4.1.2010 - Kto sa pridá na 90-dňovku?

Príspevok v téme: 4.1.2010 - Kto sa pridá na 90-dňovku?
Mery244

ahojte! Minulý rok som držala 90-dňovú rozliš.diétu. Podarilo sa mi schudnúť 12kíl, ale z toho som už nejakých 4-5 pribrala. RAda by som to opäť napravila! ale rada by som to držala s niekym, s kým by som vydržala, kto ma nakopne keď budú tie slabé chvílky a naopak! :)) Tak čo, pridáte sa niekto? budem rada!
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

majka__

a okrem toho - predsa mozme jest aj sladke. inak ja som dneska spravila "prehresok" a to taky, ze som zjedla 2 musli tycinky pred tym, nez som sla cvicit. stalo sa mi, ze som bola pred par dnami cvicit, nahle mi klesol tlak a zrejme i cukor a spoluziacka, co bola so mnou mi odporucala zjest nieco sladke. zjedla som fit tycinku a nevolnost pomaly prechadzala. ale necitim sa nejako vinna za to - ved som tam dnes bola vyse 1,5 hodiny, z toho 1 hodinu na "kardio" strojoch, kde som sa vypotila ako sa dalo...

majka__

PRECO TOTO:
vies, ja nemam pocit, ze si nieco odopieram. jednoducho sa ucim davat si pozor na to, co dam do pusy a najma kedy to tam dam. takto ti to poviem: ked sa obzriem za nejake 3-4 mesiace dozadu, tak som zjedla vsetko, co som videla, lebo jedli oci a tak som otvorila usta. napokon mi z toho bolo zle, ale nevolnost presla, slubila som si, ze uz takto dopadnut nesmiem (kvoli nevolnosti), ale presiel tyzden a opat som to zopakovala. a bolo mi fuk, ze ci som napr. klobasu zjedla o siestej vecer alebo o jedenastej v noci. proste praskla som ju jedna radost. hovorila som si, ze musim prestat, ale nevedela som ako. az ked som bola 1.12 na operacii s mandlami (kto na tom bol, vie co to je prezit to), tak som sa za tie 2 tyzdne tak naucila pekne sledovat, co vobec jem a ci to jedlo pohryziem poriadne, ze som sa nespoznavala. no a preco som sla na 90-dnovku? nie preto, zeby som nemala co robit. je to preto, ze sama by som sa asi neprinutila dat si (bez 90-dnovky) taky ocistny den, ako je napr. len zeleninka alebo ovocie alebo vodny den. to by ma nenapadlo, i ked viem, ze by to organizmu pomohlo. ved ak sa nemylim, aj lekari odporucaju dat si 1x do mesiaca ocistny den, aby sme do organizmu netrepali vsetko mozne a nemozne. jednoducho prezit len o bylinkovom caji napriklad. to organizmu iba prospeje. inak jem stale to, na co mam chut. som akosi uz nastartovana. ten vitaminovy den neberiem ako nejaku zradu alebo co. proste ked mam bielkoviny a mam chut na masko (lebo viem ze som ho "davno" nemala, tak si ho proste dam a ta ryza mi nechyba - totiz ja masko s ryzou som mala mozno naposledy na sestrinej svadbe, co bolo pred 4 mesiacmi asi). tuto kombinaciu som fakt nejedla ani ked som dietu nedrzala za tie posledne mesiace - proste mi to nechutilo. dnes? mala som chut na vyprazane sampiony. kamaratka si ich raz urobila a strasne ich vychvalovala. tak som to skusila aj ja dnes (ze ked to tak vychvalovala, tak to zrejme bude uzasne) a nelutovala som. dala som si pecene zemiaciky k tomu a kvantum zeleniny - a bolo to skvele. zajtra? milujem cestoviny na akykolvek sposob. posuchy alebo pizzu ani moc nemusim (i ked normalnu pizzu si raz za cas dam, ale skor som na cestoviny). no a fakt sa ani nenazdam a je tu vitaminkovy den. ved to je super. ja sa na to nepozeram tak, ze sa obmedzujem. proste jem, kedy mam chut (a o tej 23:00 v noci uz vazne chut nemam... asi som prejedena z vianoc). a inak ked dojdem z posilovne (ako napr. teraz), tak aj caj musim do seba liat, lebo ani na ten nemam chut - ale kvoli pitnemu rezimu to dodrziavam. ale inak jem skutocne vsetko.

tinky

ja som minuly rok po mesiac schudla 6 kg dalsi mesiac ani g a som sa nastavala a askoncila a udrzala som si vahu dalsieho pol roka kym som sa nezacala stravovat po restauraciach.takze ja na tuto dietu nedam dopustit.po 12 dnoch mam dole 3 kg a citim sa lepsie.ja napr. necvicim lebo denne chodim do prace 45 minut peso tam a naspat takze mi to staci a pracujem 12 hodin ale ked budem mat volno urobim par brusakov.

