Psychycka porucha, negativny dopad na dieta

Príspevok v téme: Psychycka porucha, negativny dopad na dieta
otaznahanka

Mám 20 rokov, prekonala som psychicku poruchu (diagnoza F23.0). O tri az styri rôčky by som chcela mať dieťatko.

Chcela by som radu od skuseného cloveka, odbornika, ci lajka...

Môže mat tato moja porucha zdravia negativny dopad na moje dieťa? Moze sa mi narodit kvoli tomu chore? Pocula som , ze zenam s po psych. poruche moze ,,prepnut" a ublizia svojmu dietatku..je to PRAVDA??? :(

Prosim len seriozne odpovede ...dakujem

tpch

Radka, F23 este nie je schizofrenia, ale akutna psychoticka porucha, mozno u manzela s priznakmi schizofrenie. Moze sa casom do schizofrenie vyvinut, ale aj nemusi. Nepises, ako dlho sa lieci.
Co sa tyka genetiky, tak u schizofrenie je riziko pre deti, ak maju jedneho schizofrenneho rodica, cca 10% (udaje sa lisia). Nejde vsak len o geneticke riziko, ale aj o dopad posobenia choroby v rodine. Musis ratat s tym, ze casom budes ty ta, ktora bude rodinu zivit-vacsina schizofrenikov totiz konci na invalidnom dochodku. Dalej nevypocitatelnost spravania sa, vplyv na vychovu deti a podobne...

Radka2005

Tiež by ma zaujímalo to isté, manžel má diagnózu F23, môžu naše deti ktoré ešte nemáme zdediť túto chorobu? Je to akútna psychotická porucha - Schizofrénia.

Juraj M.

Dobrý deň,

Chcel by som Ťa Hanka na niečo opýtať, ohľadom tvojho úspešného vyliečenia, pretože mám rovnako chorú priateľku, s ktorou som uz viac ako rok a pol a ktorú veľmi ľúbim. Preto by som ti bol veľmi, naozaj veľmi vďačný, keby si sa mi ozvala na môj e-mail.

kukikuk

dieta moze, ale nemusi od teba zdedit psychicke ochorenie. Ak by prekonal psychicke ochorenie aj otec dietata, potom sa sanca dost zvysuje. Pravdepodobne si aj ty svoju chorobu po niekom v rodine zdedila, ak vsak budes brat poctivo lieky a dodrziavat odporucany rezim, nemusi sa ti uz nikdy viac zopakovat.

aluska

no su zeny, ktorym prepne po porode
vola sa to laktacna/poporodna psychoza/depresia
kazda zena s predoslymi psychickymi problemami na nu moze mat nabeh,ale tam su dolezite aj ine faktory
ci sa ti moze narodit dieta chore alebo nie, to neviem..ale laktacnu psychozu mozes mat..ale tu mozu mat aj zeny, ktore predtym problem nemali