Chronicky zapal hrdla, pazeraka?

Príspevok v téme: Chronicky zapal hrdla, pazeraka?
ensa

Ide o dlhodoby problem, od malicka mi hnisali mandle, dala som si ich po dlhych rokoch vybrat, sice anginy uz nemam, ale ostalo mi zapalene hrdlo chronicky, ked sa pozriem do hrdla je stale cervene, opuchnute, ked vypijem alkohol je uplne rozdrazdene, štípe a to staci aj poharik, ked zjedm napr. chren aj cely den sa mi hoji, bola som na ORL Dr. si nevie rady, ze to je chronicke a pravdepodobne na cely zivot, mna to velmi neuspokojlo, nerada by som bola aby sa z toho stalo nieco vazne, da sa chronicky zapalene hrdlo vyliecit? ked sa mi rozdrazdi boli ma potom aj prehltanie, ptom sa to upokoji na nejaky cas a tak dookola uz som zufala

Rebeka12

ja som tiez s dcerou kvoli cervenemu,bolavemu hrdlu po cely rok pobehala nebo,peklo.Absolutne vsetky vysetrenia,odbery su v norme,neni dovod na bolest a zapal.Napriek tomu je vkuse chora.Antibiotika nezaberaju.Konstatujeme,ze su to nepoznane,nove civilizacne ochorenia trebars aj z PC vyzarovania

maciocicka

Z pohladu Tradicnej cinskej mediciny, je zapalene hrdlo prejavom andmernej funckie Pecene. Ak je to od malicka, tak to bude dane matkou pocas tehotenstva. Ak Pecene nie je uvolnena a nemoze volne vykonavat svoju cinnost, zacne sa v nej tvorit ohen. Ten stupa nahor a hlavne u mladych napada hrdlo, ktore je cervene a moc bolestive dlhodobo. Treba bud precistit ohen, alebo je mozne ze je aj malo krvi Pecene - napr. prejav ako krce, zatmievanie pred ocami, zhorsovanie zraku...., tak potom treba doplnit krv. Nasi ORL si s tym nevedia rady. Zazila som to so svojim synom.
pozri www.tcmclinic.sk

kajobb

Ja mam tiez tento problem.Hrdlo mam cervensie v podstate po cely rok.Najmarkantnejsie je to v zimnych mesiacoch.S malymi prestavkami ma boli pocas celeho roka vzdy ked sa rano zobudim.Mandle mam a su fyziolôogicke.Tiez to mam chronicke a rad by som s tym nieco robil ale zatial som ziadny zazrak neobjavil.Tento rok idem zacat s otuzovanim tela a aj hrdla.Tak uvidime.

ensa

no :( ja som si ho dobre obzrela v svetle so zrkadlom a az mi vidno cievy a pravdepodobne zo zapalu tie prasknu a ztoho tie ruzove sliny sem tam, mam ho uplne ako vyžrane, pritom chora nie som, cudne

jajkafr

ensa od kedy mi odstránili krčné mandle aj ja mám stále boľavé hrdlo a keď sa k tomu pridá aj nejaká infekcia bolesť sa nedá vydržať a nezaberajú ani lieky od bolesti

ensa

no ja asi zajtra zas skocim k Dr. lebo mam krvave sliny resp. ruzove, citim chut krvi v ustach raz do dna, to hrdlo mam uplne presiaknute az uz sa aj bojim

Ben21

Ja to mam tiez, ale ja este mandle mam. Mam neustale cervene hrdlo a takmer kazdy den ked sa rano zobudim, ma bolieva hrdlo. Stale kloktam, ale uplne sa mi to odstranit zatial nepodarilo.