Vypadavanie vlasov - plesatost

Príspevok v téme: Vypadavanie vlasov - plesatost
jancuska25

Zdravim, prosim vas o pomoc - radu. Ake mate skusenosti s pripravkami na zastavenie vypadavania vlasov pre muzov? Co zabralo a co urcite nie? Bratovi (24) poslednych par rockov vypadavaju vlasy, pomaly plesatie, za posledne 2-3 mesiace sa to este zhorsilo. Zacina mat z toho depresie, velmi ho to trapi. Za vsetky rady dakujem(e). :(

nata24

Ahoj pomohla by mu kyslíková dotyková infúzia :) je to čistý kyslík vpravovaný pod tlakom do kože... Oživuje vlasové folikuly a regeneruje pokožku hlavy. Robia to v Trnave. Mne ako psoriatičk tiež poredli vlasy ale zabralo mi to a vidím zlepšenie

Jana134

Ahoj :-) Môžem odporučiť začať výmenou šamponov a prípavkov za prírodné. Konkrétne ja mám dobrú skúsenosť s indickou vlasovou radou Hairina, odporučila by som bratovi šampon (-odkaz odstránený-) + olej (-odkaz odstránený-). Zaradiť do pravidelného používania a vlasy prestanú vypadávať ;-)

cogito

Dobrý deň,

veľmi pekne a odborne to napísal pán Genesis, inhibítory testosterón-5-alfa-reduktázy (Finasterid, Dutasterid) sú látky viazané na lekársky predpis a zahrávanie sa s nimi nekontrolovane (čiže ak to nie je pod lekárskym dohľadom) je nebezpečné. Pri alopécii záleží aj od pôvodu, či je to genetika, choroba, lieky (napr. steroidné hormóny, najmä u dopingových hriešnikov) alebo zaťažený organizmus (tzv. stres, keď organizmus podáva vyšší výkon a má aj zvýšené nároky na minerály, aminokyseliny (hlavne cystein, metionin) atď.)

lojzik

Brat ma len kuty, lysiny alebo ma plesatu hlavu? lebo na vyraznu plesatost mu pravdepodobne nepomoze ziaden liek, jedine vyskusat nejaky zahustovac alebo transplantaciu vlasov. Ale ak ma len vystupujuce kuty tak treba skusat lieky ako Minoxodil,Finasterid, Saw palmetto atd. O tychto liekoch sa pise aj tu. prestuduj si informacie a treba skusat a skusat. vypadavanievlasov.net

Genesis

ostane pripravky co su dostupne na trhu :)

vyhodene peniaze :)

vcetne pripravkov typu neocapil a podobne :)

jedine co fatk ako tak funguje su blokatory 5 alfa reduktazy ale bohuzial s rizikom vazne neprijemnych neziaducich ucinkov a rozhodne nie su tak malo caste ako sa uvadza v pribalovom letaku ... proste muzska plesatost je obrovsky business a na kom sa naj zaraba ak nie na cloveku co si zo zufalstva kupi kazdu blbost :)

takze este raz:

1. do dnesneho dna neexistuje ziadny pripravok ktory by uspokojivo zastavoval muzsky typ plesatenia (vynimku tvoria latky finasterid a dutasterid - bohuzial je to dost velke riziko to brat pretoze neziaduce ucinky mozu byt irreverzibilne)

2. ak tvrdi niekto nieco ine ako v prvom odstavci tak klame - androgennou alopeciou sa zaoberam 14 rokov :) a asi o jedinych pripravkoch o ktorych neviem to su tie co prave teraz su v pociatocnych fazach vyskumu :)

Genesis

pred pripravkom z predchadzajuceho clanku varujem a aj pred ostatnymi syntetickymi blokatormi 5 alfa reduktazy typ finasterid a dutasterid

bral som finasterid v minulosti ... odvtedy mam porusene libido a uz to mam 8 rokov od vysadenia ... podobne dopadli aj ini ked skoncili s poruchami erekcia libida alebo mali depresiu ked brali uvedeny pripravok

rozhodne to nie je taky bezpecny cukrik ako sa to tvari ... ma to na organizmus daleko vacsi vplyv ... 5 alfa reduktaza nemetabolizuje len testosteron ale aj ine steroidne hormony a ma to vplyv na cely organizmus

najhorsie negativne ucinky este raz:

1. ireverzibilne poskodenie sexualnych funkcii (libido, erekcia)

2. depresia a zmeny prezivania emocii - dany liek ma na psychiku znacny vplyv

vlasac :)

Ahoj,
Ten prispevok o tom, ze pripravky nepomahaju je kompletna blbost. Aj mne kolo 24 rokov zacali vyrazne riednut vlasy. urobili sa mi kuty a najma zpredu som mal uz celkom dost riedke vlasy. Tiez som bol z toho zufaly a mal depky. No zacal som brat Penester. 1/4 tabletky denne a po nejakych par mesiacoch sa to dost zlepsilo. Teraz to beriem uz 3. rok a vlasy mam komplet huste ako som mal aj predtym a nejaka plesatost u mna nehrozi :). Nevyhoda je akurat to, ze kazdy den musim brat 1/4 malej tabletky, ale za ten pocit, ze vyzeram dobre a citim sa dobre to urcite stoji:). Pre istotu som si dal pred par mesiacmi spravit aj krvne testy, ci mi tie tabletky nieco nerobia a doktorka povedala, ze vsetko OK. Cize u mna maximalna spokojnost :).