Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vypadávanie a rednutie vlasov – aký je medzi nimi rozdiel?

Všimli ste si, že vaše vlasy v poslednej dobe stratili svoj prirodzený objem a hustotu, ale neviete prečo? Vysvetlíme vám rozdiel medzi vypadávaním vlasov a ich rednutím.
Vypadávanie a rednutie vlasov

Zdroj foto: Vichy

Môže sa zdať, že medzi vypadávaním a rednutím vlasov nie je žiadny rozdiel. Ale opak je pravdou. Pre naozaj hlboké porozumenie problému s vlasmi, ktorý vás trápi, je dôležité tento rozdiel vnímať. Ale či už trpíte vypadávaním, alebo sú vaše vlasy tenšie a menej kvalitné, riešenie spočíva v ich posilnení, zlepšení odolnosti a ich celkového zdravia.

Vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov je komplexný problém, pri ktorom je dôležité najskôr rozpoznať príčinu (napr. hormonálna nerovnováha, genetické predispozície, zmena ročného obdobia) a následne zvoliť vhodný postup, ako strate vlasov zabrániť. Podstatou straty vlasov je zlé ukotvenie vlasového korienka vo vlasovej pokožke. Preto je nutné zvoliť taký šampón, ktorý cieli na problém už pri korienkoch, zároveň vlasy nezaťažuje a dodáva im silu.

Ale šampónom starostlivosť nekončí. Pre lepší účinok je vhodné používať aj kúru proti vypadávaniu vlasov. Napríklad Dercos Aminexil Clinical 5 od Vichy, ktorá okrem iného posilňuje ukotvenie vlasového korienka v pokožke. Kúra Dercos Aminexil Clinical 5 od Vichy je výsledkom 20-ročnej expertízy v oblasti vypadávania vlasov. Cieli na päť aspektov, ktoré hrajú pri vypadávaní vlasov zásadnú úlohu a zároveň pôsobí na opätovné obnovenie rovnováhy pre zdravie vlasov. Obsahuje molekulu Aminexil, ktorá podporuje práve ukotvenie vlasového korienka v pokožke.

Vypadávanie a rednutie vlasov

Zdroj foto: Vichy

Rednutie vlasov

Zatiaľ čo vypadávanie vlasov môže prebiehať v krátkom časovom úseku alebo dlhodobo, rednutie vlasov je postupnejšie. Podľa expertov Laboratórií Vichy je spôsobené stratou ich kvality a starnutím. Vplyvom fyziologických procesov, UV žiarenia a ďalších vonkajších agresorov sú vlasy tenšie, slabšie, krehkejšie, chýba im objem a sú náchylné k lámaniu. Zároveň tu tiež často dochádza k poklesu množstva vlasov.

Pre boj s rednutím vlasov môžete zvoliť rad starostlivosti o vlasy od Vichy Dercos Densi-Solutions. Ide o tri kroky – šampón, balzam a kúru, ktoré boli vyvinuté, aby podporili silu vlasov a obnovili ich hustotu a objem. Zlepšujú kvalitu vlasovej pokožky, obnovujú vlasové vlákno pre silnejšie, hustejšie a zdravo vyzerajúce vlasy.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať