čo jesť namiesto chleba?

[zruseny2]

benjo nic v zlom, ale mam pocit, ze jediny kto sa tu robi najmudrejsim si ty.. toto je forum a sme v slobodnej krajine, takze kazdy si moze napisat co chce pokial to suvisi s temou..

..je uz potom na kazdom jedincovi co si z danych poznatkov zoberie a co necha plavat, ako tu uz spomenula zemlicka.

prajem vsetkym pekny den

Benjo

Este raz, chlieb (psenicny, razny atd.) nie je k zivotu nevyhnutny. Da sa velmi jednoducho nahradit napr. kukuricou alebo ryzou (a vyrobkami z nich). Tolko som chcel povedat.

zemlicka

Benjo, tito ludia sa nehraju na najmudrejsich, vravia zo svojich skusenosti. A ja som sa pytala na radu, tak mi radili. Jasne, ze katdy organizmus-metabolizmus je jedinecny-aj ked "urcite" veci mame spolocne :D.
Ja si velmi cenim, co tu napisali, nieco ma zaujalo a to co nie, to som nechala tak, je to ich nazor. A keby mam celiakiu alebo nieco podobne, tak napisem, ze mam nejaku metabolicku poruchu, ale ja som co viem, zdrava. Mne naozaj pomohli, dali mi uzitocne info. dakujem

Benjo

Zda sa mi smiesne ako tu viaceri zovseobecnujete svoje vlastne skusenosti alebo zauzivane konvencie automaticky premietate, ze musia platit na vsetkych. Treba si uvedomit, ze kazdy jedinec ma specificky organizmus a svoje specificke zdravotne problemy. Na kazdeho preto plati nieco ine. Podaktori tu tvrdite ako velmi dolezity je chlieb, ale zabudate, ze niektori ako napr. ja chlieb ani ziadne mucne vyrobky bez ohladu na to ci ide o celozrnne alebo biele nemozu jest vobec. Ja mam celiakiu a pre moje telo su vsetky tieto produkty jed. Preto tu prestante tvrdit, ze chlieb treba jest, nech sa deje, co sa deje. A toto je iba jediny priklad. Kazdy ma svoje vlastne diagnozy, ktore ovplyvnuju jeho jedalnicek preto prosim nezovseobecnujte a nehrajte sa na najmudrejsich!

fenix1

este som zabudol dodat,ze co sa tyka mnozstva,cestoviny 100g v surovom stave ma byt normalna davka.chlieb celozrnny max.2 krajce.vela chlebov je iba zafarbenych karamelom a je predavany ako celozrnny

fenix1

nejaky balast,zeleninu,ale nie mrkvu,pohar acida,biely jogurt,kusok tvrdeho syra a pod.nejest tavene syry,maju velmi vela fosforu,ktory brani vyuzivaniu vapnika

ivanka_83

knackerbrot.finn crips je najkvalitnejsi.predava sa v kauflande.obsahuje asi 90% zitnej muky.inak nechapem co zeny stale hladuju.kvoli 3 kilam drzat hladovku.a pritom v britanii vyhrala anketu o najkrajsiu zenu sveta kate winslet.a ta rozhodne nieje anorekticka.naopak beckham viktoriu oznacili za najskaredsiu zenu.

zemlicka

no a je to jasne... dlho som si myslela, ze ja budem jest potom ako sa naveceram(co je bud o 5 alebo 6-ale nikdy nie z dovodu, ze potom uz nic nechcem jest...)ze si dam proste potom uz len ovocie a.. A dlho som nechapala, ze preco vlastne stojim s vahou, ze sak sa snazim menej jest, vecer len ovocie :(.. ja blbaa...
No a podla teba co si mam dat potom okolo 9 vecer-kedze veceram teda bud o 5 alebo 6 a chodim spat okolo polnoci? Viem, ze nie je dobre hladovat... vdaka

fenix

nic sa nedeje
nemozes nic horsie urobit ako ovocie na veceu,teda mozes si dat pizzu,zemiakove placky a pod.hlavne naposledy jedz 2 hod.pred spanim.ak budes ako tie co sem pisu,ze po 17.hod nejem a pod.je to najlepsia cesta k obezite,lebo telo dlho hladuje a ranajky hned ulozi do zasob a nepusti ich do energie,kedze nevie,kedy zasa dostane jest