto: Sony

Cez deň zaznamenáva vašu aktivitu, ale vibráciami upozorňuje aj na zmeškané hovory, prijaté SMSky a ostatné hlásenia. V noci zase vyhodnocuje fázy spánku a jeho celkovú dĺžku.

Na náramkoch sa okrem predĺženej ruky notifikačného centra vždy zíde funkcia tichého budíka. Pri SmartBande 2 si budík môžete nastaviť na rôzne časy pre víkendové a pracovné dni. Ak využijete Inteligentné budenie, nastavujete si vždy najneskorší čas budenia (napríklad 7:40) plus okno (Dĺžku budenia) v rozmedzí 0 - 60 minút. Ak náramok rozpozná, že sa v posteli prehadzujete, alebo máte v rámci nastaveného okna mäkký spánok, rozvibruje sa kľudne aj o 7:03. Mali by ste vstať sviežejší a menej podráždení.

Musíte si zapamätať, že jedno stlačenie budík iba posunie. Alarm sa zruší až po dvoch zatlačeniach na tlačidlo.

Poďme si SmartBand 2 spárovať s operačným systémom Android. Najprv budete potrebovať aplikáciu pre náramok. Kedže je Sony propagátorom technológie NFC, postačí vám ju zapnúť a plne nabitý náramok priložiť na zadnú stenu smartfónu. Ťažkosti môžu nastať len v prípade, že náramok nie je plne nabitý, alebo ak bol predtým spárovaný s iným zariadením. Potom podržte tlačidlo aspoň na 10 sekúnd. Tým sa celý zresetuje.

Aplikácia SmartBand 2 obsluhuje všetky nastavenia. V notifikačnej lište mobilu vždy vidíte, či je náramok pripojený, či je aktivovaný budík, zvolený režim merania a orientačne aj stav batérie v percentách.

Náramok vás môže zavibrovaním upozorniť na dlhšie sedenie bez pohybu. Napríklad vždy po dvoch hodinách za počítačom.

V nastaveniach odporúčame zavítať do položky "Prijímať upozornenia od aplikácií" a zmanažovať si, na ktoré udalosti reagovať má, a na ktoré už nie. Pravdepodobne budete chcieť vedieť o správach z Mesengera, ale upozornenia o nových e-mailoch už necháte bez vibrácií čakať na obrazovke smartfónu.

V párovacej aplikácii môžete načasovať režim Nerušiť a zvoliť si z dvoch intenzít prejavu vibračného motorčeka. Hlasný určite pocítite vždy. Počuť ho ale môže aj vaše okolie. Slabší je menej výrazný, ale takmer úplne tichý.

Počítajte s tým, že maličká 58 mAh batéria nedokáže úplné zázraky. S meraním tepu v automatickom režime, s nepretržitým meraním spánku a upozorňovaním na notifikácie vibrovaním prežijete dva dni. Na tretí krátko poobede už budete musieť nabíjať. Pri spárovaní s operačným systémom iOS počítajte skôr s jedným dňom. Aspoň, že dopĺňanie energie akoukoľvek štandardnou microUSB nabíjačkou alebo káblom s počítača netrvá viac než 30 minút.

sony lifelog Zdroj foto: Sony

Párovacia aplikácia SmartBand 2 ponúka stručný prehľad o fitness aktivitách za aktuálny deň a tepovú frekvenciu v reálnom čase. Pre hlbšiu analýzu dát za dlhšie časové obdobie si budete musieť z obchodu Google Play stiahnuť Lifelog. Mal by bežať na akomkoľvek androide.

Lifelog sa ale snaží analyzovať aj vaše správanie a činnosť s mobilným telefónom. Na časovej osi teda uvidíte aj čas, kedy ste vytvorili SMS-ku, písali si cez Messenger, browsovali internetom alebo počúvali hudbu a sledovali videá. Spolu s časom v minutách, ktoré ste týmto činnostiam venovali.

Rozkliknutie každej karty už zobrazí podrobné grafy za celý deň, týždeň, mesiac či rok. Pri tepovej frekvencii vidíte priemer, minimum aj maximálnu úroveň.

Niekomu sa môže páčiť položka miesta. Tá na google mapách zobrazí vašu polohu počas dňa aj s trasami presunu mestom. Ak však chcete, môžete do Lifelogu prenášať len dáta z náramku a správanie sa aplikácií nesledovať vôbec.

Pre iPhone aplikácia Lifelog dostupná nie je. Tu preto podrobnejšie dáta a grafy o tepovej frekvencii, krokoch a spánku uvidíte priamo v párovacej aplikácii SmartBand 2. Dáta dokážete plne previazať s aplikáciou Zdravie priamo v iOS. Na Androide môžete používať Lifelog alebo Google Fit.

Výhody:

 • neustále monitorovanie tepu a krokov

 • Lifelog s Androidom sleduje aj správanie sa aplikácií

 • prehľadné grafy

 • sledovanie spánku a budenie vibráciami

Nevýhody:

 • slabšia výdrž na jedno nabitie

 • ovládanie jediným tlačidlom nie je najprehľadnejšie

 • chýba akýkoľvek displej s aktuálnym časom

 • obmedzené schopnosti s iOS

 • ťažšie zapínanie náramku na zápästí

Orientačná cena: 110 eur

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.