Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Užite si veľkonočné sviatky bez črevných ťažkostí!

Črevný diskomfort má rôzne prejavy, môžu to byť kŕče, nadúvanie, vylučovanie riedkej stolice, alebo naopak zápcha. Príčin môže byť viacero, zlá kombinácia potravín, najmä počas sviatkov, alebo počas dovoleniek, keď sa stravujeme v exotických krajinách, kde na nás číha viacero nástrah.

crevny diskonfort Zdroj foto: InPharm

Problémy môžu vzniknúť aj na základe stresu alebo v dôsledku určitej predispozície jedinca, ako je intolerancia (zlé trávenie), či alergie na niektoré potraviny. Naše trávenie ovplyvňuje aj užívanie niektorých liekov, napr. antibiotík, ktoré zvyknú narušiť prirodzenú črevnú mikroflóru, čo môže mať za následok zlé trávenie a hnačky.

Široké spektrum prípravkov

V lekárni sú dostupné mnohé prípravky, ktoré sú zamerané na rôzne príčiny a prejavy problémov. Ide o adsorbenciá (na svojom povrchu viažu vírusy, baktérie, toxíny, plyny), spazmolytiká (uvoľňujú kŕče), dezinficienciá (pôsobia proti vírusom a baktériám – zastavujú ich rast a usmrcujú ich) a probiotické črevné baktérie, ktoré obnovujú črevnú flóru, zlepšujú trávenie a vytesňujú patogénne mikroorganizmy.

Aj príroda ponúka riešenie

Pri tráviacich problémoch sa často využívajú rastlinné extrakty, alebo vybrané plody rastlín. Mnohé z nich sú tradičným a osvedčeným prostriedkom pri črevných ťažkostiach. Takýmto používaným prírodným prostriedkom je aj extrakt zo sušených plodov čučoriedok, ktorého obsahové látky pri dostatočnom množstve, pôsobia proti črevným infekciám. Okrem toho zamedzujú tiež krvácaniu na úrovni tráviacej sliznice.

enterina Zdroj foto: InPharm

Skúsenosti z pediatrickej praxe

Keďže deti sú viac náchylné na črevné ťažkosti, opýtali sme sa detskej a dorastovej lekárky MUDr. Alice Kubinskej, čo sa jej v praxi osvedčilo pri črevnom diskomforte. „Vo svojej praxi používam celý rad prípravkov, ale v poslednej dobe sa mi osvedčil v praxi komplexný prípravok Enterina, ktorý obsahuje probiotickú kultúru Bacillus coagulans, čučoriedky a vitamíny B a K. Vďaka svojmu zloženiu je vhodný pri črevných ťažkostiach, navyše vitamíny B znižujú mieru únavy, zlepšuje chuť do jedla a vitamín K znižuje prípadné krvácanie. Pomáha pri rôznych akútnych aj chronických črevných ťažkostiach napr. pri nevhodnej kombinácii potravín, pri prejedení sa a dokonca aj pri nešpecifických dlhšie trvajúcich bolestiach brucha.“

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať