Citacie, odkazy v našich odborných prácach

Dobrahanba

Dievcata, ja som kydala na system, v ziadnom pripade som nechcela urazit vas, ved vy za to nemozete.
ojka, ano, ja som skoncila skolu. Ale v USA. Dala mi nesmierne vela vedomosti rovnako ako ma dobre pripravila aj do praxe. Prave preto porovnavam. Tu sa pravidla nemenia, su raz dane a potom to plati. To mas ako s peniazmi - ked clovek najde kopec dolarov, platia rovnako ako platili pred 100 rokmi. Ked najdes staru 100 korunacku (tu zelenu), nic z nej clovek nema... Tak sa len drzte a ked budete mat moznost a chut, odidte zo Slovenska, pozrite sa, ako sa zije inde. Akurat hrozi to, ze cim dlhsie budete mimo, tym viac si budete vsimat nedokonalosti u nas doma.

tekvicka

ja robim teraz diplomovku a vela veci je pomenenych a niektore veci nie su dokonale rozpracovane takze v praxi vznikaju nedorozumenia, pretoze tvorcovia na mnohe veci nemyslia, takze ani vyucujuci casto krat nevie presne povedat ze takto to ma byt...dakujem za pochopenie

tekvicka

dobrahanba to bolo dost odveci...samozrejme ze ak mas spracovane podklady na citovanie tak je to pohoda, lenze pokial sa to stale meni a bakalarku pises podla nejakych pravidiel a potom ti za pol roka vydaju smernicu v ktorej sa tie pravidla pisania menia tak si to musis znovu nastudovat...a okrem toho niektore skoly nemaju smernice vobec tak samozrejme ze vznikaju otazky ako co napisat aby to nezdrbali.

ojka

Dobrahanba my napr. na škole čo sme doteraz písali prace a seminarky a kvantum projektov, tak to bolo všetko z "našej" hlavy, kde citaciu nebolo treba,.... na bakalarku máme vyhradené hodiny v letnom semestri, kde sa toto všetko dozvieme, čo a ako sa má.... to len tak na spestrenie
ty si inak už školu skončila? tak poraď teda ak vieš, a nekritizuj len (;

Dobrahanba

To je teda s vami velmi zle, ked neviete citovat a koncite skolu. V USA sa to ucia v 1. rocniku vysokej skoly, vsetky odbory. Lebo tam sa pise takychto projektov a prac milion pocas semestra. Studenti nesedia len ako telata a nepocuvaju tlachaniny a potom nevedia vypotit jednu mizernu bakalarku... To je teda hanba.

tekvicka

my tiez nemame nejak dokonale spracovane citovanie internetu ale radim ako tvrdí ...podľa toho a toho ...text (web)

JanulinQa

Nasla som i nieco take- príklad:
*** V texte: ....(Divinský, 2006)
*** V zozname literatúry:DIVINSKÝ, B. 2006. Zahraničná migrácia v SR: Potreba nových prístupov [online]. EurActiv.sk. [cit.20.02.2009].Dostupné na internete: a tu cela web

JanulinQa

tekvicka :) dakujem... chapem, staci tam hodit zakladnu stranku www. nieco. sk a dalej nic... ale ak je k danemu textu aj autor, ten tam nema byt? lebo menovanie autora je vraj najdolezitejsie...