Jaha

nic si neodopierame!......ja som sa skusala stravovat tak,ako uviedol ,,preco toto?"....no lenze vaha stala....asi je to v tom deleni potravin...a ci si danu vec dam dneska,alebo zajtra...?.....no momentalne je mi tak dobre,ze ma to akosi netrapi...:-)ze baby?

preco toto?

majka
mozem otazocku? neber to nejako v zlom alebo niec chcem len normalnu odpoved :)

preco naprikald drzis tuto dietu kde musis denno denne jest na ranajky ovocie, kde musis delit dni na 4 skupiny, kde sa papa len 3 krat denne ...

a preco nejes to na co mas chut? nic si neopopierat..dat si na ranajky dobry chrumkavy tmavy chlebik so sunkou a k tomu zeleninku..na obed si dat dobre kuracie masko naprirodno s ryzou a salatikom, na veceru taka dobra rybka so zeleninou?
upravi sa ti metabolizmus, schudnes, a nemas problem si udrzat vahu kedze si jedla vsetko a mohla si kombinovat len jedine si davat pozor ze poobede obmedzit sacharidy a ovocie..necitis hlad, posledne jedlo si das 3 hodiny pred spanim a tak dalej

schudnes tak ci tak..tak preco 90 dnovka?

dakujem za odpoved :)

majka__

kariol: no bud si zakomplexovana baba alebo maximalne hlupy chlap, ktory si mysli, ze tym prispevkom niekoho pobavil. co z toho si? mimochodom, nehovori sa slusne skapu, ale zomru...

natapeta: ja mam dneska 14. den, mala som pecene sampiony so zemiakmi a zeleninou. bolo to super. i ked mozno by to nemalo byt pecene ci vyprazane jedlo, ale myslim si, ze na ozivenie jedalnicka a na spestrenie to neuskodi. v podstate mam dnes povolene zemiaciky a myslim, ze sampiony sa mozu v tento den jest, ci nie? dnes sa chystam opat do posilovne, takze sa tesim :-).

denz: no ano, tie diety poznam. ved si staci kupit novy cas pre zeny a mas tam 5500 diet... ach jaj. grepova, hroznova... no ano stretla som sa s nimi. mliecna... no tak to ma dokaze pobavit. mam pocit, ze ak by som niekedy tie diety drzala, tak by som znenavidela casom tie potraviny a potom sa najedla tak, ze by som XXX kg pribrala spat. ale ta 90-dnovka sa mi paci. ako som napisala, neuvedomujem si ani, ze je to dieta. jem vlastne vsetko, popritom cvicim, kila idu dole a centimetre tiez... zijem proste normalny zivot. dufam iba, ze sa mi podari si tieto "pravidla" zapamatat a nebudem kombinovat 5 cez 9.

eventualita: no moja sestra povedala na to svoj nazor, ze podla nej ked si po skonceni diety das raz za cas masko s ryzou, tak sa nic prevratne nestane. v podstate je dolezite, aby si zmenila svoje stravovacie stare navyky, ktore ti tie kila pridali a aby si si zvykla aj na zeleninu a ovocie. samozrejme ze priberies naspat, ked sa vratis ku svojim starym sposobom stravovania. ved kto by nepribral, ak sa bude prejedat... jednoducho ja sa ucim posluchat svoj organizmus a dam mu jest pravidelne a ucim ho "pracovat" s tou energiou, ktoru ma a nie mu pridavat este jedlo o 22:00 vecer, ked uz vlastne to kvantum energie nema kde vyuzit...

Denz

Diéty
Vlny diét a rôznych odporúčaní na úspešné chudnutie prichádzajú a odchádzajú. Spochybňujú predchádzajúce stratégie a radia niečo iné. Raz sú sacharidy ideálnym prostriedkom na chudnutie, inokedy majú nálepku „príliš kalorické“.

Najznámejšie diéty: bodová diéta, diéta podľa krvných skupín, delená strava, Atkinsonova diéta, 90 dňová rozlišovacia diéta, stredomorská, austrálska,

Špeciálnu podkategóriu tvoria očistné diéty podľa konzumácie jedného druhu potravín – grepová, hroznová, zemiaková, ryžová, polievková, tukožrútska .....

Nízkoenergetické bielkovinové diéty – známe ako koktaily na chudnutie (vo forme polievok, tyčiniek,...), dodávané v lekárňach, v pomerne malom kalorickom objeme dodávajú živiny, nahrádzajú jedno hlavné jedlo. Cena jedného balenia, z ktorého si pripravíte 16 jedál, sa pohybuje od 400 Sk a vyššie.

EasyDiet – systém diétneho stravovania, počas šiestich dní človek konzumuje päť vopred pripravených a zamrazených jedál, mesačný program stojí cca 9.000 Sk

Výhody: relatívne skoro sa človek zbaví zopár kilogramov

Nevýhody: úbytok na váhe je pri väčšine len dočasného charakteru, človek stráca vodu a svalstvo, po návrate k pôvodnému stravovaniu sa dostáva na starú hmotnosť

eventualita

Čawte baby, ja ju držím tiež. dnes mam sice ešte len 4 deň, ale dá sa.(vitamínový) mne tu dietu odporučila kamoška ktorá 15. ma za sebou 3mesiace, a vravela že spolu schudla 22 kíl a to sa naposledy vážila asi pred týždňom, dvoma.
baby dajte do éteru nejaké dobré recepty, ktoré mate vyskúšané a chutia...

a ešte by som sa chcela opýtať či nejaká z vás ma skúsenosť, čo sa stane po tej diéte, keď si telo zvykne a vy sa vrátite k starému jedálničku hoci s malými porciami. (napríklad kombinácia maso a ryža)

ďakujem a držím vám palce