Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aby deti v škole radi zdravo desiatovali

Ani sme sa nenazdali a prázdniny sa nám pomaly krátia. Už je pomaly čas myslieť na veci, ktoré budú vaše deti potrebovať v novom školskom roku. Určite k nim patria aj desiatové boxy či fľaše.

Zdravá desiata do školy Zdroj foto: Shutterstock.com

Tipy na zdravú desiatu

Podľa odborníkov by desiata u detí mala tvoriť 15 percent denného príjmu energie. Ideálne je, ak obsahuje vyvážený pomer všetkých základných výživových prvkov: sacharidy, bielkoviny, zdravé tuky, vitamíny, minerálne látky, vláknina.

Pripravte svojim deťom do školy napríklad celozrnné pečivo s nátierkou, chudou šunkou, zeleninou a jablkom či banánom. Namiesto sladkosti im môžete pribaliť grécky jogurt, tvaroh, cereálne tyčinky alebo orechy.

Na pitie sú pre deti najlepšie nesladené vody alebo ovocné čaje.

Navyše, takúto zdravú desiatu môžete deťom pripraviť aj hravou formou. A keď im ju ešte aj zabalíte do rozprávkových boxov, určite neodolajú. Inšpirujte sa a problémy typu: moje dieťa nechce jesť nič okrem sladkostí a rôznych nezdravých fasfoodov, sa stratia.

lunchbox - tesco Zdroj foto: Shutterstock.com


Pozrite si viac tipov na zdravú desiatu:

Tesco tipy na desiatu do školy

Na dizajne záleží

To, do akého boxu majú deti zabalenú desiatu, či to, do akej fľaše im nalejete vodu, môže výrazne ovplyvniť ich stravovacie návyky v škole.

Do takýchto boxov im potom môžete nachystať zdravú desiatu, na ktorej si určite budú pochutnávať o niečo viac. Takisto aj obyčajná voda alebo čaj bude pre nich lákavejšia z peknej fľaše.

Veď kto by nechcel v škole pred spolužiakmi vytiahnuť desiatový box so spidermanom alebo fľašku s mimoňmi?

Zdravá desiata s Tescom Zdroj foto: Tesco

Tesco pre zdravie a radosť detí

Príďte ešte tento mesiac na nákupy do obchodnej siete Tesco a vyberte pre svoje ratolesti niečo, čím podporíte ich stravovacie návyky a zároveň ich potešíte. Tieto výrobky sú veľmi obľúbené a deti ich určite využijú viac než jeden školský rok.


Pozrite si viac produktov, ktoré sa vášmu dieťaťu zídu do školy:

Pestrá ponuka Tesco školských potrieb

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať