Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podporná kompresia vo farbách – rozjasnite svoj šatník v období jesenného nečasu

Kŕčové žily sú problémom, ktorý vo vyspelých európskych krajinách postihuje 40% žien a 20% mužov.
pančuchy

Zdroj: Shutterstock.com

Kŕčové žily (varixy) vznikajú na základe dedičnosti, ďalšími faktormi sú statická záťaž, sedavé zamestnanie, staroba, nedostatok pohybu, obezita alebo gravidita. S niektorými týmito faktormi žiaľ nič neurobíme, a tak je veľmi dôležité dbať na prevenciu.

Jedným z najdôležitejších preventívnych opatrení je pohyb. Pohybová aktivita podporuje správnu funkciu žilného systému – a to v prípade dlhodobého státia či sedenia. Pri takejto dlhodobej záťaži je nutné nohy natiahnuť – napríklad krúživými pohybmi chodidiel. Medzi vhodné pohybové aktivity tiež patrí jazda na bicykli alebo plávanie.

Ďalším preventívnym opatrením môže byť striedanie studenej a teplej vody pri sprchovaní. To zvyšuje elasticitu žíl a zlepšuje ich funkciu. Žilným stenám tiež prospieva dostaok rutínu, ktorý obsahuje napríklad pohánka, ďalej dostatok minerálov a vlákniny v strave. Správne stravovacie návyky a optimálna telesná hmotnosť sú taktiež dôležité v boji proti kŕčovým žilám.

Čo sa týka obliekania, je vhodné nosiť voľné oblečenie, ktoré nikde neškrtí a nebráni tak plynulému prietoku krvi v končatinách. Ženy by sa mali vyhnúť vysokým podpätkom. Svoj dress code ale môžu doplniť vhodnými podpornými kompresívnymi pančuchami, ktoré vyzerajú štýlovo, ale pôsobia miernym podporným tlakom na žilné steny a tým napomáhajú návratu krvi do srdca. Najnovšie sa môžu dámy obliecť aj do módnych farieb – český výrobca zdravotných kompresívnych produktov spoločnosť ARIES, a.s. už mnoho rokov vyrába podporné kompresívne pančuchy Avicenum 70. Podporné pančuchové nohavice Avicenum 70 sú bežne dostupné v štyroch farbách a od tohtoročnej jesene sa ale táto škála rozšírila o farbu bordó a o tmavomodrú farbu. Dámy sa tak môžu cítiť žensky, štýlovo a spríjemniť si pochmúrne jesenné dni farbami. Podporné pančuchové nohavice Avicenum 70 vďaka tlaku, ktorý vyvíjajú na žilnú stenu, účinne podporujú krvný obeh a tým uľavujú predovšetkým od bolesti a opuchov nôh, napríklad pri dlhom, namáhavom státí či sedení.

kompresné pančuchy

Zdroj foto: Aries

Medzi najväčšie benefity pančuchových nohavíc Avicenum 70 určite patrí použitie Lycry Soft Comfort. Ide o vlákno, ktoré zaručuje, že elasticita materiálu bude perfektná po celú dobu jeho životnosti. Spoločnosť Aries, a.s. pri výbere kvalitných materiálov nerobí kompromisy, a preto v celej produktovej rade Avicenum používa dvojito ovíjanú Lycru, ktorá prispieva nielen k zvýšeniu komfortu nosenia, ale tiež k dlhšej životnosti výrobkov. Pančuchové nohavice Avicenum 70 majú špičkovú antimikrobiálnu úpravu Sanitized® Silver, ktorá spoľahlivo účinkuje proti vzniku širokého spektra mikroorganizmov a vďaka tomu pôsobí ako deodorant. Pančuchové nohavice Avicenum 70 si zamilujete pre ich pevnosť a oporu, zároveň tiež pre štýlový a módny vzhľad. Vďaka rozšírenej škále farieb môžete vstúpiť do chladnej jesene s úsmevom.

Viac na: https://ariesmedishop.sk

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať