Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

„Stará mama, prečo máš také krásne čisté a biele zuby?“

„...pretože už viem, ako na to.“, odpovedala stará mama.

„...pretože už viem, ako na to.“, odpovedala stará mama.

Som tak trochu „blázon“ do ústnej hygieny. V mojej kúpeľni by ste ešte donedávna našli množstvo rôznych pomôcok na čistenie zubov, zubné nite, kefky rôznych tvarov a veľkostí od výmyslu sveta. Vždy som sa považovala za experta na správne čistenie zubov a na poslednú preventívnu stomatologickú prehliadku som si vykračovala s pomerne veľkým sebavedomím. O to viac ma prekvapilo vyjadrenie lekára, že mám niekoľko skrytých zubných kazov a zanedbávam starostlivosť o posledné stoličky.

Z ordinácie som vyšla s výrazne ľahšou peňaženkou vo vrecku a zistením, že niečo teda asi nerobím správne. Po odporúčaní kamarátky som sa rozhodla prejsť na elektrickú zubnú kefku. Počiatočná väčšia investícia sa mi vraj neskôr stonásobne vráti. Vybrala som si novinku z radu Philips Sonicare, na prvý pohľad „sexi“ model DiamondClean v bielom prevedení Rose Gold s kombináciou ružového zlata.

Philips Sonicare Zdroj foto: súkromný archív

Balenie obsahovalo luxusné cestovné puzdro s USB portom a káblom, ktorý umožňuje kefku nabíjať priamo v puzdre napríklad cez notebook. Pribalený bol tiež sieťový adaptér a štýlový pohár so zlatým podstavcom na indukčné nabíjanie doma. Ergonomická rukoväť s podsvieteným displejom je doplnená o dve hlavice s husto posadenými vláknami v tvare diamantového brusu, ktoré sľubujú efektívnejšie odstránenie pigmentu z povrchu zubov a zubného povlaku.

Philips Sonicare Zdroj foto: súkromný archív

Po prvom nabití som sa už nevedela dočkať na sľubovaný výsledok dokonale vyčistených zubov. Sonická kefka Philips Sonicare DiamondClean ponúka päť rôznych režimov čistenia. Štandardný režim Clean je určený na všestranné odstránenie zubného povlaku. V trvaní dvoch minút by ste mali vďaka funkcií QuadPacer dosiahnuť rovnomerné vyčistenie celého chrupu. Krátke pípnutie po každých 30 sekundách upozorní na prechod do ďalšieho zo štyroch častí chrupu. Režim White odstraňuje povrchové pigmentácie a na záver zuby prelešťuje. Režim Polish jemnými pulzmi leští povrch zubov, GumCare ponúka extra jemné premasírovanie ďasien po štandardnom čistení a režim Sensitive poteší tých s citlivými zubami a ďasnami.

Philips Sonicare Zdroj foto: súkromný archív

Ponuka na sympatickom displeji je teda bohatá, na začiatok som sa však rozhodla pre štandardný režim Clean. Škoda, že si nezvyknem čítať návody ešte pred prvým použitím a nevšimla som si odporúčanie výrobcu kefku zapínať až v ústach. V prvé dni používania kefky som každé ráno aj večer musela umývať celé zrkadlo v kúpeľni. Prvé čistenia boli úsmevné, sprevádzalo ich výrazné šteklenie na ďasnách, ktoré však po pár dňoch ustalo. Už po prvom čistení som mala v ústach veľmi príjemný pocit, akoby som práve vyšla z čistenia zubov odborníkom. Náročné bolo pre mňa najmä zvyknúť si na to, že na kefku nemusím tlačiť. Pomôže Vám, ak rukoväť uchopíte do končekov prstov, akoby ste hrali na husliach. A naozaj, používanie sonickej kefky Philips Sonicare DiamondClean je ako symfónia.

Neporovnateľne mi ráno šetrí čas a výrazne mi uľahčuje precízne čistenie vnútorných plôch zubov a posledných stoličiek. Už po troch dňoch čistenia boli ďasná prekrvenejšie a zuby viditeľne belšie, čo si rýchlo všimlo aj moje okolie. Starostlivosť o kefku je nenáročná, po čistení stačí hlavicu odpojiť, opláchnuť pod tečúcou vodou a spolu s rukoväťou odložiť do praktického pohára. Počas troch týždňov pravidelného používania 2-krát denne dokonca nebolo kefku potrebné nabíjať.

Kefku vrelo odporúčam a už sa teším na to, ako hrdo budem kráčať z dverí ordinácie po najbližšej návšteve môjho stomatológa.

Philips Sonicare Zdroj foto: súkromný archív

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať