Štítna žlaza - stav po operácii

Príspevok v téme: Štítna žlaza - stav po operácii
janka24

Viete mi niekto napísat vlastnu, alebo skusenost známych po operácii štítnej žlazy ako sa človek cíti?V tomto prípade ide o vybratie uzlika na štinej žlaze a čast žlazy z pravej strany.
Okrem toho, že sa nesmie namahat, stres, asi po týždni máva bolest na hrudi -tlak na hrudi smerom do lavej strany.
Podla mna je to ešte normalne, ale chcem vedie tnejaku osobnu skusenost po operáci štítnej žlazy, nejake dalšie príznaky vedlajši..vdaka.
Kto vie, nech odpovie kto nevie, neprispievat prosim. Z tejto temy nechcem chatujucu nezmyselnu diskusiu. Iba k teme.Vdaka.

aljoska

janka,jedna vec,na ktorú som prišla hned po operácii bola,že mi bolo zima,bola som zimomravá.Ale ked som začala znova užívať lieky a stav sa stabilizoval tak aj pocit zimy sa vytratil a teraz možem povedať,že mi býva skor teplo ako zima.Známa nech sa šetrí,ja som tiež po operácii /bolo to koncom novembra/ nemala umyté okná na Vianoce a prežila som to.Aj som sa snažila,ale po prvom okne som to vzdala.

janka24

ten stva sa netyka mna, ale znamej...vdaka za reakcie.
Ten tlak pocitovala, ked prezliekala periny čo si myslim, že nemala par dnipo operacii. Inak sa stažuje ešte na to, že je jej zima a ma teplotu pod 36. Pytam sa aj preto, lebo ma dost takeho doktora ku ktoremu chodia ludia sa skor stažovat a ona velmi nevie či je to normalny stav po operacii aby jej nepovedal, že jej to normalne , že zveličuje.

struma

Ak to operovali laparoskopicky, tam to mozu byt pozostatky toho plynu, ktory casom vyprcha. Ak klasicky, tak netusim, bo ziadne take bolesti som nemala. Len ma tahala trochu rana.

delphia

po operacii ŠZ mozu byt problemy s hlasom- zastrety hlas, co potom casom prejde. s bolestami za hrudnou kostou, ktore vyzaruju do lavej ruky tato operacia zrejme nema suvis. je to skor zo strany srdca. s tym nie su zarty. chodte na pohotovost. natocia EKG, spravia odbery a budete mudrejsi

aljoska

na šž som bola operovaná pred 5 rokmi.Nič také,o čom píšeš som nepocitovala.Žiadne tlaky na hrudi ani nič podobné.Ked tak nad tým rozmýšlam,ja som tú operáciu prekonala úplne v pohode.Žiadne komplikácie sa nevyskytli ani po operácii.Dokonca som nepocitovala ani bolesť operačnej rany.Okrem toho,že som sa musela šetriť som sa cítila celkom OK.