1. den menstruacie

Príspevok v téme: 1. den menstruacie
maja1234

Chcela by som sa spytat, ci niekto nema podobne problemy ako ja a pripadne mi poradil.
Uz niekolko mesiacov (cca 10-12)mi byva prvy den menstruacie tak na 2-3 hodiny neopisatelne zle. Neboli ma brucho, ale skor koniec traviaceho traktu. Akoby som dostala nejaky krc, mam potrebu ist na WC, ale vo finale sa vacsinou nic neudeje, resp konzistencia stolice je dost riedka. Obleje am studeny pot, roztrasu sa mi nohy, nevladzem ani stat. Nie je to prudka narazova bolest, nepicha, skor je tlma a su to take navaly - stupnuje sa, 3 minuty sa drzi a potom povoli. Takto sa to neustale opakuje pocas tych 2-3 hodin. Ku koncu su navaly castejsie (na zaciatku su medzi nimi dost velke odstupy a netrvaju dlho) aj bolestivejsie. Potom mi to z nicoho nic prejde samo. Zvycajne mi v poslednej faze pomoze cokolada. Lieky naberiem ziadne a ani na utlm nechcem brat.
Dalsie dni menstruacie su velmi pokojne, nic ma neboli, ani nepocitujem, ze ju mam. Menstruacia je pravidelna. Doteraz som takmer vzdy bola doma, teda si to len pokojne odtrpim, ale uz mi to dost vadi. Co by to mohlo byt? Reakcia na hormonalnu nerovnovahu v tele?

Jana Za

ahoj ja mám podobné stavy, no hnačku týždeň predtým...asi to budeme musieť proste prežiť. Aspoň viem kedy to dostanem...

tststs

neboj sa, nie je to nic nenormalne...mne zo zaciatku byvalo tak zle, ze som aj vracala...mama odpadavala...hnacku mavam doteraz, nastastie tie strasne krce presli po par rokoch...kym to bolo velmi zle, riesila som to silnejsimi liekmi proti bolesti

aluska

to, ze mas hnacku, je preto, lebo sa ti zacala stahovat maternica..kedze creva su hned blizko, vyvola to peristalticke pohyby creva a zena ma hnacku...tod vse..cela veda
a inak ty si myslis ze ostatne zeny sa pri menzese citia jak na dovolenke na hawai?kazdej skoro byva zle...je to menzes..