Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo keď poisťovňa dáva, človek neberie?

Poisťovne dnes ponúkajú svojim poistencom rôzne benefity a výhody, na ktoré má nárok každý z nás. Zorientovať sa v tejto ponuke však nie je vôbec jednoduché a dôležitou otázkou je, či tieto benefity zodpovedajú potrebám každého z nás.
Benefity poisťovní

Creativedock | Zdroj: Shutterstock.com

Keď sa dnes spýtate ľudí, na základe čoho sa rozhodli pre výber svojej zdravotnej poisťovne, veľa z nich si nie je odpoveďou úplne istých. Niektorí z nás majú tú istú zdravotnú poisťovňu už od detstva a ani nad jej zmenou nepremýšľali. Iní sa pre tú svoju rozhodli na základe odporúčania svojho rodinného príslušníka, alebo blízkeho priateľa.

Na Slovensku máme tri zdravotné poisťovne a každá z nich ponúka svojim poistencom rôzne výhody, či benefity. Slúžia ako motivácia k starostlivosti o svoje zdravie, či naopak ako odmena. Zorientovať sa v ponuke poisťovní nie je ľahké, a preto ani veľa ľudí netuší, na čo má od svojej poisťovne vlastne nárok. Ak aj človek o týchto benefitoch vie, nie vždy zodpovedá ponuka týchto zdravotných benefitov potrebám daného poistenca.

V niektorých prípadoch môžu byť benefity od poisťovní podobné, v niektorých prípadoch úplne iné. Ak človeku benefity od jeho poisťovne nevyhovujú, nemôže to nijako zmeniť. Možno i to je dôvodom prečo dnes poisťovne udávajú vcelku nízke percento využívania zdravotných benefitov.

Benefity od zdravotných poisťovní dnes možno rozdeliť do viacerých kategórií:

  • Benefity pre zdravie - Nájdete v nich príspevky na zubárske zákroky, očkovania nad rámec zákonných povinností a iné.

  • Preventívne benefity - Nájdete v nich preventívne prehliadky nad rámec povinností.

  • Výhodné iné poistenia - Nájdete tu napríklad výhodnejšie cestovné poistenie, či poistenie do hôr a iné komerčné poistenia.

  • Služby a produkty - Nájdete tu rôzne výhody od ďalších partnerov, ktoré môžu potešiť, zlepšiť život, či ušetriť peniaze.

S problémom nízkeho využívania benefitov od poisťovní sa zaoberal aj novovzniknutý program s názvom Mojevýhody. Vďaka tejto novej platforme si každý poistenec zdravotnej poisťovne môže vyskladať a spravovať svoje benefity podľa seba. Za kredity, ktoré od svojej poisťovne dostáva, si môže vyskladať zdravotné výhody, zodpovedajúce konkrétnym potrebám a nápomocné tam, kde je to potrebné.

Na portáli https://mojevyhody.sk získate viac informácií o ponuke zdravotných benefitov a viete získať zoznam zdravotných benefitov, na ktoré máte nárok už teraz. V prípade, že by ste si radi vybrali svoje zdravotné benefity podľa svojich potrieb, stačí sa stať členom tohto klubu.