Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dercos od Vichy – expertná starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku pre krásne a zdravo vyzerajúce vlasy

Vypadávanie vlasov je jav, ktorého sa bojí každý z nás. Ide o komplexný problém, pri ktorom je potrebné najprv rozpoznať príčinu a následne zvoliť vhodný postup, ako strate vlasov zabrániť alebo ju zmierniť. Akú preventívnu starostlivosť zvoliť?

dercos Zdroj foto: Vichy

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

  • Genetické predpoklady

  • Hormonálna nerovnováha (sem patrí aj vypadávanie vlasov po pôrode alebo spojené s menopauzou)

  • Zmena ročného obdobia

  • Stres

  • Nevyvážená strava

  • Lupiny

Pôrod a strata vlasov

Počas tehotenstva si väčšina budúcich mamičiek chváli kvalitu a silu vlasov. Po pôrode sa ale často stáva, že vlasy začnú čerstvým mamičkám veľmi rýchlo a vo veľkom množstve vypadávať. Je to spôsobené poklesom hladiny hormónu estrogén, čomu sa po pôrode nie je možné vyhnúť. Je dôležité mať na pamäti, že dochádza k strate tých vlasov, ktoré boli v predĺženej rastovej fáze. Ide o dočasný a prirodzený jav a nie je potrebné si kvôli nemu robiť starosti.

Genetické predpoklady

K dedičnému vypadávaniu vlasov môže dochádzať v rôznom rozsahu a v akomkoľvek veku. V tomto prípade sa mu nedá úplne vyhnúť , ale proces je možné aspoň zmierniť či spomaliť. Vzorec mužskej plešatosti je spojený s hormónmi a začína rednutím vlasov v prednej línii vlasov a na temene, môžu ním trpieť aj ženy.

Stres, zmena sezóny, nevyvážená strava

Ak nemáte k vypadávaniu vlasov genetické predpoklady, vypadávanie vlasov môže byť i odrazom vášho vnútorného rozpoloženia. Ak žijete dennodenne v strese, telo Vám týmto spôsobom dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Preto je potrebné nájsť si spôsob, ako stres lepšie zvládať. Jedným z tých najlepších je napr. jóga, pri ktorej dochádza ku kombinácii meditácie a pohybu.

Sezónne vypadávanie vlasov je bežné na jar a na jeseň a spravidla trvá asi šesť týždňov. V tomto prípade je potrebné mať na pamäti, že hustota vlasov sa postupne znovu obnoví.

Vlasy si žiadajú aj ošetrenie „zvnútra“. Zaraďte do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú bielkoviny, zinok, vitamín B alebo kremík. Ide o doplnky, ktoré sú vo vhodných dávkach tou správnou podporou pre zdravie vlasov. Dodajú im potrebnú výživu a pomôžu im v raste.

Starajte sa o svoje vlasy

Prvým bodom prevencie vypadávania vlasov je starostlivosť o vlasovú pokožku. Vlasy viac padajú, keď sú zle „ukotvené“ vo vlasovej pokožke. Je potrebné zvoliť taký šampón, ktorý cieli na problém už pri korienku, zároveň vlasy nezaťažuje a dodáva im silu. Šampónom však ošetrenie nekončí. Pre lepší účinok je vhodné používať i kúru proti vypadávaniu vlasov. Naším tipom je Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, ktorý okrem iného posilňuje ukotvenie vlasového korienka v pokožke.

vichy dercos Zdroj foto: Vichy

Nazabudnite však, že s vlasmi musíte zaobchádzať šetrne. Dávajte si pozor na sušenie horúcim vzduchom, farbenie, žehlenie a sťahovanie do chvosta. Tieto činnosti síce na vypadávanie vlasov príliš veľký vplyv nemajú, ale majú za následok ich lámanie a krehkosť.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať