Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Šípková Ruženka radí, ako na zdravý spánok!

Neustále hovoríme o tom, koľko ho máme a s kým ho máme. Predbiehame sa v tom, kde ho máme. Na gauči, na pláži, či dokonca pod stromom počas slnečného letného dňa. Ľahko rozoznáme, kto ho má nedostatok. Téma naša každodenná, základný stavebný kameň každého nového dňa - spánok.

Neustále hovoríme o tom, koľko ho máme a s kým ho máme. Predbiehame sa v tom, kde ho máme. Na gauči, na pláži, či dokonca pod stromom počas slnečného letného dňa. Ľahko rozoznáme, kto ho má nedostatok. Téma naša každodenná, základný stavebný kameň každého nového dňa- spánok.

Magnerot - zdravý spánok Zdroj foto: Magnerot

Na internete nájdete obrovské množstvo článkov, ktoré sa zaoberajú témou problémov so spánkom a prinášajú „zaručené“ rady, ako mať zdravý spánok. „Postriekajte si vankúš levanduľou!“, radí jeden z nich. „Prestaňte používať počítač tesne pred spaním!“, alebo „Tridsať hlbokých nádychov Vás zaručene uspí!“. Áno, hlboký dych určite patrí medzi relaxačné metódy, no ešte som sa nestretla s niekým, kto by vyriešil svoje problémy so spánkom len dýchaním. V ďalšom článku radia prestať s pitím kávy pred spaním. Kofeín určite nie je práve najvhodnejším uspávačom, to je väčšine z nás asi zrejmé. Až znepokojujúco veľký počet článkov radí siahnuť po antidepresívach či melatoníne v tabletkách, ktoré sú však zväčša návykové a ľahko sa Vám môže stať, že po ich vysadení sa Vám problémy so spánkom vrátia a ste opäť tam, kde ste boli.

Takmer vôbec sa ale nestretnete s článkom, ktorý by Vám odporučil niečo, čo vo väčšine prípadov rieši problémy so spánkom dlhodobo a je to navyše z našej prírody. To niečo sa volá magnézium. Minerál, ktorý nájdete vo veľkom množstve potravín, stavebná jednotka viac ako 325 rôznych enzýmov v ľudskom tele. Magnézium zohráva dôležitú úlohu pri hydratácií, relaxácií svalov, produkcií energie a tiež pri deaktivácií adrenalínu. Dostatok magnézia v tele Vám síce nezaručí, že okamžite zaspíte hlbokým spánkom Šípkovej Ruženky, avšak jeho nedostatok je zaručenou cestou k prebdenej noci.

Ako teda zistíte, že máte v tele nedostatok magnézia? Ak sa Vám často stáva, že máte problém večer zaspať, ľahko sa v noci zobudíte aj na ten najtichší myšací zvuk a ráno sa zobudíte pred zvonením budíka, možno máte práve Vy nedostatok magnézia. Ďalšími príznakmi môžu byť studené ruky a nohy, pocit stuhnutia v oblasti šije a ramien, prípadne tik v malých svaloch, napríklad v očnom viečku. Ak trpíte niektorými z týchto príznakov, toto je článok presne pre Vás.

Magnerot - zdravý spánok Zdroj foto: Magnerot

Nedostatok magnézia v tele má priamy vplyv na kvalitu spánku. Spánkové fázy bez magnézia strácajú svoju pravidelnosť, stávajú sa nepredvídateľnými. Akýkoľvek výkyv v ich pravidelnosti môže významne narušiť spánok a celkový pocit oddýchnutosti. Fázy hlbokého spánku začnú častejšie nahrádzať fázy bdenia. Stáva sa Vám, že sa ráno po osem - hodinovom spánku zobudíte takí zničení, akoby ste ani vôbec nespali? Magnézium v tele pôsobí ako stimulátor tvorby melatonínu, ktorý je tiež známy ako „spánkový hormón“. Bez tohto stimulátora spánku sa teda do krásy tak ľahko nevyspíme.

Vedeli ste, že priamym následkom nedostatku magnézia v tele je i predčasné starnutie? V procese starnutia v našom tele prirodzene dochádza ku znižovaniu syntézy melatonínu. Udržiavaním dostatočnej hladiny magnézia v tele však následky vplyvu hormónov dokážeme zmierniť, v niektorých prípadoch dokonca odvrátiť. Ženám v zrelšom veku môže magnézium významne pomôcť nielen vyriešiť problémy so spánkom, no i zmierniť príznaky menopauzy.

Pomôcť si môžeme konzumáciou potravín s vysokým obsahom magnézia. Sú to najmä riasy, pšeničné otruby, pšeničné klíčky, mandle, kešu oriešky, pohánka, para orechy, pšeno, pekanové orechy, vlašské orechy, raž, tofu, sójové bôby, hnedá ryža, figy, datle, krevety, avokádo, petržlen, jačmeň, rukola a cesnak.

Magnerot - zdravý spánok Zdroj foto: Magnerot

Príjem magnézia do nášho tela je však sťažený tým, že je pre nás z väčšiny potravín ťažko vstrebateľný a aj tá troška, ktorú sa telu podarí vstrebať, sa často z tela ľahko vylúči. Napomáhame tomu bohužiaľ tiež nevhodnou životosprávou, prijímaním nadmerného množstva soli v strave, kávy a alkoholu. Nadmerný stres rovnako prispieva ku zvýšenému vylučovaniu magnézia z tela.

Na to, aby naše telo prijalo dostatočné množstvo magnézia, potrebujeme zjesť denne veľmi veľké množstvo potravín s jeho obsahom. Jednoduchou pomocou pre Vás je liek Magnerot s jedinečným zložením kombinácie magnézia a kyseliny orotovej. Kyselina orotová je prírodná látka, ktorá pre magnézium predstavuje akýsi „nosič“. V dôsledku tejto väzby sa zlepšuje vstrebávanie magnézia, ale aj iných, pre organizmus dôležitých minerálov. Okrem toho má kyselina orotová vplyv aj na zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu, a to tým, že podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie.

Vyspite sa do krásy ako Ruženka vďaka Magnerotu!

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať