Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Magnesia Extra - prírodný zdroj horčíka

Magnesia Extra, nová verzia minerálnej vody Magnesia s vyšším podielom minerálov, obsahuje v jednej 700 ml fľaši až 56 percent referenčnej výživovej hodnoty horčíka na deň. Minerálna voda má však iba minimum sodíka, preto zbytočne nezaťaží organizmus.
Minerálna voda Magnesia Extra

Magnesia.sk | Zdroj: súkr.archív

Horčík je druhým najviac zastúpeným prvkom v bunkách. Pôsobí ako kofaktor enzymatických procesov, ktoré ovplyvňujú energetický metabolizmus, syntézu bielkovín a nukleových kyselín, detoxikáciu organizmu, ako aj látkovú premenu iných minerálnych prvkov, ako sú vápnik alebo draslík.

Dostatočný príjem horčíka prispieva k fyzickej a psychickej pohode: horčík pomáha k sústredeniu, pomáha lepšie zvládnuť únavu či stres a predchádzať kŕčom.

Deficit horčíka

Podľa európskej legislatívy je odporúčaná denná dávka horčíka 375 miligramov. Mnohé štúdie preukázali, že nedostatočný príjem tejto minerálnej látky je všeobecným javom a väčšina ľudí v našom regióne prijíma iba okolo 80 percent odporúčanej dennej dávky.

„Pri dodržaní výživových odporúčaní by mal človek získať všetok potrebný horčík potravou a nápojmi. Problém však nastáva, ak sa nimi neriadi, osobitne ak mu v jedálničku dlhodobo chýba listová zelenina, orechy, celozrnné obilniny a iné zdroje bohaté na horčík. Problém majú aj ľudia, ktorí sú odkázaní na pitie vody z vodovodu v oblastiach s nízkym obsahom horčíka,“ vysvetľuje prednostka Ústavu ochrany a podpory zdravia Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne Zuzana Derflerová Brázdová.

Organizmus využije zhruba 35 až 55 percent z celkového množstva prijatého horčíka, pričom je dokázané, že horčík je vhodnejšie konzumovať častejšie v menších dávkach, pretože pri vyšších nárazových množstvách jeho využiteľnosť klesá. To je ďalší dôvod, prečo uprednostniť prirodzené zdroje horčíka v potrave a nápojoch pred umelými náhradami.

Magnesia Extra, prírodný zdroj horčíka

Medzi veľmi bohaté zdroje horčíka patria niektoré minerálne vody, ktoré neobsahujú vysoké množstvo sodíka. Takou je aj nová Magnesia Extra, ktorej prírodné liečivé pramene sa nachádzajú v chránenej krajinnej oblasti Slavkovský les, neďaleko Mariánskych Lázní.

Magnesia Extra má podstatne vyšší obsah horčíka než tradičná Magnesia. Jedna 700 ml fľaša Magnesie Extra obsahuje až 210 miligramov horčíka, čo predstavuje 56 % referenčnej hodnoty príjmu horčíka na deň, a iba 4,06 miligramu sodíka.

Z tohto dôvodu je Magnesia Extra vhodným riešením na pravidelný príjem horčíka. Odporúčané denné dávkovanie je 0,7 až 1,4 litra v troch až štyroch dávkach, najlepšie medzi hlavnými jedlami. Vhodné množstvo závisí od hmotnosti, fyzickej aktivity, výkonnosti srdcovo-cievneho systému, vonkajšej teploty a vlhkosti.

Magnesia Extra sa predáva v 700 ml pevnej fľaši s dodatočnou ochranou vrchnáka. Odporúčaná maloobchodná cena je 1,49 €.

O Magnesii

Magnesia je výnimočná minerálna voda v rámci celej Európy. Pramení v chránenej krajinnej oblasti Slavkovský les. Vyznačuje sa jedinečným zložením minerálov – vysokým obsahom horčíka a nízkym obsahom sodíka. Minerálna voda Magnesia tak patrí do kategórie stredne mineralizovaných minerálnych vôd, preto je vhodná na pravidelnú konzumáciu. Okrem bežného pitného režimu pomáha aj v záťažových situáciách. Vďaka obsahu horčíka je ideálnym nápojom aj pri športe. Minerálna voda Magnesia sa predáva vo verziách 1,5 litra a 0,5 litra a je dostupná ako neperlivá, jemne perlivá a perlivá. Vďaka športovému uzáveru a neperlivej verzii je minerálna voda Magnesia GO vhodná ku športovým aktivitám.