Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Život s kŕčovými žilami sa dá zjednodušiť

Kŕčovými žilami je v súčasnosti postihnutý stále väčší počet osôb. Tento problém postihuje vo vyspelých európskych krajinách 40 % žien a 20 % mužov.

Problémy sa objavujú u stále mladších pacientov a skupina osôb trpiacich problémom žilnej nedostatočnosti sa rozširuje. Pojem kŕčové žily sa tak v poslednej dobe skloňuje vo všetkých pádoch. Ochorenie žilného systému je dlhodobou záležitosťou ktorá vyžaduje úpravu životného štýlu a takmer stálu liečbu. Základom tejto liečby je kompresná terapia.

Používanie zdravotných kompresných pančúch je jednou z najdôležitejších metód liečby kŕčových žíl. Sila kompresie sa líši podľa štádia ochorenia žíl pacienta. Rozsah kompresívnej liečby je široký, od podpornej preventívnej kompresie, cez výrobky 1. kompresnej triedy pri žilnej nedostatočnosti v počiatočných štádiách, 2. kompresná trieda je použitá pri pokročilejšom štádiu ochorenia žíl až po 3. kompresnú triedu u závažnejších stavov kŕčových žíl.

Typy kompresných tried:

  • podporná preventívna kompresia – 10 – 17 mmHg (tlak v oblasti členku)
    1. kompresná trieda – 18 – 21 mmHg
    1. kompresná trieda – 23 – 32 mmHg
    1. kompresná trieda – 34 – 46 mmHg

V letnom období, kedy sa vplyvom tepla problémy všetkých pacientov s kŕčovými žilami zväčšujú, často pacienti, ktorí sa liečia 2. kompresnou triedou, pristupujú ku kompromisu a pre letné obdobie zvolia zdravotné pančuchy 1. kompresnej triedy. Dôvodov je hneď niekoľko – pančuchy 1. kompresnej triedy sú spravidla tenšie, ľahšie a vzdušnejšie a to je pacientom samozrejme v horúcich dňoch príjemné. Ale voľba ľahšej kompresie nie je vhodná, a dokonca môže byť aj riziková. Liečba žíl v takomto prípade nie je dostatočná. Ohrozujúcim rizikom je embólia alebo trombóza.

S riešením prišla spoločnosť ARIES, a.s., uviedla na trh novinku, ktorá tento problém spoľahlivo vyrieši, stehenné samodržiace pančuchy zdravotnej rady Avicenum 360 FINE. FINE sú vzdušné, majú jemnú štruktúru a zároveň plne zachovanú funkciu 2. kompresnej triedy. Boli vyvinuté práve preto, aby pacienti nemuseli robiť kompromisy v liečbe. Fine umožňujú cítiť sa pri nosení ľahko, vzdušne a vďaka dostatočnej kompresii aj bezpečne. Pri vývoji stehenných pančúch Avicenum 360 FINE mysleli dizajnéri nielen na perfektné technické spracovanie, ale tiež na prirodzený vzhľad. Pančuchy sú lemované krajkou, sú tenké a nohy v nich vyzerajú opálene a atraktívne. Využitie nachádzajú nielen v letných dňoch, ale aj pri spoločenských udalostiach. S pančuchami Avicenum 360 FINE sa môžete plne tešiť zo života a zároveň nemusíte robiť ústupky pri Vašej liečbe.

kompresné pančuchy

Aries | Zdroj: súkr.archív