Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vezmite svoje srdce do kúpeľov

Srdce je jeden z najdôležitejších orgánov nášho tela. Ak sa niekedy vyskytnú s týmto neúnavným maratóncom zdravotné problémy, býva už zvyčajne neskoro. Preto by sme sa o svoje srdce mali starať.
srdce, magnerot

Wörwag Pharma | Zdroj: súkr.archív

O svoje srdce by sme sa mali starať naozaj preventívne – v dostatočnom predstihu a nerátať s tým, že nám sa nepredvídaná srdcová príhoda predsa nemôže stať. Ale môže. Čo tak vziať svoje srdce čas od času do kúpeľov. Ako? Napríklad takto:

Pohyb a zdravý vzduch

Srdce je naozaj akýmsi maratóncom spomedzi našich orgánov. K „športu“ má teda naozaj blízko. Pravidelný pohyb, ktorý bol pre minulé generácie tak samozrejmý je dnes už často výsadou fitnescentier pod dohľadom trénerov a za nemalé peniaze. Ale na to, aby sme sa hýbali naozaj nepotrebujeme nič mimoriadne a výhovorky neobstoja. Stačí si obuť tenisky a aspoň dva krát za týždeň sa vydať na výdatnú prechádzku do prírody. Srdce sa nám naozaj poďakuje.

Relax a dobrá nálada

Dobrá nálada môže prameniť aj s dostatočného pohybu. Ale v každom prípade platí, že nervozita a stres srdcu vôbec nepomáhajú. Preto veľa srdciarov opakuje: lekár sa mi zakázal rozčuľovať. Platí tiež, že o vnútornú pohodu a relax sa treba cielene snažiť. Napríklad dobrou knihou, šálkou bylinkového čaju alebo aj povestnou nervy ukľudňujúcou rybačkou.

Magnézium

Ak ste už problémy so srdcom mali, asi poznáte pozitívny vplyv magnézia na kardiovaskulárny systém. Magnézium je naozaj balzamom na srdce. Bohužiaľ pri dnešných stravovacích návykoch ho do tela prijímame málo. Preto je dobré siahnuť aj po doplnkovom magnéziu. Na trhu je viacero druhov voľnopredajného magnézia, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu - kyselinou orotovou teda s nosičom prirodzeného, biologického pôvodu, ktorý zabezpečí, aby sa magnézium čo najlepšie do nášho organizmu vstrebalo. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnézium a ako ho správne dávkovať

Wörwag Pharma | Zdroj: súkr.archív

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.