Štítna žlaza - stav po operácii

Príspevok v téme: Štítna žlaza - stav po operácii
janka24

Viete mi niekto napísat vlastnu, alebo skusenost známych po operácii štítnej žlazy ako sa človek cíti?V tomto prípade ide o vybratie uzlika na štinej žlaze a čast žlazy z pravej strany.
Okrem toho, že sa nesmie namahat, stres, asi po týždni máva bolest na hrudi -tlak na hrudi smerom do lavej strany.
Podla mna je to ešte normalne, ale chcem vedie tnejaku osobnu skusenost po operáci štítnej žlazy, nejake dalšie príznaky vedlajši..vdaka.
Kto vie, nech odpovie kto nevie, neprispievat prosim. Z tejto temy nechcem chatujucu nezmyselnu diskusiu. Iba k teme.Vdaka.

L.I.L.L.Y

Idem teraz v 5.marca na operaciu stitnej,idu mi ju celu vyberat a velmi som to neriesila ale ked tak vsetko mozne citam tak zacinam mat mierne strach..a chcem sa opytat kedze chodim pravidelne v lete za pracou do zahranicia tak ci ma niekto taku skusenost ze po operacii odcesovat do zahranicia v lete za pracou a bolo to v poriadku.ak by sa dlo tak odpoved do emailu :)
dakujem

olivienka

podľa mňa jednoznačne Dolný Kubín, sú tam skvelí odborníci, najviac operácii šž na slovensku a okrem toho celý personál (od upratovačiek po primára) neuveriteľne milý a pohodový. nie je sa veľmi čoho báť, na 5. - 6. deň púšťajú, prvých pár nocí po operácii som mohla spať iba na chrbte s podloženou hlavou, aby mi neťahalo ranu, ale potom už v pohode. a asi týždeň ma trochu bolelo prehĺtanie a chripela som, ale nič, čo by sa nedalo prežiť
a ja som schudla - keď som každý deň športovala, zdravo sa stravovala a nevyžierkovala po nociach.

ewikuq

Mne vybrali pravu stranu, je to 10 dni. Boli ma hrdlo, pri prehlani, ale vsetci vraveli, ze je to uplnou anestézou, ze je to normalne. Taha ma to ale, bradu musim sklonit k hrudi, aby som prehltla. Neviem, kedy to bude lepsie, len dufam.

nastenka71

pre kitty23 : Ja som bola operovaná Dr.Jágerom v novembri 2011 a som veľmi spokojná, budeš v tých najlepších rukách.

sašena

moja mamča je druhy mesiac po operácií štítnej žlazy ,tiež jej odobrali z ľavej strany uzlík a stále sa sťažuje na zadychčanie a tlak v hrudi a predtym takéto problémy nemala...neviem ale rada by som vedela či to je normalne a či to niekto z vas zažil

kitty23

pozdravujem, chcem sa opytat, mam planovanu operaciu st. zlazy -komplet v Saci u MUDr. Jagera, nemate niekto skusenosti? Budem rada za kazde info.

eam

Aj ja som bola operovaná na ŠŽ, polovicu mi odstránili. Mala som uzlík, našťastie nezhubný. Bola som na Heydukovej, veľmi príjemný personál, a po operácii som nič také nepociťovala. Šetrila som sa, ako mi lekár kázal, tuším 6 týždňov. Vo februári to už bude rok, nemám žiadne problémy, akurát, že večer sa mi zle zaspáva a býva mi teplo. Ale to nemusí s tým súvisieť.

ivuľ

Ahojte ja som po operácii celkovej ŠŽ, 6 deň,bolesti ešte stále mám, no dajú sa zvládnuť a aj mňa to ťahá viac do ľavej strany a niekde pod pazuchu,čo bude neviem.Rada by som vedela čo sa bude diať dalej ale to ešte netuším ,ak to už niekto vie nech napíše rada si to prečítam Ďakujem

Klaudika M

Ahoj, tak ja som štyri dni po operacii štítnej žlazy, vyberali mi celú ľavú stranu. Pooperačné bolesti som nemala skoro žiadne, každý vraví, že je to ako angína, ale mne to zdaleka nepripadalo také hrozné. Operovali ma v pondelok a v stredu už som bola doma. Trošku som po narkoze vracala, ale uplne minimálne. Teraz sa šetrím, čakam na výsledky histologie, ktoré dúfam dopadnú dobre, aj ked predbežne mi povedali, že asi tam nič nehrozí, ale posielajú to do prahy, tak v pondelok, ked pôjdem už na vybratie stehov sa dozviem. Netreba sa toho báť, aj ked sa to hovorí ľahko, treba ísť čím skôr a bude pokoj. Hlavu hore a veľa zdravia prajem.

P. S. operovali ma na hajdukovej v bratislave a nemôžem si to tam vynachváliť, vrele odporúčam :) je tam super prednosta, aj primár, aj lekári a sestričky :) veľa štastia