zapal mocovej rury?

Príspevok v téme: zapal mocovej rury?
poradte

Dobry den. Asi tyzden mavam stipave az svrbive palenie v mocovej rure ci posve, neviem presne. Pred dvoma tyzdnami mi to zacalo tak, ze ma to zastipalo az ku koncu mocenia a potom mala skoro furt pocit, ze potrebujem mocit. Zacala som brat brusinkove sumive tablety, urologicky a praslickovy caj. Mala som pocit, ze mi to uz prechadza, no zrejme nie, lebo vcera aj dnes to mam zas jaksi podrazdene. Bolia ma aj krize vlavo (predtym boleli cele krize), no to sa pridruzilo az neskor a mozno to s tym nesuvisi (neviem), ale s chrbticou, pretoze som to mavala aj predtym (som hypermobilna), kym som nemala tieto problemy. Asi pojdem zajtra ku gynekologicke, ak to neprejde. Myslite, ze to moze byt gynekologicky problem? Albeo skor urologicky? Lebo ja uz teraz ani enviem presne, kde ma to stipe a svrbi, no nutka ma to na castejsie mocenie. Pocas dna sa to zvykne akoby upokojit a opat to zacne. Ulavu nachadzam vtedy, ked sa tam dole sprchujem teplou vodou.
Dakujem za pripadne rady.

moncici111

ahojte.ja mam teraz tiez taketo problemy , bolest pri moceni,prvy den som mocila jasno ceveny moc potom sa ten moc zlepsil ked som uzivala Urinal. Zacalo to po tom ako som bola v praci dlhsie v chlade uz to trva 5 dni , na pohotovosti mi predpisali antibiotika tie vsak neberiem, mam slabu imunitu a velmi mi skodia... inak antibiotika sa maju uzivat az po potvrdení bakterialnej infekcie v krvi a je nutna kultivacia mocu. Chystam sa uzivat Urinac podla mna ten urcite pomoze.

poradte

Pri uzivani tych capikov si treba dat aj vlozku? Nikto mi to nepovedal a rano som z toho mala spinave nohavicky. Nedalo sa mi to zaviest hlboko, lebo sa mi to lepilo na prst. Nic moc:( teda.

poradte

To je zvlastne a na to si prisla celkom nahodou, ze ti pivo pomohlo alebo si o tom niekde citala a vyskusala? Lebo alkohol a kofein je vraj drazdivy, tak som myslela, ze aj pivo.
Prave som sa dozvedela, ze kava sa moze pit pri mykoze (alkohol nie), cize ju mozem pit asi nadalej.

Nenna

Neviem ktora latka v pive to je. Ale lekarka mi povedala ze to odplavuje skodlive latky. Takze....
Tie cipky su v pohode. Ako tampon ktory sa rozpusti, a velmi pomahaju. Takze sa neboj..

poradte

Ano Filipka, 2 dni som si kavu nedala a bolo lepsie, no predvcerom a vcera som jedla vela soleneho aj sladkeho a zas ma to stipe teraz trochu.
Tak u obvodnej bola kultivacia mocu v poriadku. No na gynekologii mi zistili nejake bacily (neviem ci streptokok alebo stafilikok ci nieco ine, viac mi k tomu nepovedala...netusite co to mohlo byt za bacily? Tusim som to este nikdy nemala.) Mam uzivat 3krat denne tabletu Entizol 250mg - to bolo na predpis. Potom mi vsak este odporucila vaginalne capiky Floragyn ovuli, ked by mali v lekarni. Nepoznate nejake tabletky, ktore by tie capiky plne nahradili? Bojim sa strkat si to do vaginy, ze si to nezavediem spravne hlboko a celkovo nerada si tam nieco strkam odkedy som si tam musela pred par rokmi dat jednu vaginalnu tabletu a bolo to priserne. Tych capikov je vsak az 6, cize by som musela 6 noci:( si to davat.

Filipka15

na mocove cesty zle posobi kava, bublinkove napoje, slane a pikantne jedla...
Inak mne velmi pomohol brusnicovy extrakt Cran Urin Forte od firmy Barney´s. Uz som vyskusala mnoho a nic uz nezaberalo, az teraz toto, ani sa mi samej nechce verit.

poradte

Ahoj a to ktora latka z toho piva pomaha? Moze byt aj nieco ine, ked mi pivo nechuti, co ma taku latku jak pivo?
Dnes idem po vyslekdy z kultivacie mocu a tatkiez zavolam na gynekologiu, bo mi robili vyter. Gynekologicke sa vsak nezdalo nic podozriveho, ale pre istotou ten vyter urobila.
Vsimla som si, ze ked som si 2 dni nedala kavu, tak ma mocova rura uz nestipala a akonahle som si ju dala, zas to stipanie zacalo...mozno s tym maju suvis aj slane ci sladke jedla, to neviem isto, ale pri tej kave to mam posledne dni odpozorovane, ze to sposobuje. Doteraz mi to nerobila. Myslite, ze to este furt nemam doliecene? No uvidim. Neviem co robit, ak budu vysledky z kultivacie mocu v poriadku a aj z gynekologie. Hadam daco zistia.

Nenna

UPLNE PRESNE take iste priznaky mam aj ja. S krvou v moci. Je to strasne. Trvalo mi to 5 dni, zacala som pit urologicky caj, brusnicove tabletky (ktore btw podla mna vobec nepomahaju) zacala som jest vela probio. Potom mi to preslo. Lekarka mi povedala ze to je reakcia na antibiotika. Ale je tam aj moznost ze to mam z parfumovanych vreckoviek s ktorymi som sa utierala, a a taktiez z voedneho kupela v ktorom som pouzila nespravny sprchovy gel. Takze...
Ale po tom co mi to preslo, bolo vsetko ok. No a ako nahle som o styri dni dostala menzes, je to tu zas...takze myslim ze to bude inej povahy. Mozno CANDIDA, MYKOZA....tam su take priznaky...takze zajdem ku gynekologicke a dam vediet.

A DOBRA RADA - proti tomu paleniu a svrbeniu VYBORNE pposobi ked vypijes cele jedno pivo 3 krat denne. NEMOZEM SI TO VYNACHVALIT. Vzdy to prestane. Ucinnost mi potvrdila aj lekarka.

Tak vela stastia moja. Hadam to nejak vyriesime :)

P.S. :

100g mysieho chvosta (rebricek obycajny) namocit do studenej vody na noc. Rano uviest do varu a pridat do kupela. To pomaha...

poradte

Niekto: Asi prechladla. Ak by ju zacali boliet aj krize, tak chodte k doktorovi cim skor, aby jej to nepreslo na oblicky. Uz ma tu varovali. Oblicky mi to nastastie nezasiahlo.