potrebujem babu

lost

V súčasnosti zomiera na následky chrípkového ochorenia okolo 500 000 ľudí ročne.

Kolko zomrelo na prasaciu ?

Ine chripky:

* 1918 – 1920 — Španielska chrípka, 500 miliónov infikovaných, 50 až 100 miliónov obetí (pandémia)
* 1957 – 1958 — Ázijská chrípka, 1 až 1,5 milióna obetí (epidémia)
* 1969 — Hongkonská chrípka, 750 000 až 1 milión obetí (epidémia)

Ludia zomieraju vzdy a vsade, a aj budu, vzdy a vsade. Ak ma ta vakcina zachrani pred povedzme prasacou chripkou, kde mam zaruku, ze nebudem nachylnejsi na dalsiu chripku, ktora zmutuje vdaka nejakemu zlozeniu danej vakciny.

Maximalna sranda by bola, ak by ta vakcina mala take zaujimave vedlajsie ucinky ako znizenie plodnosti, nic ine ma prave nenapada. Musime si tu uvedomit ze farmaceutici nie su ludia, ale investori, a vies o co ide investorom ? Snad nemusim pisat o tom, ze peniaze maju vyssiu cenu ako ludsky zivot. Mimochodom ten slovensky ludsky zivot ma v priemere 1 milion korun... Neodsudzujem ziadnu vakcinu, nech si picha kto chce a co chce, ale osobne si myslim, ze to do mna nikto nedostane :)

lost

karioll2 - ten citat bol na vakcinu proti prasacej chripke.

vies ako to bolo so spanielskou chripkou? kolko desiatok milionov ludi zomrelo, ale preco prave ti ludia, ci dostali vakcinu?

naozaj tak velmi veris par ludom, co maju par titulov ?

karioll2

book
tvoj nazor je na mentalnej urovni par ludi z tohto fora
preco jes chleba,na tom nikto nezaraba?a elektrinu tiez pouzivas a pod?

lost

fenix1 - to je ako rozmyslat "co by bolo, keby ..."

To tak v zivote bohuzial nefunguje. Neda sa zaockovat na 100% chorob. To ze podlahli prasacej chripky, to mi je luto, ale rozmyslat ze "mali", "mohli" sme sa dat zaockovat je zle. Lebo to uz nic nevrati. Na druhu stranu mozu varovat incyh, na tretej strane, ja osobne, rozhodne neriskujem novu vakcinu....

Moj nazor celkom vystihuje tento citat:
"Tí, ktorí sú ochotní vzdať sa svojich základných slobôd za účelom získania dočasnej bezpečnosti, si nezaslúžia ani slobodu ani bezpečnosť."
- Benjamin Franklin

ojka

fenix, no už viem, ale važne to bolo pre mna prekvapenie, tolko toho už prežila, ja som važne bola v tom, že je o par rokov staršia ((-:
hm, dosť tvrdé slová Dnes 10:16 , je na tom i kus pravdy, ale hm,... radšej budem tichučko...

book

karioll, nie nedala by som zaockovat a urcite nie celu populiaciu. Aj doktori sa odmietli dat zaockovat a poznam jedneho osobne. Ale tak musia tu byt aj taky ako denz, ved z coho by zarabali farmaceuticke spolocnosti.

fenix1

kazdy sa sprava k svojmu telu ako sam uzna za vhodne.a znasa si nasledky svojho rozhodnutia
opytaj sa,ja viem ze nemozes,ale hypoteticky,pribuznych po obetiach prasacej chripky,ci by sa dali zaockovat.lebo ludia su taki v rozmyslani,mne sa to nemoze stat,preto aj sa stravuju ako sa stravuju,fajcia,chlastaju,neockuju sa,zasady hygieny im nic nehovoria a potom kapu ako muchy.chvalabohu.pre nas ostatnych