zapal mocovej rury?

Príspevok v téme: zapal mocovej rury?
poradte

Dobry den. Asi tyzden mavam stipave az svrbive palenie v mocovej rure ci posve, neviem presne. Pred dvoma tyzdnami mi to zacalo tak, ze ma to zastipalo az ku koncu mocenia a potom mala skoro furt pocit, ze potrebujem mocit. Zacala som brat brusinkove sumive tablety, urologicky a praslickovy caj. Mala som pocit, ze mi to uz prechadza, no zrejme nie, lebo vcera aj dnes to mam zas jaksi podrazdene. Bolia ma aj krize vlavo (predtym boleli cele krize), no to sa pridruzilo az neskor a mozno to s tym nesuvisi (neviem), ale s chrbticou, pretoze som to mavala aj predtym (som hypermobilna), kym som nemala tieto problemy. Asi pojdem zajtra ku gynekologicke, ak to neprejde. Myslite, ze to moze byt gynekologicky problem? Albeo skor urologicky? Lebo ja uz teraz ani enviem presne, kde ma to stipe a svrbi, no nutka ma to na castejsie mocenie. Pocas dna sa to zvykne akoby upokojit a opat to zacne. Ulavu nachadzam vtedy, ked sa tam dole sprchujem teplou vodou.
Dakujem za pripadne rady.

poradte

Ahoj, prave som sa odtial vratila. Zobrali mi moc, krv a urobili aj sonografiu obliciek. Oblicky su v poriadku vraj, len ten zapal mocovych ciest tam este furt je. Tak predpisala silnejsi liek. Vraj, ak by som chcela vediet, ci nemam mykozu, museli by urobit kultivaciu (len uz neviem ci krvi alebo mocu) a to tam na pohotovosti vraj nerobia . To bude musiet obvodna, ak lieky nezaberu. Tak v pondelok idem k obvodnej. Len neviem ci mam narok na PN s tymto problemom. PN mi totiz konci 3.1.

jaLENja

Choď tam dnes. Na normálnej pohotovosti ti vyšetria moč a poprípade ťa pošlú no gynekologické oddelenie, kde sú tiež lekári a vyšetria ťa na tú mykózu.
Ja som raz bola na pohotovosti a akurát tam nebol lekár, lebo mal výjazd. Tak som skočila na gyn. oddelenie, kde mi vyšetril moč, prišiel na to, že je to zápal, ale keď som tam bola, urobil aj vyšetrenie a ultrazvuk, aby to skontroloval. Mykózu som síce nemala, ale aspoň som vedela na čom som.

poradte

Pytala som sa mamy, ci mi nieco proti mykoze moze predpisat aj prakticky lekar na pohotovosti a ona, ze asi len gynekolog. Na pohotovosti je aj gynekolog? Alebo neviete ako oddialit menstruaciu aspon o jeden tyzden? Neviem ci mam tu mykozu, skor sa mi "zda", ze je to furt ten zapal. Uz ma to niekolko dni nesvbri ako predtym, iba zas dost stipe po moceni a zas to nutkanie chodit na wc castejsie. Mozu mi lieky na upravenie toho zapalu mocovych ciest upravit aj inak, nez na zaklade kontroly mocu a mykozu mi tiez mozu zistit inak, nez kontrolou na gynekologii? Asi by bolo najlepsie, keby som sla dnes na pohotovost pokym nemam menstruaciu, ze.(najneskor v pondelok by som mala dostat) Ci mam pockat do toho pondelka a risknut to? Je to nanic.

poradte

Neviem, nemala by som ist radsej zajtra na pohotovost, ze mi tie lieky nezabrali a predpisali mi ine? Mam aj teplotu 37.1 Dalsi problem je, ze 4.1. som uz praceschopna , cize by bolo asi treba aj predlzit PN, lebo pracujem aj v sklade a tam je riadna zima. Ja uz fakt neviem, je mi zle z tolkych roznych rozhodovani.

poradte

Dakujem. Ked doberiem tieto tabletky, uz tam mam len 2 Ciprinoly 250, cize poslednu si dam zajtra, mam ist k obvodnej na skontrolovanie mocu, ak sa teda bude dat. Takze aj obvodna mi moze predpisat nieco proti mykoze? Nemohlo by to uskodit, ak by som mykozu nahodou nemala? Lebo ja fakt neviem ci potrebujem len silnejsie kvoli tomu zapalu alebo tabletky proti mykoze (ci oboje) a neviem jak to ona zisti, ak jej ten moc nebudem moct kvoli menzesu buduci tyzden dat skontrolovat. Modlim sa, ze nech to dostanem az koncom tyzdna, aby s tym neboli probemy a stihla to vybavit predtym.

Deee

vyskusaj si kupit uroval manosu(brusnice s d-manosou - ulahcuje cikanie, je vybornou prevenciou a bezpecny aj pri dlhodobom uzivani) a dophilus pre zeny (probiotikum s brusnicami specialne na pomoc zenam, urologicky caj by si nemala pit dlhodobo, myslim ze dva tri krat rocne sa moze
ak doberies lieky na zapal a nepomozu, bez si vypytat nieco silnejsie a zaroven spomen, ze mas pocit, ze mozno je tam aj mykoza, ale nestihas na gyndu a mohli by ti k tomu dopisat aj nieco proti tej mykoze, existuju tabletky, ktore sa podavaju ustne a teda pomozu aj cez menzes

poradte

Prosim vas, co mam robit? Zostavaju mi este 4 tabetky, no mna to furt stipe po moceni. MOzno aj preto, ze som si dala kavu? Uz si nedam. Neviem ci to nie su tie kvasinky, netusim. Niekedy v tieto dni by som mala dostat menzes, mozno uz dnes. Myslite, ze po tych 4 tabletkach to uz ustupi? Lebo neviem jak to mam riesit cez menstruaciu, ktora bude trvat 6 dni:( Je pre mna nepredstavitelne,aby ma to takto stipalo este aj tie dalsie dni a na gynekologiu vtedy asi nebudem moct ist, ze.

jaLENja

Ja som si dnes kúpila tie brusnicové šumivé tabletky. Stojí to necelé 3 eurá a lekárnička mi povedala, že si mám dať max. 2 za deň. Je to výživový doplnok, podľa mňa to nemôže uškodiť a dávať si preventívne jednu tabletu denne je asi normálne. Veď aj iné šumivé tablety si dávajú ľudia každý deň a je to v poriadku :)
Dúfam, že mi to konečne prejde, lebo vstávať tri krát za noc je dosť vyčerpávajúce.