Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolieskové korčule – ideálna letná aktivita, ktorá vás určite neomrzí

Letné prázdniny sú už takmer za rohom, a práve to núti najmä rodičov zamýšľať sa nad tým, ako spríjemnia svojim ratolestiam tak dlho očakávané dvojmesačné voľno. Ak nemáte žiadne konkrétne plány týkajúce sa letnej dovolenky pri mori, nezúfajte! Veď zabaviť sa a zároveň si dopriať poriadnu dávku odpočinku môžete aj pri iných aktivitách ako zrovna pri mori.
Inline korčule

Intersport | Zdroj: súkr.archív

Čo by ste povedali na korčuľovanie s celou rodinou, trebárs pri vodnej nádrži neďaleko mesta? Dokonca, korčuľovať sa môžete aj na cyklistických trasách, ktorých je na Slovensku viac než dosť. Takýmto spôsobom môžete spoznať nepoznané krásy slovenskej prírody a zároveň si užiť perfektnú jazdu na korčuliach, ktorú si s určitosťou užije každý člen rodiny.

Aké kolieskové korčule potrebujete práve vy?

Kolieskové korčule alebo inak povedané, tzv. in-line korčule sú fenoménom dnešnej doby, a to hneď z viacerých dôvodov. Korčuľovať sa môže skutočne ktokoľvek, a to bez ohľadu na vek, keďže korčuľovanie nie je náročný šport, ktorý by si vyžadoval špeciálnu prípravu. Korčule môžete zbaliť do kufra auta, a teda ich premiestniť kamkoľvek, pokojne aj na dovolenku do Chorvátska. Je samozrejme rozdiel, či kupujete korčule pre deti, ktoré sa vyznačujú nastaviteľnou veľkosťou alebo korčule pre dospelých, ktoré rozdeľujeme na fitness in-line korčule určené na rekreačné, športové a výkonnostné korčuľovanie; freestyle in-line korčule určené pre milovníkov trikov či off-road in-line korčule určené pre jazdu mimo spevneného terénu.

Korčuľovanie

Intersport | Zdroj: súkr.archív

Aby dieťa nezanevrelo na šport

Nie je žiadnym tajomstvom, že dnešné deti majú nedostatok pohybu, čo sa následne odzrkadľuje na ich zdraví. Z tohto dôvodu by ste sa mali vy, ako rodičia snažiť o to, aby vaše ratolesti v žiadnom prípade nezanevreli na šport. Snažte sa o to, aby mali prirodzený pohyb, a teda trávili voľný čas pobytom na čerstvom vzduchu.

Odrážadlá pre deti

Intersport | Zdroj: súkr.archív

Totiž, na základe mnohých vedeckých štúdií bolo preukázané, že nedostatok fyzickej aktivity zvyšuje riziko chronických chorôb v dospelosti, čiže je vysoká pravdepodobnosť, že dieťa môže o pár rokov trápiť choroba srdca či cievneho systému. Veľmi nebezpečná je tiež obezita, ktorou dnes trpí stále viac a viac detí do 18 rokov, čo je žiaľ určitým spôsobom chyba rodičov.

Pre tých najmenších sú odrážadlá ideálnou voľbou

Odrážadlá sú vhodnou voľbou pre malé deti, ktoré si ešte netrúfajú na jazdu na bicykli. Totiž, vďaka odrážadlu si môžu vaše ratolesti osvojiť základné jazdné návyky, ktoré neskôr využijú pri jazde na bicykli.

Odrážadlo KELLYS

Intersport | Zdroj: súkr.archív

inSPORTline je významný slovenský predajca fitness zariadenia a príslušenstva, ktoré ocení nielen profesionálny, ale tiež rekreačný športovec, ktorý si veľmi dobre uvedomuje, že pohyb by mal byť základnou súčasťou života každého človeka.