Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aj obyčajná chôdza dokáže zázraky!

Neexistuje snáď nič lepšie, ako stráviť príjemné slnečné dopoludnie na horách, však? Práve tu môžete načerpať potrebnú fyzickú i psychickú energiu, vyčistiť myseľ od každodenných starostí a koniec koncov si užiť aspoň chvíľu s vašimi blízkymi.

Avšak, čo robiť v prípade, ak vás trápi bolesť kolien, svalstva a vaša stabilita nie je už to, čo kedysi? V tom prípade siahnite po trekingových paliciach, ktoré vám pomôžu vyriešiť nielen tieto, ale i mnoho iných problémov!

Aj obyčajná chôdza dokáže zázraky!

Zdroj: Shutterstock.com

Prečo práve trekingové palice?

Už na úvod treba podotknúť, že trekingové palice sú určené pre všetkých tých, ktorí ocenia oporu tela pri náročnejšej či neustále sa meniacej trase. Dokonca sú vhodné pre ľudí, ktorí chodia do hôr výhradne s väčším nákladom na chrbte, pretože práve palice poskytujú ďalšie dva oporné body, ktoré vás v prípade nerovnováhy podržia! Sú vhodné tiež pre ľudí, ktorých trápia boľavé kĺby, prípadne chcú váhu tela rozdeliť rovnomerne.

Čo si všímať pri výbere trekingových palíc?

Pokiaľ ste zistili, že trekingové palice sú naozaj to, čo by ste potrebovali aj vy, venujte dostatok pozornosti ich výberu. V prvom rade si všímajte použitý materiál, pričom medzi najpoužívanejší a najkvalitnejší patrí titán a hliník. Samozrejme, že od materiálu závisí váha trekingových palíc, ale tiež konečná cena. Ideálne je, ak zvolíte palice s nižšou váhou, no všetko závisí od toho, pre koho sú určené. Pre ženy s drobnou postavou sú samozrejme vhodnejšie ľahšie trekingové palice, pre mužov pokojne o niečo ťažšie, no ide skôr o individuálne preferencie. Zvoľte palice, ktorých dĺžka sa dá nastaviť, zväčša je mechanizmus nastavenia dĺžky jednoduchý na použitie, čo oceníte napríklad v situácií, keď ich budete nutne potrebovať zbaliť do batohu. Rukoväť by mala dokonale sadnúť do ruky, dokonca súčasťou niektorých palíc bývajú praktické pútka, ktoré fixujú vaše zápästia pri väčšom zábere. Medzi ďalšie parametre, ktoré je nutné všímať si pri výbere, patrí hrot, odpruženie i náhradné diely, ktoré môžu, ale aj nemusia byť súčasťou balenia.

Aj obyčajná chôdza dokáže zázraky!

Zdroj foto: InSportline

Chôdza pre vaše zdravie!

Vedeli ste, že obyčajná chôdza s využitím trekingových palíc je jedna z najlepších fyzických aktivít, ktorú dnes dokonca lekári odporúčajú vykonávať ako jednu z foriem rehabilitácie? Práve chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb, vďaka čomu posilňuje kardiovaskulárny systém, zvyšuje kondíciu a posilňuje svalstvo. Ak by ste chceli túto aktivitu sťažiť, môžete použiť závažie na nohy, ktoré je určené najmä pre aktívnych, ale aj rekreačných bežcov a športovcov. Vďaka výberu vhodného závažia môžete efektívne posilniť hornú i dolnú polovicu telu, ale tiež zvýšiť dynamiku, výdrž a silu.

Aj obyčajná chôdza dokáže zázraky!

Zdroj foto: InSportline

InSPORTline ako najväčší výrobca a predajca fitness produktov na Slovensku je vhodnou voľbou pre všetkých tých, ktorí chcú žiť aktívne, zlepšiť fyzické i psychické zdravie a cvičiť v pohodlí domova.