čo to je?...alergia?

Príspevok v téme: čo to je?...alergia?
zuzka11111

Ahojte! Uz vela rokov ma trapi celorocna nadcha, zatekanie, capy na mandliach, svrbenie nosa. Asi 2 mesiace sa liecim. Zistili mi alergiu na roztoce, prach, pel, macku. Zatial ziadne zlepsenie nenastalo aj napriek tomu ze uzivam lieky. Cudovala sa tomu aj doktorka. Prečo sa to nezlepsuje? Ake mate skusenosti s tym vy?..chcem sa tej alergie konecne zbavit, velmi mi to zneprijemnuje zivot :(...dakujem

jajkafr

milco
v 13. som dostala astmatické záchvaty vtedy mi nasadili lieky na alergiu a kombinovaný inhalačný preparát kortikosteroid s bronchodilatantom asi po pol roku mi to lekár zmenil iba na čistý inkalačný kortikosteroid. asi rok mi bolo dobre asi raz ročne záchvat inak nijaké vážnejšie príznaky astmy pri kontakte s alergénom samozrejme príznaky alergie no ale samozrejme zápaly dýchacích ciest mám veľmi často od mala... no po roku sa mi astma zhoršila prišlo sťažené dýchanie najprv pri zmene počasia a potom to už bolo stále lekár mi zmenil sprej pridal bronchodilatant, kortikoid do nosa v lete kvapky do oči. od začiatku môjho ochorenia som už vyskúšala asi všetky inhalačné lieky, ktoré na astmu existujú momentálne užívať kortikoid, bronchodilatant, antileukotrién, antihistaminikum, nasálny kortikoid a moja astma je ako tak pod kontrolou. No a diéta? tak vysadila som jedla na ktoré mám alergiu (banány, čokoláda, kiwi) tiež dodržiavam alebo aspoň sa snažím dodržiavať šetriacu diétu lebo mám GER okrem toho sa snažím jesť veľa mliečnych výrobkov pretože mám málo vápnika lebo lieky, ktoré užívam mi vápnik odoberajú. Nejem strukoviny, karfiol, brokolicu, mak pretože mi to nechutí. Občas si dám kávu maximálne 1 denne

milco

mnohí si myslia ,že alergia je na celý život, vážený nenechjte si to nahovoriť,alergie je možné sa zbaviť,akejkoľvek,a kedykoľvek,ale nie užívaním liekov na alergiu a chodením po vyšetreniach,to je strata času.ak sa jej chcete zbaviť musíte ju spoznať a vedieť o nej to kde sídli ,čo ju drží pri živote vo vašom tele až potom ju môžete poraziť.je nádherné počuť od ťažkého alrgika (po35r) "ako krásne vonia seno "
tento pocit Vám prajem

jajkafr

Denz
probiotiká užívam a to o tých antibiotikách máš pravdu tento rok som vybrala tuším 8 alebo 9 dávok antibiotík mám úplne oslabenú imunitu a chytím každý bacil čo letí okolo mňa teraz užívam vakcíny na podporu imunity prvé balenie som brala raz týždenne teraz užívam už druhé raz za dva týždne a zas to ide dole vodou na praxi som bola na detskom kde sa to bacilmi len tak hemží a už týždeň kašlem.