Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

Samuell

Dobrý deň, mám 21 rokov a včera sa mi stala vec, že mi asi na 10 minút strašne rýchlo, rovnako bilo srdce, neviem čo to mohlo byť, ale bolo to nepríjemné a nevedel som ani čo mám robiť. Je to niečo čo by som mal riešiť, alebo sa to stáva. ďakujem za odpoveď :)

sumienka2525

Mam 27 rokov, nizsi tlak. No ja mavam tiez busenie srdca stale uz zo 2 roky a aj sa mi zle dych, niekedy ako keby sa mi nachvilu zastavi srdce a hned naskoci - no neviem to opisat dobre. Bola som s tym u obvodnej a zo strachom ci nemozem dostat infarkt a tak ked mam taketo stavy. Lebo ja koli tomiú ani spavat niekedy nemozem co mi tak bije srdce. A obvodna ma poslala na EKG. Tam vsetko ok. Ked som s tym istym za nou prisla druhy krat ze mne sa to nevidi ze mam strach tak ma vysmiala ze som mlada co panikarim a poslala ma na psychiatriu. Tam som si so psychiatrickov pokecala a nasadila mi seroxat. Istu dobu to bolo v pohode ale mam to zasa a uz sa bojim obvodnej nieco o tom aj spomenut. Hmmm

[zruseny12]

FORESTER
a travenie mas ok,alergie ziadne atd.?
a to je jedna z pricin preco sa cloveku zle dycha....busi srdce atd.

forester111

ahoj volam sa robert a mam problemi s busanim srdca a richli tep pol som na vsetky vysetrenia ekg echo krv stitnu slazu a vsetko je poriatku ale dalimi tabletky concor od ktorych mam depresie preco mam uzivat tabletky dlhodobo ktore uziva moja svokra ktora ma srdce chore.
chcel by som dobru radu prosim vas som velmi slaby po tich tabletkach ale ked ich neberiem rosbusi sami srdce a tep neviem co mam robit ako dalej tak som si dal polku oxazepam trosku ma to upokojilo
poradi mi niekto dobru radu ako dalej.

Adnily

Ahojte:))

Som mladá baba a donedávna som si myslela, že aj zdravá. Ale pred nejakou dobou som skolabovala, nevedela som sa nadýchnuť a odpadla som a teraz sa mi to stáva často, že nemôžem dobre dýchať. Neviem čo mám robiť dalej a este som nebola u lekára, lebo som dosť zaneprázdnená. Ale začínam sa báť, nestretli ste sa niekto s niečím takým? dakujem

lubo16

Ahojte všetci. Myslím, že to o čom sa tu hovorí veľmi dobre poznám, ale ja mám z Vás asi najväčšiu skúsenosť, lebo sa s týmito problémami borím už niekoľko rokov.Ja tento pocit silného búšenia poznám i cez deň.Ale cez deň si to tak neuvedomujeme, lebo nám to nejak neprekáža.Cez deň mávam tep taký, akoby som športoval, čiže kľudový má byť okolo 70 ja njekedy mávam 115, čo je normálne tak po 15 min behu.Najviac mi to vadí v noci, lebo nemôžem zaspať, srdce mi ide vyskočiť, strašné búšenie, návaly tepla a pod. Na ľavej strane ani nespávam, lebo cítim tlak na srdce. Toto je njekedy sprevádzané i tlakom v okolí srdca, njekedy zas pichaním a vždy bolesťami v krku. V krčnej tepne najviac pociťujem to búšenie.Na toto sa njekedy i veľakrát zobudím počas noci a ráno som ako po nočnej. Najhoršie je že taktiež mám strach, že moje srdce mi dlho nevydrží, lebo sa rýchlo opotrebuváva.Sú to hrozné pocity napätia, až na zbláznenie. Vtedy vstanem a idem pozerať telku, po hodine ma zlomí na gauči a keď sa presťahujem do spálne a myslím si že už bez spánku nevydržím vtedy to začne nanovo a ja mam zas po spánku.Viete čo to je? Áno väčšina týchto odpovedí bola správna, myslím reakcie na Milana 81, čiže je to psyvhického pôvodu niečoho čo sme v minulosti intenzívne prežívali a dneska už máme vybudovaný samospúšťací mechanizmus. Jednoducho nemyslím na nič zlé, nemám žiadne problémi a príde to.Určite to nje je príznak hypochondra, pretože tieto príznaky sú vceľmi skutočné. Tiež musím seriózne navštíviť lekára a začať sa konečne liečiť, lebo už s tým nevládzem žiť. Mávam to takmer každý deň a choroba sa volá panická porucha a verte, že ju máte i Vy. Potrebujem taktiež radu a to ako sa vykonávajú dychové cvičenie, zatiaľ som o nich len počul.Ahojte.

nana13

ahoj hladam niekoho kto ma dysrytmiu alebo mi vie aspon poradit... mam 16 trochu sa obavam.... vopred dakujem za ochotu

66konik66

ahojte v stredu som bola na ekg zistili mi rychle busenie srdca tlak som mala120 na80 v norme co mi to moze sposebovat vopred dakujem za informacie

jaja

tiež mám nejaké také problémy ako vy spomínate, papám potravinové doplnky- minerály, ľubovník.... ale aj psychika musí byť tak nastavená, aby sa to neopakovalo, je to boj...