zapal mocovej rury?

Príspevok v téme: zapal mocovej rury?
poradte

Dobry den. Asi tyzden mavam stipave az svrbive palenie v mocovej rure ci posve, neviem presne. Pred dvoma tyzdnami mi to zacalo tak, ze ma to zastipalo az ku koncu mocenia a potom mala skoro furt pocit, ze potrebujem mocit. Zacala som brat brusinkove sumive tablety, urologicky a praslickovy caj. Mala som pocit, ze mi to uz prechadza, no zrejme nie, lebo vcera aj dnes to mam zas jaksi podrazdene. Bolia ma aj krize vlavo (predtym boleli cele krize), no to sa pridruzilo az neskor a mozno to s tym nesuvisi (neviem), ale s chrbticou, pretoze som to mavala aj predtym (som hypermobilna), kym som nemala tieto problemy. Asi pojdem zajtra ku gynekologicke, ak to neprejde. Myslite, ze to moze byt gynekologicky problem? Albeo skor urologicky? Lebo ja uz teraz ani enviem presne, kde ma to stipe a svrbi, no nutka ma to na castejsie mocenie. Pocas dna sa to zvykne akoby upokojit a opat to zacne. Ulavu nachadzam vtedy, ked sa tam dole sprchujem teplou vodou.
Dakujem za pripadne rady.

poradte

Ahojte. Slabsiu imunitu mozno mam, nakolko mam aj celorocnu sennu nadchu ale nebyvam casto chora, nanajvys raz do roka a aj to je mozno vyvolane z toho, ked mi senna nadcha vrcholi a zapali sa mi hrdlo, stupne neplota. Dnes ma to moc nesvbri, ale skor zas pali po moceni, no to po par minutach prejde. Zatial som uzila len 2 tablety a dnes o deviatej uzijem tretiu. S kvasinkami som mala problem len raz v zivote a to ked ma preventivne vysetrovala gynekologicka, asi som tam chytila nejaky bacil, lebo na druhy den ma to strasne vsetko dolu svrbelo. Predpisala mi vtedy taku drahu tabletku do posvy, po ktorej to preslo a odvtedy som cele roky (taktiez ani predtym) tie problemy nikdy viac nemala. S mocenim mavam problemy dost casto, ze chodievam castejsie, no to vraj moze byt aj z nervozity a nikdy mi to nepreslo do takehoto problemu, az teraz. Chodievam zababusena, no mavam studene ruky, aj v lete. Myslim, ze som prechladla, ked som si robila repikove obklady na podbrusko po operacii, cize som mala par krat za den odhalene krize. Ja len dufam, ze mi to neprejde do tej mykozy, nemam s tym skusenost, len co som trochu o tom citala, ze to dost svbri vtedy, ale inak o tom moc neviem.

sima22

ahoj,pocuvaj ja mavam taketo problemy pomerne dost casto,nechodievas nahodou s holymi krizami alebo na lahko oblecena,ziadne ponozky,ja viem ze teraz snad nie,ale aj v lete,ono si to najde cas kedy to prepukne a ukaze sa ti to,ja beriem kazdy den urinal,brusnicove tablety,to je taky vyzivovy doplnok,uz ich beriem asi vyse roka,problemy sa mi obcas vyskytnu,ale musim si davat pozor na to aby som sa dostatocne obliekala a mala dostatok tekutin,musim veeela pit,niekedy tieto problemy v zaciatkoch zazehnam aj tym ze vypijem niekolko poharov vody,caju,toho sumaku z brusnic naraz,tie bakterie sa musia vyplavit z tela von,je to neprijemne,neboj sa som neraz spala na zachodovej mise,lebo sa mi jednoducho neoplatilo ist z neho dolu,jak si lahnem,tak sa mi chce zasa mocit,niekedy ked to neprechadza tak si dam antibiotika,uz som bola aj u urologa,aj u liecitelky,jednodnoducho,niektore zeny s tymto problem nemaju a niektore sa s tym trapia cely zivot...ale hlavne sa obliekaj,pi vela a mozno ber aj tie brusnicove tablety ako doplnok,oni myslim ze zabranuju tym bakteriam aby sa usadzali v mocovej rure...

Deee

ak mas slabsiu imunitu moze ti aj ciprofloxacin vyvolat mykozu, ak ti prejde nutkanie na mocenie, ale svrbenie sa nevytrati skoc aj ku gynekologicke, ja som si vzdy s antibiotikami a chemoterapeutikami davala predpisovat aj nieco proti mykoze, lebo sa mi vzdy so zapalom mocovych ciest ruka v ruke objavovala aj mykoza, ked som brala oba lieky sucasne pomohlo, zapal mocovych ciest presiel a mykoza nevznikla

jaLENja

Mne doktorka na pohotovosti dala biseptol, pretože iné už nemala a u nás v meste poslednú lekáreň zatvorili včera na obed. Predtým som ale na toto užívala Ciplox. Ono je asi jedno čo napíšu, ale mne povedala, že to musí byť "chemoterapikum", tak to nazvala.
Veľmi mi pomáha večer pred spaním teplý sedací kúpeľ, ľahšie zaspím.
PS: mne sa biseptol zle polyká, hneď sa to rozpúšťa :(

poradte

Dakujem. Kupila som si velke acidofilne mlieko a nejake jogurty. Okem toho este douzivam urologicky aj praslickovy caj plus tie brusnicove sumive tablety. Momentalne ma to skor zvykne svrbiet nez palit, tak dufam, ze je to ten zapal a nic ine.

ditke

Kvasinky to nie,práveže kvasinky aj mykozu ešte spravia niektoré antibiotiká.Ja som začala brať Ofloxin 11-ho dec.na podobné problémy.Obvodák tiež špekuloval či mi dá Biseptol alebo Ofloxin,no raz som mala vyrážky od Biseptolu tak sme skušali Ofloxin.Ja som mala bielkoviny v moči,krv nie.Tiež som mala brať 2x za den tabletky.Určite som mala tam aj niečo iné ako prechladnutie,lebo trošku sa mi uľavilo,no necítim sa ceľkom fit.Mna poslal aj na gynekologiu,tam som chcela aj bez toho.Gynekologička mi zápal nezistila,no trošku kvasinky hej.Pritom som brala aj Biolaktiv probiotikum pokiaľ som brala antibiotikum,2x za den,takže 5 dní,potom ešte po jednej tabletke pokiaľ som mala v krabici.Pritom také mykozy,kvasinky nemávala som.Niekedy od antiboitika som mala ale aj s hrudkovitým výtokom.Práve sa čudujem teraz som nemala taký výtok,pritom som cítila svrbenie,no dostala som Jenamazol krém,tak mi to prešlo./ako Canesten to isté/.Lenže zase sa mi vrátilo,ked aj slabulinko,začína sa bludný kruh?Prajem ti skoré uzdravenie.Nejaký probiotikum určite si kup,to ti radím ked v lekárni zabudli poradiť.To neuškodí,možno že predchádza aj hnačkám od antiboitika a podobné ked si náhodou citlivá na takéto veci.A čaje pi dobre veľa,tekutiny treba!!!!

poradte

Tak mi predpisala ciprofloxacin sandoz 250mg, ktory mam uzivat raz za 12hodin. Neviete od coho zavisi, ze niekomu predpisu bisepsol, ci iny liek? Iba mi vzala moc na kontrolu, namocila don ten testovaci papierik a bolo v nom trochu krvi. Ten liek lieci aj kasinky ak by som nejake mala?

poradte

Ahoj, mna vzdy trapi, ze neviem presne formulovat problem, bo rozmyslam, ktore symptomy s tym suvisia, ktore sa pridruzili az napokon neviem co a ako povedat, aby som nepodala mylne informacie a najdenie vhodnej liecby sa predlzovalo. Bude sa pytat jak dlho to mam to mi je jasne a cas tiez vnimam dost relativne. Preto by som rada predtym vylucila ine problemy. Citala som tu o tom dost a na zaklade toho si zohnala aj praslickovy a urologicky caj, i tie brusnicove sumive tabletky, ktore vraj komusi zarucene pomohli. Neviem, ci som mala vyckat, kym ich doberiem, no blizi sa koniec roka a mne konci PNka v januari, tak radsej cakat kym to zaberie nebudem, i ked uz to neni tak zle jak par dni dozadu, len je to trochu ine.

aluska

ze chodis za obvodnou, to ta nemusi trapit
predsa si platis zdravotne poistenie a mas na to pravo kedykolvek potrebujes, ci je to raz do roka alebo 20krat do roka

poradte

Asi. Na jednej strane mi to pripada akoby tie obtiaze prestali (uz mi to nepripada take hrozne jak pred par dnami, ked som furt chodila na wc a stipalo to) a na druhej akoby presli do inej formy. Az mi je s tym blbe ist za obvodnou a taha ma to na gynekologiu. Ale tak budem vychadzat z toho, ze mi to zacalo pri moceni. Zrejme som prechladla, lebo po operacii som si robila repikove oblklady na brucho a mavala aj studene nohy. Hadam sa zajtra dozviem. Dakujem vam, asi tu uz moc nenafilozofujem.