Nasilie

Orino

ako co tu pisete preboha ze ani facka sa nesmie dat dietatu lebo dieta ho ma potom udat??? akoze to nemyslite vazne. potom deti budu same rozmaznane a drze ako v Amerike( zijem tu viem ake to tu je). Nehovorim ked ide o skutocne tyranie tak vtedy treba zakrocit ale za obycajnu po papuli? no kde to sme. Ja ked som bol maly tak mna bila mama varechou a teraz ked mam 17 som jej zato vdacny pretoze som sa naucil respektu a discipline. Samozrejme ze tyranie nepodporujem ale vychovna je tak akurat ;-).

Ivilka

Adamko,
neboj sa, povedz to niekomu blizkemu, nesmies byt ticho, nikto ti nemoze ublizovat. Povedz to niekomu v rodine, babke alebo dedkovi, tete alebo ujovi, bratrancovi alebo sesternici, to je jedno komukolvek. Alebo najlepsiemu kamaratovi, jeho rodicom, alebo ucitelke v skole. Neboj sa Adamko, nikto ta nebude bit, len sa musis priznat, povedat to niekomu, aby ti mohli pomoct. Ak by si to povedal nejakemu svojmu ujovi (napr. ocovmu bratovi), ten by sa s nim mohol porozpravat. Drz sa a Adamko zdover sa niekomu v rodine alebo ucitelke v skole. Je to na tebe teraz, si mudry chlapec a odvazny, neboj dokazes to....drzim prsty
Potom to bude uz len lepsie, uvidis

ivanka_83

chlapec odvyzi konecne niekomu zverit a vy ho hned tak zdrbete, ze si este zacne vycitat, ze on je na vine.tak ja ti napisem nenovinu.ty niesi na vine.ani rodic nema pravo ta bit.mozes sa zdoverit nejakemu dobremu ucitelovi, alebo si najdi nejaku linku dovery.tvoj otec si mysli, ze to nikomu nepovies, lebo si dieta.a deti su naivne.ale si dost chytry na to, aby ti neprislo normalne to co sa ti deje.rozbity nos?to je dost.za zle znamky?no a co.ze si v puberte?to dospeleho neospravedlnuje.ja som bola tiez bita.ale hlavne mi bolo strasne nadavano.no bohuzial mi tvrdili, ze som na hlavu a nikto mi neuveri.ze si vymyslam.a ja hlupa som im uverila.chodila som do matematickej, hrala v orchestri...a ine.a verila som im, ze som blba, neschopna nula, krava, svina, pica, puca....dufam, ze ty nieco s tym urobis.ja som bohuzial internet nemala...

Carmenita

ten, kt nebol fyzicky tyrany taketo nieco nikdy nepochopi. adamko, mal by si sa o tom porozpravat so psychologom, nech ti navrhne nejake riesenia, kedze este nie si plnolety. len sa to prosim ta snaz nejako riesit, pretoze v dospelosti to moze mat take nasledky, ze napr. ty budes k svojim detom taky isty ako tvoj otec a budes sam z toho zmeteny. drzim ti palce!!

karioll2

flektor?
inac ved infuzia by to vyriesila,ak mas moznost na neurologiu zbehnut,teda nie doslova som to myslel to zbehnutie

cajik

Karioll zabral trochu, je to lepsie, v lekarni tiez povedali ze mozem brat ;). plus taka naplast na chrbat.. tak sa aspon o tri milimetre viac mozem zohnut..