palia ma klby

Príspevok v téme: palia ma klby
pabluso1

Príspevok:
Pekny den prajem.Mam takyto malicky problem-teda malicky problem to bol na zaciatku-teraz prerasta do uplne inej dimenzie.Niekedy v roku 2007 som cvicil na lavicke vytlak cinky v leze,ked som tuto cinku daval dole tak mi akoby prasklo niekde na hrudniku.Nic ma vsak nebolelo,az tak o 4 tyzdne som zacinal pocitovat jeden bod niekde na pravej strane hrudnika.Nebolo to bolestive-skor neprijemne.Trvalo to asi takto mesiac.Po mesiaci sa to prenieslo na prave rameno a odtial na chrbticu.Po asi 4 mesiacoch sa to dostalo dopredu znova,ale uz nie na pravu stranu,ale na lavu-ku srdcu.Odvtedy som mal strach ze mam nieco zo srdcom,nechal som si urobit EKG-ale vsetko bolo v poriadku-okrem toho ze mi zistili zvyseny krvny tlak-nasadili mi lieky-ale ako som zacal lieky uzivat tak sa vo mne diali stale zmeny.Zacal som mat zavrate,zacalo ma pobolievat brucho,zhorsil sa mi zrak,aj ked na ocnom mi nic podstatneho nezistili.Prestal som tie lieky uzivat,ale stavy sa mi nezlepsovali a doteraz je to len a len horsie.Trpnu mi ruky,trpnu mi nohy-boli ma hlava,zle sa mi dycha,jeden cas akoby som stratil hlas,boli ma usi.Kazdy tento jeden stav netrva dlho,tak jeden den dva,potom sa to presunie na inu oblast a takto stale dookola.Vsetko sa mi vsak zda akoby vychadzalo a povodom bolo od chrbtice,ked ma tam zacne stipat tak mi stuhne cely chrbat a potom zacne vsetko po mne cestovat.Na rengene chrbtice hrudnej mi zistili kyfozu na dvoch stavcoch a na dolnej casi chrbtice tiez nejaky nalez,ale ze je udajne vsetko v norme.Teraz mi zacal trpnut uz aj krcna chrbtica a mavam ako keby mi na hlavu dali nejaku siet a potom ju stahovali a stahovali.Neviem mozno som to dobre neopisal,ale je toho hrozne vela a niekedy sa mi zda akoby som naozaj bol hypochonder-lenze ja tie divne stavi naozaj mam a bolia ma snad vsetky klby ktore na svojom tele mam,niekedy zacnem krivat len tak zodna na den a na druhy den na druhu nohu-je to ako v zlom filme.Mam 44 rokov.Ak by ste mi vedeli poradit skuste mi napisat na moj email pabluso1 zavinac gmail.com.Dakujem s pozdravom Palo

fenix1

ja som ho nezmenil,si dost stary na to aby si bol sam za svoje rozhodnutia zodpovedny,ja sa nechcem hadat,respektive ti 58 x vysvetlovat,ze sa mylis a ze zle dopadnes

pabluso1

ja tiez nieco malo viem o tlaku a hodnoty tlaku boli zjednotene na hodnotu 120/80,ale viem aj to ze tato jednotka uz sa planuje upravit na hodnotu az 140/90 ,lebo ta predchadzajuca hodnota bola upravena koli farmaceutickemu priemyslu aby mohli vyrabat lieky a zarabat na nich-taketo kartelove dohody sa robia aj ohladne vakciny na prasaciu ci vtaciu chripku

- mira

Tlak 130/90 už poukazuje na prebiehajpci proces upchávania ciev, ktorého hlavnou príčinou sú nasýtené tuky.

fenix1

nieco malo o tejto problematike viem a viem,ze normalny tlak je do 120/80,respektive najnizsi mozny tolerovatelny a u diabetikov do 120/70
ale iste ze uznavam,ze kazdy si moze pisat co chce.

mozno niekto z vas pozna cislo srdca zostavene slovenskou kardiologickou spolocnostou 0 30 5 120 80,cize 0 cigariet,30 min.pohybu ,5 cholesterol,120 80 tlak

PATOs

Hodnoty krvného tlaku

Vysoký krvný tlak - hodnoty nad 160/95 mmHg

Hraničné hodnoty krvného tlaku 140/90 až 160/95 mmHg

Normálny krvný tlak - hodnoty pod 140/90 mmHg

Nízky krvný tlak - hodnoty systolického tlaku pod 105 mmHg a zároveň problémy

(pozn.: Je známe, že s vekom tlak v dôsledku kôrnatenia ciev stúpa, preto u starších ľudí tolerujeme aj vyššie hodnoty tlaku, je to však individuálne. Vo vyššom veku naopak nízky alebo aj "normálny" (120/70 mmHg) môže spôsobiť nedokrvenie orgánov, napr. mozgu, ktoré môže vyústiť do cievnej mozgovej príhody, preto pri hodnotení krvného tlaku u ľudí vyššej vekovej kategórie musíme byť opatrní.)

Čítajte viac: www.sme.sk

fenix1

130/90 je vysoky tlak,netreba to podcenovat
najlepsie tvoj problem vyriesi asi vyskummny ustav reumatickych chorob piestany,objednava hocijaky reumatolog,kvoli odberu krvi tam treba ist rano do 8 nalacno,do obeda si vyrieseny