Nestastne a nevesele...

Príspevok v téme: Nestastne a nevesele...
iw

Tohto roku som zazila najsmutnejsie Vianoce vo svojom zivote. S priatelom sme spolu 5 a pol mesiaca. Mame problematicky vztah, vela problemov, navyse som bola v zahranici, dlho sme sa nevideli. Na december to malo vyjst,ze budeme konecne spolu, velmi sme sa na to tesili, no neustale mame nieco,nejaky problem a velmi ma to trapi. Myslela som, ze to konecne bude ok, no nemyslim si, ze by sa nieco na sviatky zmenilo.
Den pred stedrym dnom sa dohadovali ohladom toho, co budeme robit na stedry den spolu. Pre mna su vianoce rodinnym sviatkom, ktory travim obvykle cely den doma, pomaham, pratam, pozeram telku, jednoducho pohoda. Tak som navrhla, aby sme sa sli vecer, ked bude po vsetkom spolu prejst vonku po nocnom meste. No on chcel, aby som po veceri prisla k nim. Mne to je vsak velmi proti srsti.
Mala som vztah 3 roky a tento byvaly po veceri prisiel k nam, dal mi darcek, tak som sla jak nim, dala som darcek, pekne sme sa rozlucili a kazdy bol doma, jednoducho vecer s rodinou pri telke, myslim, ze je to normalne, ze nie kazdy chce mat na stedry vecer doma este navstevu.
Tak som to svojmu aktualnemu vysvetlila, ze mi to je blbe, ze sa tak necitim dobre, byt u nich a pozerat v jeho izbe telku. Navyse sme sa dohodli, ze si darceky davat nebudeme, takze uz duplom mi to prislo trapne a odmietla som prist.
Surovo mi povedal, ze som prij.....a

Nakoniec si to vytrucoval a prisla som k nemu. Cely vecer prebehol asi tak,ze sme lezali v jeho posteli a pozerali telku. Ani sa ku mne nepritulil, nepovedal mi ani pol slova, ani ma neobjal, nepobozkal. V polke filmu videl, ze placem, len sa ma opytal,ze preco. Nepovedala som nic. O polnoci, ked skoncil film som sa obliekla a siel ma odprevadit domov.
Tak sme sa este hadali cez icq, cia je toto vsetko vina... Vsetko to hodil na mna, ze sa nespravam dospelo, pricom jediny problem bol v tom, ze nedokazal pochopit, co chcem, resp. nechcem a co mi pride nevhodne...

Nakoniec mi odporucil napisat na nejake forum a opytat sa ludi, nech mi aj oni povedia, aka som jeb....a
tak asi preto sem pisem a chcem vediet vas nazor...

orgovan

podla toho co tu citam je ten tvoj pekny pako.vykasli sa nanho.Moja segra mala rovnaky vztah.stale problemy stale si nieco vyjasnovaly.Nakoniec sa aj zobraly a vobec im to neklape.Bola to chyba ktoru si niekdy aj sama prizna.Ale dnes uz je trochu neskoro,pretoze maju aj dieta.Nesprav rovnaku chybu.

maria15

ty kokos,no vacsiu trapnost som nepocula..on si pyta dary naspat?? to by bol pre mna vrchol vrcholnosti..no ja by som sa pod zem prepadla na jeho mieste.

iw

aby som upresnila, teraz sme si vyjasnili, preco sa ku mne ani nepritulil. Ono my sme sa totizto v zachvate hadky dohodli, ze si vianocne darceky kupovat nebudeme. povedal mi,ze on nic nechce, pretoze vsetko ma alebo si moze kupit.
tak fajn, povedala som mu,ze ani ja od neho nic nechcem a odvtedy o darcekoch nepadlo ani slovo a boli sme dohodnuti,ze si jednducho nic nedavame.
Samozrejme,ze mi vcera dal v darcekovej taske sadu DG s vonavkou, sprchovym a telovym, za min 60e, z ktorej som sa netesila, samozrejme, pretoze ja som pre neho nic nemala a nic som od neho ani nechcela. chcela som len, aby bol normalny.
vlastne od neho darceky nechcem nielen kvoli tomu, ale aj kvoli tomu, ze raz, ked sme sa pohadali a rozisli, povedal,ze chce vsetko,co mi dal /darceky na narodeniny, veci,ktore mi kupil,.../ naspat....
takze toto je dovod, preco sa ku mne ani nepritulil.
fajn.
ma toto vobec zmysel...?

maria15

jou,tak to potom nie je dobra vyhliadka na buducnost..mne by to dost prekazalo,ak by som s nim chcela byt vazne a moja mama by ho nemala v laske.

iw

ja by som nemala proble ho pozvat k nam. taky bol aj povodny plan niekedy koncom novembra,ze pride na kavu, na kolace, no mali sme jeden konflikt o ktorom som povedala mame a ta na neho zmenila nazor tak, ze o nom nechce pocut. teda ako chodit mi s nim nebrani,no nema ho rada a som si ista,ze jeho pritomnost u nas doma na stedry vecer by nebola ziaduca...
takze kompromis v tomto smere sa robit nedal...

lolololo

nechaj ho,ten by ti v budúcnosti pokazil všetko,čo sa len dá. vieš,ono sú na svete aj iní chlapi,milí,citliví a na takého sa to oplatí počkať,teda-ak nie si dochodkyna...

bazalka

Ja sa tiež pripájam k názoru, že ste príliš spolu príliš krátko na to, aby ti hovoril, že si pri.... Na druhej strane si však myslím, že ani po nieviem koľkých rokoch by ti žiadny muž nemal toto ani nič také podobné hovoriť. A ten tvoj priateľ by mal rešpektovať aj tvoj názor, že nechceš nikde ísť a nie aby za každú cenu bolo podľa neho. Byť na tvojom mieste, tak na takého "priateľa" by som sa vykašľala. Keď sa k tebe takto správa po piatich mesiacoch, čo bude po piatich rokoch???

maria15

podla toho,co pises,mi pride,ze to je nejaka vybusnejsia povaha,mozno to povedal len v zachvate zlosti..netreba si brat vsetko tak smrtelne vazne.myslim si,ze nie je zle,ked prides na navstevu,aj k nam chodi sestra s priatelom.No rozdiel je vsak v tom,ze ine je sa zavriet do izby a ine spolu povecerat a dat si darceky..(myslim aj rodine,nie len tebe).A tiez si myslim,ze je vhodnejsie prist v pripade,ak by ste spolu chodili vazne (ze by uz boli zasnuby)-to sa uz potom berie ako rodina.Ja si tiez myslim,ze to nie je najspravnejsie..,ale zrejme on ma ine zvyky ako ty.Ste asi dost rozdielne povahy.Treba sa naucit robit kompromisy.No asi sa najlepsie k sebe nehodite.

uhlie

Podla mna len reagoval podrazdene. Ak ste sa dlho nevideli, tak je jasne, ze chce s tebou stravit nejaky cas. Ty si dokonca ani nemusela davat prednost svojej rodine pred nim a ked si chcela byt doma, tak si ho mohla pozvat. Alebo stravit chvilu s nim a potom ist domov (aby bol aj vlk syty aj ovca cela). Podla mna si sa zachovala tak, ze si neprejavila zaujem o vas vztah. Chybu si urobila podla mna ty, on len podrazdene reagoval.