Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
monusik

Dobry den prajem krasne vianocne sviatky chcela som sa na vas obratit s jednou otazkou : Minuly mesiac som 17 tabletku zabudla uzit uzila som ju hned ako som si súpomenula 18 tabletku uzila ako mala no co som nechcela tablety sa mi podarilo zabudnut doma tie zvysne teda....menstruacia mi prisla za tri dni tak som uzila tabletku hned v prvy den menstruacie ako mi je urcene mojou lekarkou ze prvy den cyklu....teraz tento mesiac som vsetko uzila v poriadku 21 tabletiek lenze zostalo mi v baleni tie 3 tabletky z minuleho mesiaca mam ich douzivat alebo uz len cakat na prichod menstruacie? uzivala som to vobec spravne?bola som chranena pred otehotnenim?? prosim pomozte mi Dakujem a Vesele Vianoce

endi86

Tak to si nestastne pochopila, Monusik. "Zacnete uzivat v prvy den menstruacie" - ano - ale to plati, iba ak zacinas uuuplne prvy raz v zivote uzivat resp. po niekolkomesacnej pauze napriklad este, proste ked ides brat HAK odznova po case.

Samozrejme - po uziti 21 tabletiek nasleduje 7 dni pauza, pocas ktorej zacne menstruacia, po 7 dnoch, cize na 8. den zacnes novy blister bez ohladu na trvanie, den, intenzitu menstruacie. Je to uz jasne?

tekvicka

ano, to ti povedala preto ze si zacinala...vtedy sa zacina prvy den menstruacie, ale potom beries 21 tabletiek potom 7 dni pauza a na 8 den zacnes znovu 21 tabletiek bez ohladu na to kedy pride menstruacia ta sa dostavi niekedy v tej pauze ale proste po pauze na 8 den zacnes novy blister bez ohladu na to ci uz menstruacia skoncila

monusik

no takze uzivam tabletky lindynette predtym som uzivala pol roka tabletky yadine tam som ich uzivala ze treti den menstruacie 21 tabletiek uzila a menstruacia prisla po 7 dnovej pauze zase na treti den som zacala uzivat....teraz som v pomykove lebo gynekologicka mi povedala ze zacnete uzivat uz v prvy den menstruacie...hmmm tak teda podla vas mam toto druhe balenie mam zacat uzivat az po 7 dnovej pauze bez ohladu na to kedy pride menstruacia?

deni86

Ja este zijem v domienke, ze je to uzivatelka HAK - zaciatocnicka, a berie ju takymto sposobom druhy mesiac. Pevne verim. Monusik, ako to je?

levicaaaaa

ja sa obávam toho, že pisateľka monusik si nerobí 7 dňovú pauzu, ale to berie vždy v prvý deň menštruácie...:/

deni86

Zavcasu ti prisli, lebo si predcasne vysadila tabletky, resp, nedouzivala si 21tabletkovy blister. Krvacanie pri HAK sa dostavuje prave z vynechania tabletiek. Nemyslim si ale, ze by si mala kazdy novy blister zacinat brat v prvy den menstruacie - dufam, ze to tak nemyslis. Lebo to som este nepocula. Ake beries tabletky presne?

levicaaaaa

monusik, ale prvý deň menštruácie sa užívajú tabletky len ked ich užívaš úplne prvý krát... ty si nerobíš 7 dňovú pauzu ???

urobila si každopádne chybu v užívaní. po tom ako si užila len 18 tabletiek si mala spraviť 7 dňovú pauzu a nie v prvý deň menzesu si dávať tabletku...

ale teraz je to už jedno...

monusik

no ked to take bolo tabletku jednu sa mi podarilo zabudnut uzit uzila som ju rychle aj dalsiu a na internate som zistila ze som ich zabudla doma...neviem ci aj stresom z toho ze zomrel kamarat blizky mi prisili takto zavcasu...no o ten prvy den tak mi bolo povedane lekarkou ze budem uzivat prvy den menstruacie vlastne preto som to aj uzila hned ako mi prisli dnicky dakujem za odpovede

aluska

monusik precitaj si pribalovy letak...trochu neskoro sa nad tym zamyslas..takymto hocijakym uzivanim si len pokazis cyklus

deni86

V prvy den menstruacie sa tabletka uziva len ked sa uzivanim zacina (uplne prvy raz!), potom sa zacina s novym blistrom vzdy po 7dnovej pauze. Takze po tej 18ej tabletke si si mala podla mna dat 7 dni pauzu a normalne pokracovat uz potom... teraz po 21 tabletkach si teda urob pauzu 7 dni, tie tri tabletky si nechaj, keby si nahodou nejaku stratila alebo tak, budes mat v zalohe. Odbornejsiu radu ti daju rychlo tu antikoncepcia.com Vlastne si si skratila cyklus o tri dni a prestavku tiez... neviem, aky vplyv to moze mat na telo a ochranu. Podla mna si chranena bola stale.