Gynekológ - je to normálny postup?

[zruseny12]

ano a celu holu...tak to asi tazko.A ano spomenula som si na to ako som raz citala,ze nie je dobre nosit tanga nohavicky,lebo sa infekcia prenasa z konecnika do posvy,tak aj s toho mozno dovodu moze vysetrovat,ale urcite nie uplne holu...co to ma s tym spolocne...

j

Nebudte smiesni! Jasne, ze gynekolog moze zenu vysetrit aj cez konecnik! To ku akym amaterom chodite, boze moj. Pri istych pochybnostiach na urcenie fyzionomie maternice a pod. si nasadi jemne gumene rukavice a vysetri zenu cez konecnik, pricom prehmatava naraz aj na podbrusku. Samozrejme, nie na kazdej prehliadke, ale ked ma podozrenie na anomalie a nevie to s istotou zistit cez posvu.

[zruseny12]

No vysetrenie konecnika patri na chirurgiu a gastroentologiu,aspon ja o tom viem.Mam 40 rokov,ale este som nepocula aby na gynekolog.vysetrovali cez konecnik...nema to ziadnu logiku...a do karty Ti mozu hoci co popisat,to je normalne...

frida

no palo, ja som sa len nedavno dozvedela, ze lekar ma pri preventivnom gynekologickom vysetreni vysetrovat aj cez konecnik. to som vsak netusila, lebo mna takto nikdy nevysetroval, len som si vsimla v karte zapis z prehliadky - akoze m a vysetril aj per rectum. takze lekar tvojej manzelky si robi len dobre svoju robotu.
aj moj je zlaty a mne to vysetrenie, pravdupovediac nechyba.