Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Máte doma srdciara? Nezabudnite na magnézium!

Predísť srdcovým problémom nie je až také ťažké. Chce to trochu disciplíny a zdravého rozumu.
srdce

Wörwag Pharma | Zdroj: súkr.archív

Srdce je jedným z tých orgánov, ktoré okrem sa biologickej užitočnosti tešia aj prívlastkom v etickej a morálnej rovine. Srdce je symbolom lásky, súcitu, porozumenia a odpustenia. Na druhej strane predstavuje aj silnú, nebojácnu a odhodlanú osobnosť. Človek s dobrým srdcom je niečo ako hrdina. Snáď každý by chcel, aby to o ňom raz niekto povedal. Ale vráťme sa k srdcu, ako orgánu, ktorý musí byť naozaj zdravý, aby sme sa mohli spomínanými hrdinami naozaj stať.

Poklad, ktorý si nevážime

Hovorí sa, že hodnotu veci objavíme až vtedy, keď o ňu prídeme. Tak to platí pri vzťahoch, ale predovšetkým pri zdraví. Kým sme v poriadku, kým nás nič nebolí, o svoje zdravie sa prakticky ani nestaráme. Považujeme ho za akúsi samozrejmosť. No keď sa stane niečo nepredvídateľné (v mnohých prípadoch na základe nášho spôsobu života aj predvídateľné), väčšinou je už neskoro a do pôvodného stavu, keď sme prekypovali zdravím sa vrátime len ťažko.

Prevencia, na ktorú zabúdame

A pritom predísť srdcovým problémom nie je až také ťažké. Chce to trochu disciplíny a trochu zdravého rozumu. Výsledkom je potom životný štýl, ktorý je nie len vyvážený a chcelo by sa povedať aj „zdravý“, ale predovšetkým energia, aktivita a pocit dobre prežitých dní. Stačí si aspoň trochu upraviť stravu, dopriať si pobyt na čerstvom vzduchu a byť primerane aktívny.

Srdce a magnézium

Spomínaná strava je v dnešnej dobe často nemalým problémom. Jej kvalita, spôsob pestovania a následná tepelná úprava ju veľmi často ochudobňuje o potrebné vitamíny a minerály. Srdciari o tom vedia svoje. Nielen že musia držať často prísnu diétu, ale mnohé prvky musia prijímať doplnkovo. Jedným z vhodných a často odporúčaných (a to nie len pre srdciarov) doplnkom je magnézium. Ide o veľmi dôležitý minerál, ktorý pomáha nielen pri problémoch so srdcom, ale aj pri strese, a aktívnom športovaní.

Na trhu je viacero druhov voľnopredajného magnézia, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu - kyselinou orotovou, teda s nosičom prirodzeného, biologického pôvodu, ktorý zabezpečí, aby sa magnézium čo najlepšie do nášho organizmu vstrebalo. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnézium a ako ho správne dávkovať

Wörwag Pharma | Zdroj: súkr.archív

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.