4.1.2010 - Kto sa pridá na 90-dňovku?

Príspevok v téme: 4.1.2010 - Kto sa pridá na 90-dňovku?
Mery244

ahojte! Minulý rok som držala 90-dňovú rozliš.diétu. Podarilo sa mi schudnúť 12kíl, ale z toho som už nejakých 4-5 pribrala. RAda by som to opäť napravila! ale rada by som to držala s niekym, s kým by som vydržala, kto ma nakopne keď budú tie slabé chvílky a naopak! :)) Tak čo, pridáte sa niekto? budem rada!
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

majka__

lienka, o par prispevkov nizsie som napisala verziu 90-dnovej diety, ktoru som videla prvy krat a ktoru vlastne drzim aj teraz (a chudnem samozrejme). knihu mam, ale mam prekopirovanu a nikdy som z nej nedrzala ani jeden recept. totiz ja som skor za to, aby som si upravovala svoje oblubene jedla a nie tie, ktore su tam. zatial sa mi dari - mam dnes 16. den - teda ovocny a je mi velmi dobre. takze ak chces, skus to podla tejto verzie.

tinky

kto nevzdrží bez mlieka do kávy, môže si ho občas dopriať, ale treba dávať pozor na odstupy - káva s mliekom sa môže piť 2 hodiny po poslednom jedle a po nej sa znova nemá 2 hodiny nič jesť

lienka258

rada sa k tebe pridám len neviem ako taká 90 dňová dieta vyzerá preto by som bola rada keby si mi to trochu ozrejmila a isto by sa k nám pridala aj moja mamina zatiaľ ďakujem a držím palce

majka__

lydia,
ja sa chystam zajtra do posilovne. chcela by som tiez tak hodinku zamakat asi. mozno aj hodinku a pol. tak dufam, ze sa mi to podari. bola som vcera, ale vecer som uz citila svalovku mensiu, tak som dnes nesla, aby si svaly oddychli. tak by som rada ist zajtra :-)

Lydia 17

Ahojte,práve som sa vrátila z fitka,kde sa mi podarilo makať 2 hodiny,ale som trochu zničena O)))
eventualita
tú kávu pijem klasickú zalievanu a dám si do nej pol umelého sladidla.Viem,že umelé sladidlo nie je bohviečo,ale inak mi nechuti a sú dni kedy ju fakt potrebujem a niekedy sa bez kávy úplne obídem.Zvykla som piť "nesku" s mliekom,ale to som teraz vynechala.Taku kávu si môžeš dovoliť ale bez cukru iba v bielkovinový den,ked máš tento den v mliečnom prevedeni,napr.syr so zeleninou....(po obede)
Dnes som si ju dala so sojovým mliekom.
Prajem veľa úspechov....

majka__

EVENTUALITA:
myslim, ze v tomto ma datelinka pravdu. fakt je vseobecne zname, aby si sa hybala a ten vydaj bol vyssi ako prijem. pri diete si to mozno neuvedomujeme, lebo mame aj take "lahsie" dni (ako napr. vitaminovy alebo vodny) a ten pohyb tam vacsina z nas ma. podla mna, ak si neskor po diete das raz za cas to masko s ryzou, tak sa ti nic nestane (alebo uz spominanu krupicu). len ide o to, aby si sa naucila davat si pozor na to, co das do pusy. jednoducho ak by som ja hned teraz skoncila s dietou, tak uz by mi bolo asi tazko dat si nieco mastne. sice pravdupovediac, ak ja mam zjest napr. rezen alebo pecene kuriatko, tak nesmiem vidiet, ze z toho kvapka olej, lebo to nezjem... proste psychicky blog - ak to mam tak nazvat. raz som videla v skolskej jedalni, ked mi naberala jedlo na tanier, ako zdvihla rezen a z neho zacal tiect olej... no uz som bola najedena :-(. a odvtedy take mastne nemozem vidiet. ked som bola chora, tak mamka mi kazala natriet si chlieb husacou mastou a zjest ho. nikdy som husaciu mast nejedla, tak som si povedala, ze to skusim - len raz som zahryzla a som myslela, ze... vies ako mi prislo zle z toho? a to len preto, ze to bolo mastne. jasne, co som mohla cakat nie? ale maslo na chlebe normalne zjem - s tym problem nemam. ale mast a take veci nie. aj ked si pripravujem nejake jedlo (napr. omacku do spagiet alebo makaronov zlozenu z paradajkoveho pretlaku a cibulky, tak toho oleja dam absolutne minimum). vies, podla mna je dolezite, ze pokial tvoje predchadzajuce stravovacie navyky boli zle, tak aby si od nich upustila a nevratila sa k nim. ja sa poznam a viem, ake boli moje skutocne zle navyky (jedla som XY veci naraz a potom som pribrala nepekne, ale to je uz minulostou - aspon dufam). ja len verim, ze sa mi pekne podari schudnut. mam 76 kg a chcela by som ist na 70 kg. nie je toho vela... pri vyske 178, ktoru mam si myslim, ze to bude v pohode.

datelinka

eventualita, ak si chceš dať chlieb vo vajíčku, nasiaknutý olejom, je úplne jedno, či je celozrnný, alebo biely.
pri každej diéte je rovnica jednoduchá, či máš delenú stravu, alebo kombinuješ všetky skupiny dohromady - ak chceš schudnúť, musí byť výdaj energie vyšší ako príjem, ak si chceš udržať hmotnosť, tak sa má výdaj a príjem zhruba rovnať.
nikto ti nepovie, či schudneš, či priberieš pri tebou vymenovanom jedálničku, ty vieš koľko máš pohybu, či chodíš peši, či cvičíš, beháš, korčuľuješ, či máš fyzicky náročnú prácu alebo sedavé zamestnanie...

eventualita

majka__

myslela som napríklad ak si dám celozrný chlebík vo vajičku, krupicu, alebo jeden kopček ryže a jedno pečené stehienko (malé)tak som to myslela...je jasné že sa po tej diete nebudem prežierať.
myslela som to či ak budem kombinovať tie 4 dni spoločne(že to už "nebudem" rozdeľovať) tak či priberiem.

majka__

EVENTUALITA:
no zalezi od toho, co je pre teba primerane mnozstvo. vies, ked si do polovice velkeho taniera nasypes ryzu a dalsiu polovicu ti prekryva hrba masa a tak to jes pravidelne, tak si myslim, ze priberies. je dolezite pocuvat svoj organizmus - pokial ti povie DOST a ty vidis, ze mas na tanieri este polovicu toho jedla, tak sa proste na to vykasli a daj si to na veceru alebo na druhy den. ale niektori ludia (co viem aj podla seba, mojich znamych) maju tendenciu to jedlo dojest, lebo im je proste luto, ze ostane tak. ale myslim si, ze organizmu to luto neni. a potom necudo, ze firmy vyrabajuce "prostriedky na chudnutie" (rozne lieky, prasky, tabletky a neviem co este) maju pekne trzby. jednoducho tato dieta ma ucit mnohemu. a verim, ze to, co sa naucim sa mi podari aj dodrzat.