Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

„Jarný detox“ pre vaše srdce a cievy

Zima je nádherné obdobie, ale dokáže unaviť. Nedostatok slnečného svetla a chlad kompenzujeme častokrát konzumáciou nie práve najzdravších jedál a nápojov. I keď v dnešnej uponáhľanej dobe sa môžete cítiť unavený skoro stále, pri odovzdávaní pomyselného žezla jari, cítite možno úbytok energie výraznejšie.

Paradajky Zdroj foto: Shutterstock.com

Najlepším liekom na únavu je spánok. Ak to nestačí, pustite sa napríklad do jarnej detoxikácie, ktorá postaví na nohy telo aj myseľ. Zásoby zo zimy už nedopĺňajte a nahraďte ich prvou jarnou zeleninou, klíčkami, bylinkovými čajmi, ovocnými šťavami či ľahkým pôstom. Hoci sa cítite unavený, nepoddajte sa lenivosti a vybehnite do prírody, na bicykel, alebo aspoň na dlhšiu prechádzku cestou do práce.

Príroda okolo nás rozkvitá. V harmónii s ňou stačí počúvať naše telo, ktoré nám povie, čo práve teraz potrebuje. V období, kedy sa telo spamätáva zo zimy, si žiada viac vitamínov. Práve tie v kombinácii so slnkom, pohybom na čerstvom vzduchu, naštartujú naše telo a myseľ. Jar teda môžeme privítať s novým vitálnejším „ja“.

Účinky detoxikácie alebo pôstu, sa prejavia nielen vo zvýšenej výkonnosti a lepšom pocite. Prejavy budú vidno aj navonok – krajšie vlasy, čistá pleť. Rozprúdite svaly a telo, vďaka čomu pocítite nový prílev energie. Nezabúdajte však aj na orgány, ktoré žijú svoj život po tichu. Zimná strava plná tukov a nedostatok pohybu dávajú zabrať nášmu srdcu hoci to nevidíme a necítime. Vďaka Syntrivalu, ktorý zabezpečuje normálne zhukovanie krvných doštičiek doprajete „jarný detox“ aj svojmu srdcu a cievam. Vitalita zo semiačok paradajky podporí prirodzenú funkciu krvných doštičiek účinným komplexom látok pre zdravý prietok krvi.

pr - paradajky Zdroj foto: Syntrival

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať